“Онам қамоқда рўза тутмоқда”. Гулнора Каримова Тошкентга борган қизи Иман билан кўриштирилмади
Навбатдаги эксклюзив видеомизни кўрдингизми? Ҳозироқ Озодликнинг YouTube каналида кўришингиз мумкин! Кўриш учун линк 👉 https://youtu.be/GMfOX5czlDc
Шу кунлари Иман Каримова Лондондан Ўзбекистонга учиб келди ва Тошкентдаги 21-сонли аёллар колониясида жазо ўтаётган онаси Гулнора Каримова билан учраштирилмагани ҳақида хабар берди. Иман ўзининг Инстаграм саҳифасида ёзишича, учрашувга колония бошлиғи Гулҳаё Каримова изн бермаган. Ўзининг сўнгги постида Иман онасига сабр тоқат тилаб, унинг ҳам шу кунларда рўза тутаётганини маълум қилди. Иман қамоқдаги онаси билан сўнгги бор икки йил аввал кўришган.
Москвада 2 ойдан бери карантинда ушлаб турилган юзлаб ўзбек муҳожири норозилик ўтказди
Озодликка тақдим этилган маълумотларга биноан, “Антек” қурилиш фирмаси томонидан олиб келинган ўзбек ишчилари Ўзбекистон Меҳнат вазирлигининг Ташқи меҳнат миграцияси масалалари агентлиги (ТММА) томонидан юборилмаган. ТММА вакиллари Остаповский кўчасида жойлашган карантин зонасига ўзбекистонлик муҳожирлар таклифи асосида ташриф буюрган ва улар муаммолари билан шуғуллана бошлаган.
Қирғиз-тожик чегарасида отишма бўлди, вазият таранглигича қолмоқда
Қирғизистон билан Тожикистон чегарасидаги вазият 29 апрелда ҳам таранглигича қоляпти. Чоршанба оқшомида икки мамлакат чегараолди қишлоқлари аҳолиси ўртасида можаро юз берган эди.