Речі, про які варто забути у тридцять років
Молодість прекрасна. Але, попри всю силу юності, багато жінок запевняють, що їх краще десятиліття — це плюс тридцять. Чому? Тому що до цього віку дівчата починають відмовлятися від речей і явищ, які їм не протипоказані.
Пародія на дружбу
Друзі в школі були життєво необхідним елементом соціалізації і громадського прийняття. В університеті — важливим тилом і тусовкою. Ви особливо їх не обирали: хапали тих, хто не дратував і любив такі ж дозвілля, як і ви. Через деякий час ви усвідомлюєте, що з багатьма студентськими приятелями вам не по дорозі, але посоромитися прощатися і будете тягнути ці відносини у світле майбутнє. Не бійтеся розлучатися з тими, кого ви переросли. Це нормально — дружити не до гробу.
Жертвування сном заради сексу
Якщо у двадцять два можна ввечері поїхати в бар, познайомитися з хлопцем, відправитися до нього на секс в передмістя, поснідати в mcdonald's і, не спати, просто з електрички піти на роботу, то в тридцять років все це звучить як божевілля. "Що, вибачте? Їхати на Лівий берег сорок хвилин туди і сорок хвилин назад заради трьох з половиною хвилин любові? Я пас". Сон — те, що робить вас молодою і красивою, пам'ятайте про це вже сьогодні, щоб завтра не довелося дрімати в офісі.
Скорочення жирів у раціоні
Цуратися всього жировмісного — фішка молодості. Здається, що з'їсте бутерброд з маслом і все — привіт, солоденька товстуха в дзеркалі. Але з часом розумієте, що авокадо — це їжа богів, слабосолений лосось — любов всього життя, а горіхи — молодці. Якщо так і тягне поставити себе в якісь дієтичні рамки, то краще зменшіть вуглеводи і жири тваринного походження, а оливки не чіпайте. Вірніше чіпайте і їжте.
Сором за батьків
Вам двадцять років, і ваш тато (в треніках і з голим пузом) запитує вас при друзях: "Донечка, як відправити есемес дяді Толі в "Однокласники"?". І вам ну просто шалено соромно. За все. За його несучасність, неосвіченість, дурість і навіть зовнішній вигляд. Ваш тато не крутий, як Стеллан Скарсгорд, і це дуже боляче. Але в тридцять ви зрозумієте, як помилялися. Ви не відповідальні за своїх батьків, вони не ваше відображення або ваш хрест. Тому приймайте і поважайте своїх родичів просто за те, що вони поруч. Нехай будуть будь-якими.
Щільний макіяж
Спочатку ви ховаєте підліткові прищі під тональним кремом, потім — малюєте вугільні, чорні стрілки, тому що хочете здаватися старшими, а далі відкриваєте очі вранці, а вам тридцять, та й ліньки навіть нанести прозорий бальзам на губи. Тут-то і народжується свобода внутрішня і зовнішня. Ви починаєте цінувати природність, здоров'я та дорогий зволожуючий крем. Вам не соромно за свої пігментні плями, а брови починають подобатися і без чітко окреслених контурів. Погодьтеся, це зручно — вибігти в магазин за виноградом без червоної помади і рум'ян.
Виправдання за свої рішення
Якщо у тридцять років ви чітко усвідомлюєте: "Я не зобов'язана виправдовуватися за себе і свої бажання", то у двадцять ви думаєте: "О боже... Засміють". Сумніви колють вас на кожному кроці. Навчіться відстоювати свою позицію не поясненнями і вибаченнями, а діями. Хочете в технічний ВНЗ, а не юридичний? Будь ласка. Хочете спати з дівчатами, а не з хлопцями? Вперед. Хочете кинути стабільну роботу і піти на фріланс? Feel free. Хочете народити дитину? Дійте. Нікому нічого не пояснюйте.
Затяжні тусовки
У двадцять як воно було — дівич-вечір в сумнівному клубі, шампанське в таксі, афтепаті на квартирі в одногрупників, дві години сну, похмільне пиво, ящик коньяку, доставка піци і ще півтора дня свята. У тридцять така вечірка загрожує крапельницею з глюкозним розчином та суїцидальною депресією. І слава богу! Безконтрольні треш-паті з джанк-фудом, п'яним сексом і дешевим спиртним варто залишити у божевільних 70-х і запеклим рок-зіркам. А ви дівчина адекватна. У вас гідний відпочинок.
Молодість прекрасна. Але, попри всю силу юності, багато жінок запевняють, що їх краще десятиліття — це плюс тридцять. Чому? Тому що до цього віку дівчата починають відмовлятися від речей і явищ, які їм не протипоказані.
Пародія на дружбу
Друзі в школі були життєво необхідним елементом соціалізації і громадського прийняття. В університеті — важливим тилом і тусовкою. Ви особливо їх не обирали: хапали тих, хто не дратував і любив такі ж дозвілля, як і ви. Через деякий час ви усвідомлюєте, що з багатьма студентськими приятелями вам не по дорозі, але посоромитися прощатися і будете тягнути ці відносини у світле майбутнє. Не бійтеся розлучатися з тими, кого ви переросли. Це нормально — дружити не до гробу.
