Танзила Норбоева: бюджет биз учун энг муҳим масала, талон-торожликларга чек қўйиш керак
«Текширувчи ҳам, текширилувчи ҳам битта тузилмада» — Ниғматилла Йўлдошев инспекциялар мустақил эмаслиги ҳақида
Мирзиёев “жуда катта коррупцияга берилиб кетган” раҳбарларни огоҳлантирди
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев “кўп жойларда вилоят ва туман ҳокимлари, мутасадди ташкилот раҳбарлари йўл, сув, қурилиш, тиббиёт, мактабгача таълим соҳасида жуда катта коррупцияга берилиб кетган”идан баҳс этди.
“Пешона теримиз билан мана шундай оғир, шиддатли, таҳликали замонда коронавирусга учраб, иқтисодиётимизни барқарор қилиш ва бир сўм пулни топиб, халқимизга етказиш бўйича жуда катта ҳаракатлар қилаяпмиз. Энди қонун устувор, жазо муқаррар бўлади. Халқимизнинг олдида узр сўраб, сизларни охирги марта огоҳлантираман. Биргина хизматлар соҳасига 500 миллион доллар беряпмиз. Буни агар ҳалол-пок ишлатсак, неча минг ишчи жой пайдо бўлади. Ҳар бир вазир ватанпарвар бўлиб, “ўзининг аравасини ўзи тортиб”, берилган бир сўм пулни қадрлаб, жойига етказса, одамлар ишонади”, деган Шавкат Мирзиёев.
Хидирназар Аллақулов: “Амалдаги ҳукуматнинг ўзи коррупция маҳсули”
Навбатдаги эксклюзив махсус репортажимизни 20 дақиқада Озодликнинг YouTube каналида кўринг! Кўриш учун линк 👉 https://youtu.be/71BXbnuZ0WA
65 яшар пенсионер, иқтисодчи профессор Хидирназар Аллақулов ўзини амалдаги президент Шавкат Мирзиеёвга мухолиф, деб эълон қилган. У 2020 йилнинг июнь ойида бўлажак президент сайловида қатнашишини билдирганди. Шундан бери атрофига ҳамфикрларни йиғиб, сиёсий партия тузишга киришди. Профессор ва сафдошлари, амалдаги президент Шавкат Мирзиёев бошқаруви ўзининг авторитар ўтмишдоши Ислом Каримовникидан фарқ қилмаслигини айтиб, мавжуд сиёсий тузумни сайловлар йўли билан ўзгартиришга чақирмоқда.
Mirziyoyevga saylovda raqib bo'lmoqchi bo'lgan Allaqulov kim?
65 яшар пенсионер, иқтисодчи профессор Хидирназар Аллақулов ўзини амалдаги президент Шавкат Мирзиеёвга мухолиф, деб эълон қилган.