✅AҚШ Конгресси Беларусь халқини дастаклашга оид резолюцияни қабул қилди
🔊Ушбу мавзуларни тинглаш учун қуйидаги линкни юклаб олинг:
“Шуҳрат Абдураҳмонов билмайдими буни?” — Шавкат Мирзиёев коррупцияга қарши курашиш ҳақида
"Мана, Андижонда вилоят ҳокимлигининг битта ноинсофи 128 минг доллар олган, 30 минг олган. Нима, Абдураҳмонов, Хизматнинг раҳбари билмайдими? Прокурор билмайдими? Абдураҳмонов атрофида ким юрганлигини сезмайдими? Битта одамни норози қилиб, 5 доллар олган бўлса ҳам, президент сиёсатига хиёнат дейилади".
«Ҳамма бирдек — қонун устувор, жазо муқаррар» — президент хизмат кўрсатиш соҳасидаги коррупция ҳақида
«Ўзбекона айтганда, андиша қилиш даври тугади. Ҳамма бирдек — қонун устувор, жазо муқаррар. Президентга яхши кўринаман деб, бирор лойиҳасиз, одамларга бирор фойдаси тегмайдиган жойларга маблағларни сарфлашнинг ўзи хиёнат»
Мирзиëевнинг севимли қурувчиси йирик аэропорт ва авиакомпания эгасига айланди
Озодлик суриштируви Ўзбекистоннинг камида икки йирик стратегик иншооти – Самарқанд аэропорти ҳамда Ўзметкомбинат президент Мирзиёев ва ҳукуматнинг махсус қарорлари асосида ҳеч қандай тендерсиз Eriell гуруҳига берилганини ўртага чиқарди. Самарқандлик олигарх Бахтиëр Фозилов таъсисчиси бўлган Eriell ва Enter Engineering компаниялари асосий акциядори Россия олигархлари назоратидаги Газпромбанк ва унга алоқадор тизимлардир. Путин ва Митрзиëев қўллови билан Фозилов компанияларига кейинги тўрт йил давомида Ўзбекистонда қарийб 10 миллиард долларлик лойиҳалар тендерсиз берилди.
Фозилов бизнеси Мирзиëев даврида шу қадар тез ва баланд уча бошладики¸ унинг ўзи ҳам том маънода учиш иштиëқига киришди – Фозилов энди Ўзбекистоннинг иккинчи йирик аэропорти ва биринчи хусусий авиакомпанияси эгасига айланди.
Мирзиëевнинг севимли қурувчиси ҳақидаги тўлиқ суриштирувимизни YouTube да кўринг!