Жертвування сном заради сексу
Якщо у двадцять два можна ввечері поїхати в бар, познайомитися з хлопцем, відправитися до нього на секс в передмістя, поснідати в mcdonald's і, не спати, просто з електрички піти на роботу, то в тридцять років все це звучить як божевілля. "Що, вибачте? Їхати на Лівий берег сорок хвилин туди і сорок хвилин назад заради трьох з половиною хвилин любові? Я пас". Сон — те, що робить вас молодою і красивою, пам'ятайте про це вже сьогодні, щоб завтра не довелося дрімати в офісі.
Скорочення жирів у раціоні
Цуратися всього жировмісного — фішка молодості. Здається, що з'їсте бутерброд з маслом і все — привіт, солоденька товстуха в дзеркалі. Але з часом розумієте, що авокадо — це їжа богів, слабосолений лосось — любов всього життя, а горіхи — молодці. Якщо так і тягне поставити себе в якісь дієтичні рамки, то краще зменшіть вуглеводи і жири тваринного походження, а оливки не чіпайте. Вірніше чіпайте і їжте.
Сором за батьків
Вам двадцять років, і ваш тато (в треніках і з голим пузом) запитує вас при друзях: "Донечка, як відправити есемес дяді Толі в "Однокласники"?". І вам ну просто шалено соромно. За все. За його несучасність, неосвіченість, дурість і навіть зовнішній вигляд. Ваш тато не крутий, як Стеллан Скарсгорд, і це дуже боляче. Але в тридцять ви зрозумієте, як помилялися. Ви не відповідальні за своїх батьків, вони не ваше відображення або ваш хрест. Тому приймайте і поважайте своїх родичів просто за те, що вони поруч. Нехай будуть будь-якими.
Щільний макіяж
Спочатку ви ховаєте підліткові прищі під тональним кремом, потім — малюєте вугільні, чорні стрілки, тому що хочете здаватися старшими, а далі відкриваєте очі вранці, а вам тридцять, та й ліньки навіть нанести прозорий бальзам на губи. Тут-то і народжується свобода внутрішня і зовнішня. Ви починаєте цінувати природність, здоров'я та дорогий зволожуючий крем. Вам не соромно за свої пігментні плями, а брови починають подобатися і без чітко окреслених контурів. Погодьтеся, це зручно — вибігти в магазин за виноградом без червоної помади і рум'ян.
Виправдання за свої рішення
Якщо у тридцять років ви чітко усвідомлюєте: "Я не зобов'язана виправдовуватися за себе і свої бажання", то у двадцять ви думаєте: "О боже... Засміють". Сумніви колють вас на кожному кроці. Навчіться відстоювати свою позицію не поясненнями і вибаченнями, а діями. Хочете в технічний ВНЗ, а не юридичний? Будь ласка. Хочете спати з дівчатами, а не з хлопцями? Вперед. Хочете кинути стабільну роботу і піти на фріланс? Feel free. Хочете народити дитину? Дійте. Нікому нічого не пояснюйте.
Затяжні тусовки
У двадцять як воно було — дівич-вечір в сумнівному клубі, шампанське в таксі, афтепаті на квартирі в одногрупників, дві години сну, похмільне пиво, ящик коньяку, доставка піци і ще півтора дня свята. У тридцять така вечірка загрожує крапельницею з глюкозним розчином та суїцидальною депресією. І слава богу! Безконтрольні треш-паті з джанк-фудом, п'яним сексом і дешевим спиртним варто залишити у божевільних 70-х і запеклим рок-зіркам. А ви дівчина адекватна. У вас гідний відпочинок.
Фрази, які ніколи не варто говорити собі
Часто бувають ситуації, коли з-за слабкої самооцінки після невдалої ситуації ви знову і знову починаєте звинувачувати себе і говорити собі речі, які ніколи не допомагають справі. Задумайтеся, чи дійсно ви заслужили того, щоб сказати собі це. Ось 5 шкідливих фраз, від яких потрібно назавжди очистити свою голову
Цього мало, я гідний більшого
Хоча ця фраза змушує вас домагатися все більших висот, але задумайтеся, чи припиниться колись ця божевільна гонитва? Ці думки важать дуже багато і ніколи не дають істинно розслабитися. Погляньте на свої досягнення і подумайте, може настав час бути менш вимогливим до себе і відпочити?
Колись в інший раз
Фраза протилежна попередній. Якщо при фразі «цього мало, я гідний більшого» ми себе перевантажуємо, то фраза «колись в інший раз» навпаки — сильно розкладає нашу дисципліну. "Колись" — це фантазія, вона не повинна жити в нашій голові. Привчіть себе жити в сьогоденні і якщо фантазуєте, то виконуйте задумане.
