Қашқадарёнинг Чироқчи туманида бир гуруҳ аёл томонидан “Қарши-Самарқанд” йўли тўсиб қўйилиши билан боғлиқ ҳолат Олий мажлис Сенатининг Мудофаа ва хавфсизлик масалалари қўмитаси назоратига олинди. Бу ҳақда мазкур қўмита раиси Қутбиддин Бурҳонов маълум қилган.
ТАФСИЛОТЛАР: https://bit.ly/2R9JaCU
Ўзбекистон ҳукумати хорижда маблағсиз қолган фуқароларга қарз бериб туради
Навбатдаги эксклюзив видеомизни 30 дақиқада Озодликнинг YouTube каналида кўринг! Кўриш учун линк 👉 https://youtu.be/MlXVGDsWDMQ
Дунёнинг 37 давлатларида пулсиз қолган ўзбекистонликларга консулликлар томонидан берилажак ёрдам суммаси - суткалик яшаш учун $50-дан 150 долларгача ва транспорт учун $400дан 1000 долларгача маблағ ажратилади. Вазирлар Маҳкамаси Низомига кўра, Россияда бу кўрсаткич 50 ва 400 долларни ташкил этади. Ўзбек гражданлари қийин моддий аҳволда қолган пайтда дипломатик идорага ёрдам сўраб, мурожаат қилишлари мумкин. Давлат органлари бу кредитларнинг фоизи тўғрисида гап очганича йўқ.
СЎКОНҒИЧ МУЛОЗИМ: Давлат солиқ қўмитаси яна тармоқ "қаҳрамонига" айланди. ДСҚ раиси Шерзод Қудбиев деб айтилаётган шахс ўз ходимларини таҳқирлади
Ижтимоий тармоқда тарқалган аудиода Давлат солиқ қўмитаси раиси Шерзод Қудбиевники деб иддао қилинаётган овоз эгасининг ўз ходимларига қаттиқ ҳақорат ва таҳдидлар қилгани акс этган.
Бундан бироз аввал Олмалиқда икки солиқ ходимининг аҳоли юрадиган кўчада савдо қилган аёлларга куч ишлатгани акс этган видеолар тарқалган эди. Ўшанда ўз ходиларининг ҳатти-ҳаракатларига видео орқали тезкор муносабат билдирган Қудбиев "бу шаънимизга, солиқ хизматини вазифаларига тўғри келмайдиган ҳодиса", деб айтган эди.
"Янги Ўзбекистон"нинг янги метроси яна тўхтаб қолди
Бу сафар метро поезди Новза (Хамза) бекатида тўхтаб қолгани айтилмоқда. Видеода йўловчиларнинг релсьлар ётқизилган туннель орқали кейинги бекатга юриб бораётгани акс этган.
Бундан бироз аввалроқ, 8-апрель куни, янги ерусти метросининг Сергели йўналишида тўхтаб қолгани ортидан йўловчилар темир йўл бўйлаб пиёда эвакуация қилинган эди.
Кластердан норози фермерлар ўз дардини тўкиб солди
Ижтимоий тармоқда тарқалган бу видеода бир гуруҳ фермер ва мутасаддилар ўртасидаги учрашувлардан бири акс этгани англашилади. Видеодаги фермернинг арз қилишича, кластер фермерга махсулотларни бозор нархида беради, ҳосилни эса бозор нархидан 50%га арзон олади. Ўзбекистоннинг турли ҳудудларидан Озодликка мурожаат қилган аксар фермерлар ҳам айни муаммодан шикоят қилиб, кластерларлар фаолиятидан норози бўлган эди. Баъзи фермерлар айни шу муаммони бозорлардаги нарх-наво қимматлашининг асосий сабаблардан бири деб кўрсатмоқда. Видео айнан қачон ва қаерда олингани ҳозмрча маълум эмас. Сизда бу ҳақда маълумотингиз бўлса, бизга хабар беринг!
Москвада 2 ойдан бери карантинда ушлаб турилган юзлаб ўзбек муҳожири норозилик кўтарди
Навбатдаги эксклюзив видеомизни 20 дақиқада Озодликнинг YouTube каналида кўринг! Кўриш учун линк 👉 https://youtu.be/PVuncHcZGFM
800 нафар экани айтилаётган ўзбекистонликлар 2 ойдан кўпроқ вақт мобайнида COVID карантинида ушлаб турилгани ва паспортлари қайтариб берилмаётганидан шикоят қилди. Озодлик олган маълумотларга кўра, бу ишчилар Россияга Ўзбекистон Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги томонидан “Антек” қурилиш фирмасига олиб келинган.