Тожикистонлик беш эгизак тўрт ойлик бўлмоқда. Шифокорларнинг айтишларича улар бир меъёрда катта бўлмоқда. Аммо уларнинг ишсиз отаси болаларга шифокорлар тавсия қилган сутни сотиб олишга қийналаётганини, бунда уларга маҳалла ва қариндошлар ёрдам бераётганини айтади. Маҳаллий ҳокимият уларга ота ҳовлида тўрт хонали уй қуриб бермоқда. Хом ғиштдан қурилаётган уйнинг девори кўтарилди, лекин ҳали томи ёпилгани йўқ.
OzodRakurs: Мирзиёевнинг баёнотларига объектив назар
Осмонга қараган юлдузлар, юлдузлардан кўп ишсизлар ва Самарқанднинг Тож маҳали бугунги ОзодРакурсда. Бугун Ўзбекистон президенти администрацияси тайёрлаган Махсус ракурс кўрсатувининг сўнгги сонини сиз билан биргаликда томоша қиламиз. Кўрсатувимиз меҳмони - журналист Жаҳонгир Муҳаммад.
"Ўзбекча дезинфекция! Қўйларга ҳам бундай муомала қилинмайди..."
ФВВнинг расмий муносабати:
"Бугун ижтимоий тармоқларда ёнғин ўчириш машиналари томонидан сув сепилаётган жараёнлар акс этган видеолар кенг тарқалди. Мазкур ҳолат вазирлик томонидан тўлиқ назоратга олиниб, ҳозирда суриштирув ишлари олиб борилмоқда. Дастлабки маълумотларга кўра, ушбу вазият республикамизнинг Андижон вилояти Марҳамат ҳамда Сурхондарё вилояти Денов туманларида юзага келганилиги маълум бўлди. Унга кўра, юқорида қайд этилган ҳудудларда коронавирус инфекциясининг ўчоғи аниқланган ҳамда вирус тарқалишининг олдини олиш мақсадида, дезинфекция ишлари шошилинч, тартибсиз ҳолда амалга оширилган".
Блогер Муфаса: Ўртачирчиқда Президент Администрацияси раҳбарининг ташрифи арафасида тумандаги барча корхона ва ташкилотлар иштирокида ҳашар ташкил этилди
"Ўзбекистонни — Янги Ўзбекистон, йиғилишни — семинар ва мажбурий меҳнатни — ҳашар деб номлаган билан айрим советча қарашга содиқ совок-чиновниклар ўзининг коммунистик қадриятларидан воз кечолмайди".
"Янги Ўзбекистоннинг" янги нархлари? Бозордаги нарх-наволарнинг муносабатингиз қандай? Қимматлагани сезилмоқдами?
Ижтимоий тармоқда тарқалган хабарларга кўра, Тошкентнинг Олой бозорида 1 кило ўрик нархи 300 минг сўмдан сотилмоқда. Сизнинг ҳудудингизда нарх-наволар қандай? Жавобларингизни @ozodnews га йўлланг!
26.04.2021
Россияга боролмаётган минглаб фарғоналиклар орасида Қирғизистонга кунлик ишга қатнаётган аёллар сони ортмоқда.
Қирғиз расмийси "Кампирравот" сув омборидаги участка Ўзбекистонга берилмаслигини айтди.
“Қишлоққурилишбанк” филиалларидан бирида 81 минг евро миқдорида сохта пул аниқланганини очиқлади.
Самарқанд шаҳридаги барча мактаб ва мактабгача таълим муассасаларида 14 кунлик карантин жорий этилди.
АҚШ генерали: Америкалик аскарларни Афғонистондан олиб чиқиб кетиш бошланди.
Марсга юборилган Perseverance ровери тарихда илк маротаба ўзга сайёрада кислород ажратди.
2008 йилги инқирозда ишсиз-бошпанасиз қолиб, АҚШ бўйлаб мавсумий иш излаб юрган америкаликлар ҳақидаги “Кўчманчилар ери” фильмига Оскар мукофоти берилди.
🎧 Бу лавҳаларни тинглаш учун қуйидаги аудиони юклаб олинг!
Эксклюзив: Тошкент деворидаги Қодирий. Ўз юзини ҳеч кимга кўрсатмаган ўзбек “Бэнкси” билан суҳбат
Навбатдаги эксклюзив видеомизни 15 дақиқада Озодликнинг YouTube каналида кўринг! Кўриш учун линк 👉 https://youtu.be/KHfPwmwRk2o
Бугунги суҳбатдошимиз Тошкентдаги илк граффитичи рассом. У 33 ëшда. Исми Абдурахмон. У ўз суратларида парвона рамзини имзо сифатида қолдириди. Ўз юзини ҳеч кимга кўрсатмаган бу рассом ўзини “Қоронғу тунда нурга интилган парвона” деб тасаввур қилади.
Бағдодда коронавирус марказида кислород балонлари портлади.
45 киши ҳалок бӯлди.
Bizdan xabar olish uchun Telegram o'rnatib @bugunuz kanalimizga ulandizmi?