Я не зможу
Страх і невпевненість сковують паралічем наші бажання і амбіції. Фраза «я не зможу» покликана захистити нас від невдачі або від прикладених зусиль. При належній роботі ви зможете все. Так що приберіть цю фразу зі свого лексикону і більше дійте!
Я не вмію
Ще одна безглузда фраза, яка може стати пам'ятником ліні і низької самооцінки. Пам'ятайте, що відразу ніхто нічого не вмів, але при належних зусиллях можна навчитися чому завгодно, головне продовжуйте вчитися і перестаньте придумувати собі виправдання. Пам'ятайте, що «я не вмію» — це статична позиція, а «я навчуся» — це динаміка в якій і є життя!
Як раніше вже не буде
Ще одна песимістична фраза, за якою ми перестаємо вірити у прогресивне і оптимістичне майбутнє і воліємо назавжди закопуватися у своєму минулому. Жити в мріях — дуже погана витівка, якщо вже і займаєтеся ностальгією, то тільки з приємним відтінком на зустрічі однокласників, наприклад.
Викиньте ці песимістичні і не мотивуючі фрази зі своєї голови, і ви помітите, наскільки краще стане ваше життя.
Чи говорите ви собі ці чи подібні, негативні, фрази?
Часто бувають ситуації, коли з-за слабкої самооцінки після невдалої ситуації ви знову і знову починаєте звинувачувати себе і говорити собі речі, які ніколи не допомагають справі. Задумайтеся, чи дійсно ви заслужили того, щоб сказати собі це. Ось 5 шкідливих фраз, від яких потрібно назавжди очистити свою голову
Цього мало, я гідний більшого
Хоча ця фраза змушує вас домагатися все більших висот, але задумайтеся, чи припиниться колись ця божевільна гонитва? Ці думки важать дуже багато і ніколи не дають істинно розслабитися. Погляньте на свої досягнення і подумайте, може настав час бути менш вимогливим до себе і відпочити?
Колись в інший раз
Фраза протилежна попередній. Якщо при фразі «цього мало, я гідний більшого» ми себе перевантажуємо, то фраза «колись в інший раз» навпаки — сильно розкладає нашу дисципліну. "Колись" — це фантазія, вона не повинна жити в нашій голові. Привчіть себе жити в сьогоденні і якщо фантазуєте, то виконуйте задумане.
Я не зможу
Страх і невпевненість сковують паралічем наші бажання і амбіції. Фраза «я не зможу» покликана захистити нас від невдачі або від прикладених зусиль. При належній роботі ви зможете все. Так що приберіть цю фразу зі свого лексикону і більше дійте!
Я не вмію
Ще одна безглузда фраза, яка може стати пам'ятником ліні і низької самооцінки. Пам'ятайте, що відразу ніхто нічого не вмів, але при належних зусиллях можна навчитися чому завгодно, головне продовжуйте вчитися і перестаньте придумувати собі виправдання. Пам'ятайте, що «я не вмію» — це статична позиція, а «я навчуся» — це динаміка в якій і є життя!
Як раніше вже не буде
Ще одна песимістична фраза, за якою ми перестаємо вірити у прогресивне і оптимістичне майбутнє і воліємо назавжди закопуватися у своєму минулому. Жити в мріях — дуже погана витівка, якщо вже і займаєтеся ностальгією, то тільки з приємним відтінком на зустрічі однокласників, наприклад.
Викиньте ці песимістичні і не мотивуючі фрази зі своєї голови, і ви помітите, наскільки краще стане ваше життя.
Чи говорите ви собі ці чи подібні, негативні, фрази?
Звички по-справжньому ввічливих людей. Частина 1
Ввічливість - це не тільки притримувати за собою двері і не грубити людям. Маріанна Паркер, консультант ділового та соціального етикету з Сан-Дієго, і Бонні Цай, засновник і директор курсів та тренінгів з етикету та корпоративних відносин, розповіли, які звички відрізняють важливих людей.
😊 Кажуть «спасибі» і «будь ласка
Мама була права: ці слова дійсно необхідні, щоб підтримувати в суспільстві культуру взаємної поваги. Це одна з перших речей, яким ми вчимо дітей, але дорослі чомусь нерідко про це правило забувають. Пам'ятайте: ніколи не пізно стати краще і навчитися бути ввічливим по відношенню до оточуючих!
😊 Не чіпають інших людей без дозволу
Ввічлива людина не стосуватиметься іншої людини або фізично влазити в його особистий простір. Виняток становлять, мабуть, лише рукостискання - але і цей жест має на увазі готовність до нього по обидва боки. Якщо ви не впевнені, чи буде дотик (наприклад, обійми) доречним, завжди можна просто запитати.
😊 Готові визнати, що були неправі
Нікому не подобається помилятися, але ввічлива людина завжди визнає свою помилку і буде готовий нести за неї відповідальність і виправити її, якщо це можливо. «Деякі люди ненавидять визнавати, що вони не мають рації. Однак виглядають вони від цього не розумними, а зарозумілими і неосвіченими», зазначає Цай.
😊 Не задають занадто особистих питань
Погодьтеся: отримувати питання з серії «коли заміж» і «чому немає дітей» не дуже приємно. І навіть якщо ввічливій людині дуже хочеться щось про вас дізнатися, він не підніме таку тему першим і звернеться до неї, лише якщо співрозмовник сам повів розмову в це русло.
😊 Намагаються робити так, щоб іншим було комфортно
Вся справа в дрібницях - пропозиції склянки води, якщо людині жарко, або пересісти за інший столик в кафе, якщо галаслива компанія поруч заважає нормальній розмові. Ввічливі люди завжди стежать за обстановкою, щоб вчасно помітити, що співрозмовнику некомфортно.
😊 Не перебивають
Одне з головних якостей людей з хорошими манерами - вміння вислухати співрозмовника до кінця і не перебивати, навіть якщо дуже хочеться. Дочекайтеся, поки людина повністю викладе свою думку, і вже потім висловлюйте свою.
😊 У них особлива мова тіла
Недостатньо говорити ввічливі слова, якщо своя мова тіла говорить про інше. До ознак важливого відносять, наприклад, збереження зорового контакту і утримування комфортної відстані, не порушувати особистий простір.
Ввічливість - це не тільки притримувати за собою двері і не грубити людям. Маріанна Паркер, консультант ділового та соціального етикету з Сан-Дієго, і Бонні Цай, засновник і директор курсів та тренінгів з етикету та корпоративних відносин, розповіли, які звички відрізняють важливих людей.
😊 Кажуть «спасибі» і «будь ласка
Мама була права: ці слова дійсно необхідні, щоб підтримувати в суспільстві культуру взаємної поваги. Це одна з перших речей, яким ми вчимо дітей, але дорослі чомусь нерідко про це правило забувають. Пам'ятайте: ніколи не пізно стати краще і навчитися бути ввічливим по відношенню до оточуючих!
😊 Не чіпають інших людей без дозволу
Ввічлива людина не стосуватиметься іншої людини або фізично влазити в його особистий простір. Виняток становлять, мабуть, лише рукостискання - але і цей жест має на увазі готовність до нього по обидва боки. Якщо ви не впевнені, чи буде дотик (наприклад, обійми) доречним, завжди можна просто запитати.
😊 Готові визнати, що були неправі
Нікому не подобається помилятися, але ввічлива людина завжди визнає свою помилку і буде готовий нести за неї відповідальність і виправити її, якщо це можливо. «Деякі люди ненавидять визнавати, що вони не мають рації. Однак виглядають вони від цього не розумними, а зарозумілими і неосвіченими», зазначає Цай.
😊 Не задають занадто особистих питань
Погодьтеся: отримувати питання з серії «коли заміж» і «чому немає дітей» не дуже приємно. І навіть якщо ввічливій людині дуже хочеться щось про вас дізнатися, він не підніме таку тему першим і звернеться до неї, лише якщо співрозмовник сам повів розмову в це русло.
😊 Намагаються робити так, щоб іншим було комфортно
Вся справа в дрібницях - пропозиції склянки води, якщо людині жарко, або пересісти за інший столик в кафе, якщо галаслива компанія поруч заважає нормальній розмові. Ввічливі люди завжди стежать за обстановкою, щоб вчасно помітити, що співрозмовнику некомфортно.
😊 Не перебивають
Одне з головних якостей людей з хорошими манерами - вміння вислухати співрозмовника до кінця і не перебивати, навіть якщо дуже хочеться. Дочекайтеся, поки людина повністю викладе свою думку, і вже потім висловлюйте свою.
😊 У них особлива мова тіла
Недостатньо говорити ввічливі слова, якщо своя мова тіла говорить про інше. До ознак важливого відносять, наприклад, збереження зорового контакту і утримування комфортної відстані, не порушувати особистий простір.
Як перехитрити свою лінь і витягти з неї користь
Щоб залишатися здоровим і продуктивним незважаючи на лінь, займіться цим якісто, поки воно не заволоділо всім вашим життям.
1️⃣ Зрозумійте, які саме справи ви лінуєтеся робити.
2️⃣ Структуруйте свої звички, що стосуються цих справ.
3️⃣ Обміркуйте межі своєї лінощів. Під час яких справ ви починаєте лінуватися, а які даються вам легко? Наприклад, ви лінуєтеся рано вставати або правильно харчуватися.
4️⃣ Коли ви виявили свої слабкі місця, постарайтеся структурувати життя так, щоб лінь допомагала вам. Ось кілька прикладів:
• Залишайте телефон і планшет в іншій кімнаті, коли читаєте або працюєте. Вам не захочеться вставати за ними, в результаті ви не будете на них відволікатися.
• Діставайте спортивний одяг з вечора. Вранці ви швидше одягнетеся. Так ви з більшою ймовірністю займетеся спортом.
• Виходьте з усіх акаунтів в соцмережах, щоб проводити в них менше часу. Встановіть дуже довгі паролі. Тоді наступного разу вам буде лінь їх вводити.
• Якщо ви їсте все, що лежить перед вами, залишайте на столі овочі. З'їсти їх буде простіше, ніж розігрівати покупну їжу.
• У вихідні часто лінь вставати з ліжка. Залишайте на ніч телефон в іншій кімнаті, щоб не провести з ним весь день. А прокидатися можна за допомогою фітнес-трекера або звичайного будильника.
• Якщо вам зовсім лінь ходити в спортзал, введіть бонусні бали за тренування і збирайте їх. Потім їх можна витратити на солодощі або інші смачні заохочення.
• Якщо вам ліньки бігати, знайдіть когось, з ким можна разом виходити на пробіжку. В такому випадку вийти на вулицю простіше.
Перебудуйте свої звички подібним чином, і лінь буде не зупиняти вас, а рухати вперед.
Щоб залишатися здоровим і продуктивним незважаючи на лінь, займіться цим якісто, поки воно не заволоділо всім вашим життям.
1️⃣ Зрозумійте, які саме справи ви лінуєтеся робити.
2️⃣ Структуруйте свої звички, що стосуються цих справ.
3️⃣ Обміркуйте межі своєї лінощів. Під час яких справ ви починаєте лінуватися, а які даються вам легко? Наприклад, ви лінуєтеся рано вставати або правильно харчуватися.
4️⃣ Коли ви виявили свої слабкі місця, постарайтеся структурувати життя так, щоб лінь допомагала вам. Ось кілька прикладів:
• Залишайте телефон і планшет в іншій кімнаті, коли читаєте або працюєте. Вам не захочеться вставати за ними, в результаті ви не будете на них відволікатися.
• Діставайте спортивний одяг з вечора. Вранці ви швидше одягнетеся. Так ви з більшою ймовірністю займетеся спортом.
• Виходьте з усіх акаунтів в соцмережах, щоб проводити в них менше часу. Встановіть дуже довгі паролі. Тоді наступного разу вам буде лінь їх вводити.
• Якщо ви їсте все, що лежить перед вами, залишайте на столі овочі. З'їсти їх буде простіше, ніж розігрівати покупну їжу.
• У вихідні часто лінь вставати з ліжка. Залишайте на ніч телефон в іншій кімнаті, щоб не провести з ним весь день. А прокидатися можна за допомогою фітнес-трекера або звичайного будильника.
• Якщо вам зовсім лінь ходити в спортзал, введіть бонусні бали за тренування і збирайте їх. Потім їх можна витратити на солодощі або інші смачні заохочення.
• Якщо вам ліньки бігати, знайдіть когось, з ким можна разом виходити на пробіжку. В такому випадку вийти на вулицю простіше.
Перебудуйте свої звички подібним чином, і лінь буде не зупиняти вас, а рухати вперед.
Як підвищити продуктивність за допомогою порції дофаміну
Нейромедіатор дофамін тісно пов'язаний з мотивацією. Він заохочує нас діяти, щоб домогтися нагороди. Стикаючись з приємним відчуттям, мозок запам'ятовує, що його викликало, наприклад шматок торта або похвала начальника. Наступного разу тільки при думці про торт або похвали ви відчуєте прилив мотивації. У цьому процесі і бере участь дофамін.
Це можна використовувати для підвищення продуктивності протягом дня. Ось чотири способи стимулювати викид потрібного гормону.
Рухайтеся
Можна подумати, що, не встаючи з-за столу весь день, переробиш більше роботи. Але якщо ви перевіряли на собі такий підхід, то знаєте, що найчастіше він обертається сухістю в очах, болями в спині і відсутністю мотивації. Набагато краще додати в свій робочий день фізичної активності. Трошки розтяжки або короткої прогулянки до кавомашини недостатньо. Займіться чимось, від чого серце заб'ється швидше. Наприклад, влаштуйте півгодинну прогулянку бадьорим кроком або пострибайте. Після цього ви відчуєте, що ви готові працювати далі.
Поділіться своїми перемогами
Згадайте, як почуваєтеся, коли вас хвалять за добре виконану роботу. Напевно вам не просто приємно, а відразу ж хочеться піти і зробити щось ще. Яким чином - поки точно не відомо, але дослідники припускають, що саме дофамін грає ключову роль в цьому процесі. Викид гормону закріплює знання, що така поведінка призведе до нової похвали, після чого знову виробляється дофамін і так далі.
І хоча ми звикли чути, що потрібно бути скромними (і навіть самокритичними), спробуйте іноді говорити про свої досягнення. Якщо ви значно просунулися в роботі над великим проектом або нарешті зрозуміли, чому не працювала формула в таблицях, поділіться цим з колегою. Навіть просте «Молодець!» або схвальне поплескування по плечу підвищать мотивацію.
Розбийте велике завдання на маленькі кроки
Викреслюючи виконаний пункт зі списку завдань, ми теж відчуваємо приплив дофаміну. Він заохочує нас зробити наступний крок в очікуванні нової нагороди. Але чим далі від нас ця нагорода, тим менше у нас бажання до неї прагнути. Складно знайти мотивацію, коли радість від завершення проекту буде тільки через кілька місяців.
Увімкніть улюблену музику
Якщо ви раніше помічали, що музика покращує вам настрій, ви не помилилися. Дослідження це підтверджують. Оберніть це собі на користь. Якщо відчуваєте, що робота встала, включайте свій улюблений плейлист. Можливо, це допоможе впоратися з важким завданням.
Чи використовуєте ви ці або інші способи для дофамінової підзарядки?)
Нейромедіатор дофамін тісно пов'язаний з мотивацією. Він заохочує нас діяти, щоб домогтися нагороди. Стикаючись з приємним відчуттям, мозок запам'ятовує, що його викликало, наприклад шматок торта або похвала начальника. Наступного разу тільки при думці про торт або похвали ви відчуєте прилив мотивації. У цьому процесі і бере участь дофамін.
Це можна використовувати для підвищення продуктивності протягом дня. Ось чотири способи стимулювати викид потрібного гормону.
Рухайтеся
Можна подумати, що, не встаючи з-за столу весь день, переробиш більше роботи. Але якщо ви перевіряли на собі такий підхід, то знаєте, що найчастіше він обертається сухістю в очах, болями в спині і відсутністю мотивації. Набагато краще додати в свій робочий день фізичної активності. Трошки розтяжки або короткої прогулянки до кавомашини недостатньо. Займіться чимось, від чого серце заб'ється швидше. Наприклад, влаштуйте півгодинну прогулянку бадьорим кроком або пострибайте. Після цього ви відчуєте, що ви готові працювати далі.
Поділіться своїми перемогами
Згадайте, як почуваєтеся, коли вас хвалять за добре виконану роботу. Напевно вам не просто приємно, а відразу ж хочеться піти і зробити щось ще. Яким чином - поки точно не відомо, але дослідники припускають, що саме дофамін грає ключову роль в цьому процесі. Викид гормону закріплює знання, що така поведінка призведе до нової похвали, після чого знову виробляється дофамін і так далі.
І хоча ми звикли чути, що потрібно бути скромними (і навіть самокритичними), спробуйте іноді говорити про свої досягнення. Якщо ви значно просунулися в роботі над великим проектом або нарешті зрозуміли, чому не працювала формула в таблицях, поділіться цим з колегою. Навіть просте «Молодець!» або схвальне поплескування по плечу підвищать мотивацію.
Розбийте велике завдання на маленькі кроки
Викреслюючи виконаний пункт зі списку завдань, ми теж відчуваємо приплив дофаміну. Він заохочує нас зробити наступний крок в очікуванні нової нагороди. Але чим далі від нас ця нагорода, тим менше у нас бажання до неї прагнути. Складно знайти мотивацію, коли радість від завершення проекту буде тільки через кілька місяців.
Увімкніть улюблену музику
Якщо ви раніше помічали, що музика покращує вам настрій, ви не помилилися. Дослідження це підтверджують. Оберніть це собі на користь. Якщо відчуваєте, що робота встала, включайте свій улюблений плейлист. Можливо, це допоможе впоратися з важким завданням.
Чи використовуєте ви ці або інші способи для дофамінової підзарядки?)
Звички по-справжньому ввічливих людей. Частина 2
😊 Їх незгода не супроводжується злістю
Ви можете висловити незгоду, залишаючись ввічливим! Весь трюк, стверджує Паркер, в тому, щоб залишатися приємним і поважати співрозмовника навіть в такий момент. «Не підвищуйте голос, не жестикулюйте надто запекло, і вже точно не варто закочувати очі у відповідь на чужу точку зору».
😊 Їх не цікавлять чутки
Для багатьох людей природньо ділитися якимись спостереженнями про інших людей, але ввічлива людина залишить свою думку при собі. І дізнаватися чутки про інших для них теж нецікаво - вони постараються перевести розмову в інше русло, або і зовсім піти від неї.
😊 Більше слухають, що говорять
Нічого не дратує більше, ніж розмова, яка плавно перетікає в монолог! Але недостатньо просто дозволити людині висловитися, не перетягуючи ковдру на себе. Варто використовувати техніки активного слухача, щоб показати, що ви дійсно зацікавлені в тому, що говорить людина, і слухаєте його уважно.
😊 Вони однаково ставляться і до прибиральника, і до гендиректора
Ввічливість означає, що ви ставитеся до всіх людей, як до рівних - незалежно від їх статі, соціального статусу, раси, рівня доходу та інших факторів. Це означає, що ви звертаєтеся з людьми шанобливо - незалежно від того, розмовляєте ви з водієм таксі або вашим начальником. Це також означає, що ви залишаєтеся ввічливим, навіть якщо немає свідків, які б побачили вашу негідну поведінку.
😊 Не використовують пасивну агресію
«Грубість завжди залишається грубістю, навіть в обгортці з перелічених слів», відзначає Паркер. І прикривати своє бажання негативно висловитися фразою «ну я ж правду кажу» - теж не найкраща ідея.
😊 Для них чужа помилка - не привід для радості
Ввічлива людина не буде демонструвати свою радість, тому що здатна поставити себе на місце іншої людини і зрозуміти, наскільки неприємна йому буде така реакція.
😊 Вони знають різницю між спілкуванням на вулиці і в приміщенні
Під час прогулянок всі ми говоримо голосніше звичайного - щоб компенсувати шум навколо і відстань до співрозмовника. Однак в кафе або іншому приміщенні голос потрібно робити тихіше, щоб не турбувати інших відвідувачів. І ввічливі люди прекрасно про це знають.
Чи ввічливі Ви ❓
😊 Їх незгода не супроводжується злістю
Ви можете висловити незгоду, залишаючись ввічливим! Весь трюк, стверджує Паркер, в тому, щоб залишатися приємним і поважати співрозмовника навіть в такий момент. «Не підвищуйте голос, не жестикулюйте надто запекло, і вже точно не варто закочувати очі у відповідь на чужу точку зору».
😊 Їх не цікавлять чутки
Для багатьох людей природньо ділитися якимись спостереженнями про інших людей, але ввічлива людина залишить свою думку при собі. І дізнаватися чутки про інших для них теж нецікаво - вони постараються перевести розмову в інше русло, або і зовсім піти від неї.
😊 Більше слухають, що говорять
Нічого не дратує більше, ніж розмова, яка плавно перетікає в монолог! Але недостатньо просто дозволити людині висловитися, не перетягуючи ковдру на себе. Варто використовувати техніки активного слухача, щоб показати, що ви дійсно зацікавлені в тому, що говорить людина, і слухаєте його уважно.
😊 Вони однаково ставляться і до прибиральника, і до гендиректора
Ввічливість означає, що ви ставитеся до всіх людей, як до рівних - незалежно від їх статі, соціального статусу, раси, рівня доходу та інших факторів. Це означає, що ви звертаєтеся з людьми шанобливо - незалежно від того, розмовляєте ви з водієм таксі або вашим начальником. Це також означає, що ви залишаєтеся ввічливим, навіть якщо немає свідків, які б побачили вашу негідну поведінку.
😊 Не використовують пасивну агресію
«Грубість завжди залишається грубістю, навіть в обгортці з перелічених слів», відзначає Паркер. І прикривати своє бажання негативно висловитися фразою «ну я ж правду кажу» - теж не найкраща ідея.
😊 Для них чужа помилка - не привід для радості
Ввічлива людина не буде демонструвати свою радість, тому що здатна поставити себе на місце іншої людини і зрозуміти, наскільки неприємна йому буде така реакція.
😊 Вони знають різницю між спілкуванням на вулиці і в приміщенні
Під час прогулянок всі ми говоримо голосніше звичайного - щоб компенсувати шум навколо і відстань до співрозмовника. Однак в кафе або іншому приміщенні голос потрібно робити тихіше, щоб не турбувати інших відвідувачів. І ввічливі люди прекрасно про це знають.
Чи ввічливі Ви ❓
Хочу запропонувати вашій увазі найякісніший агрегатор україномовного контенту в телеграмі - Чистий потік вічних мемасів.
Тільки якісні й свіжі мемаси, стабільно кожні чотири години!
@memasy_dlya_masy
Тільки якісні й свіжі мемаси, стабільно кожні чотири години!
@memasy_dlya_masy
Ознаки того, що ви домоглися успіху (навіть якщо не відчуваєте цього)
Буває, все у людини в порядку, а він відчуває себе нещасним. Цей пост допоможе зрозуміти, що насправді ваші справи не такі вже й погані.
Досить просто зупинитися, оцінити свої справжні успіхи, і життя знову стане яскравим. Ось вам на допомогу список ознак того, що ви живете просто відмінно.
• Ваші відносини в родині стали набагато спокійніші, ніж раніше;
• Ви не маєте стільки грошей, скільки хотіли б, але живете насиченим життям;
• Ви не боїтеся звернутися за допомогою або підтримкою;
• Ви повертаєтеся додому з великим задоволенням;
• Ви рятуєтеся від речей, які заважають вам жити;
• Частіше за все, ви подобається собі в дзеркалі;
• Ви успішно протистоїте своїй внутрішній критиці і навчилися віддавати перевагу позитивним думкам;
• У вас є коло підтримки, який складається з людей, здатних зробити для вас що завгодно;
• Ви зрозуміли, що невдачі і перешкоди є частиною процесу зростання;
• Ви чуєте «я люблю тебе», причому від різних людей;
• Ви приймаєте те, що не можете змінити, і міняєте те, що не можете прийняти;
• Ви більше не скаржитеся і замість цього фокусуєтесь на діях;
• Ви не звинувачуєте батьків і приймаєте їх такими, якими вони є;
• Ви перестали турбуватися про те, що інші думають про вас;
• Ви щасливі за ваших колишніх, коли вони йдуть своєю дорогою;
• Ви здатні порадіти за інших;
• Ви дозволяєте собі відчувати і здатні ділитися своїми почуттями з іншими;
• У вас є захоплення, яким ви віддаєте час і сили;
• Ви здатні правильно приймати компліменти;
• У вас в житті є речі або події, яких ви з нетерпінням чекаєте;
• У вас є цілі, яких ви досягли;
• Ви здатні співчувати іншим;
• Ви відчуваєте зв'язок зі своєю роботою;
• Ви любите і здатні прийняти любов від іншого.
Згідно з цими ознаками, ви успішна людина ❓
Буває, все у людини в порядку, а він відчуває себе нещасним. Цей пост допоможе зрозуміти, що насправді ваші справи не такі вже й погані.
Досить просто зупинитися, оцінити свої справжні успіхи, і життя знову стане яскравим. Ось вам на допомогу список ознак того, що ви живете просто відмінно.
• Ваші відносини в родині стали набагато спокійніші, ніж раніше;
• Ви не маєте стільки грошей, скільки хотіли б, але живете насиченим життям;
• Ви не боїтеся звернутися за допомогою або підтримкою;
• Ви повертаєтеся додому з великим задоволенням;
• Ви рятуєтеся від речей, які заважають вам жити;
• Частіше за все, ви подобається собі в дзеркалі;
• Ви успішно протистоїте своїй внутрішній критиці і навчилися віддавати перевагу позитивним думкам;
• У вас є коло підтримки, який складається з людей, здатних зробити для вас що завгодно;
• Ви зрозуміли, що невдачі і перешкоди є частиною процесу зростання;
• Ви чуєте «я люблю тебе», причому від різних людей;
• Ви приймаєте те, що не можете змінити, і міняєте те, що не можете прийняти;
• Ви більше не скаржитеся і замість цього фокусуєтесь на діях;
• Ви не звинувачуєте батьків і приймаєте їх такими, якими вони є;
• Ви перестали турбуватися про те, що інші думають про вас;
• Ви щасливі за ваших колишніх, коли вони йдуть своєю дорогою;
• Ви здатні порадіти за інших;
• Ви дозволяєте собі відчувати і здатні ділитися своїми почуттями з іншими;
• У вас є захоплення, яким ви віддаєте час і сили;
• Ви здатні правильно приймати компліменти;
• У вас в житті є речі або події, яких ви з нетерпінням чекаєте;
• У вас є цілі, яких ви досягли;
• Ви здатні співчувати іншим;
• Ви відчуваєте зв'язок зі своєю роботою;
• Ви любите і здатні прийняти любов від іншого.
Згідно з цими ознаками, ви успішна людина ❓
Чи справді корисно рано прокидатися?
Вважається, що ранні підйоми пов'язані з успішністю. Тим, хто встає рано, легше підлаштуватися під традиційний графік, вони більш активні. Це, можливо, призводить до більш високих оцінок в школі і більш високій заробітній платі.
Багато жайворонків кажуть, що рано вранці їх ніщо не відволікає: діти та інші члени сім'ї ще сплять, колеги не пишуть повідомлення.
Час підйому у всіх різний. Наприклад, глава Apple Тім Кук встає о 03:45, щоб перевірити пошту, що назбиралася від колег. Опра Уїнфрі починає день о 6:00, щоб подумати, помедитувати і зайнятися спортом перед початком робочого дня о 09:00. Самий же екстремальний варіант вибрав актор Марк Уолберг. Він прокидається о 02:30 для тренувань, гольфу, молитви і сеансу в кріокамері.
АЛЕ ЦЕ ПІДХОДИТЬ НЕ ВСІМ!
Сам факт раннього підйому не зробить вас успішним: не всі люди бадьорі вранці. Деякі, навпаки, відчувають себе енергійніше в другій половині дня і ввечері. Це обумовлено біологічними факторами.
Нещодавно вчені проаналізували дані майже 700 000 чоловік. Було виявлено більше 350 генетичних факторів, які можуть вплинути на те, коли саме та чи інша людина енергійніша за все.
Звичайно, деяким доводиться рано вставати з-за робочого графіка або щоб відвести дітей в школу. І щоб швидше прокинутися, включайте яскраве світло або виходьте на сонце, якщо на вулиці вже світло. Зарядка також підбадьорить організм. 😉
ІНОДІ ЦЕ БАДЬОРИТЬ
Особливо якщо вам важко прокидатися, але ви все одно намагаєтеся, тому що так роблять гуру тайм-менеджменту. «Люди кажуть:"О, цей бізнесмен встає о п'ятій ранку, і я буду так робити", - розповідає Рейчел Салас, невролог, що спеціалізується на проблемах зі сном. - Але так ви тільки гальмуєте нормальні процеси свого організму.»
Дуже важливо висипатися і щоночі відпочивати однакову кількість часу. Жертвуючи сном, можна зіткнутися з безліччю негативних наслідків: похмурістю, зниженням концентрації, зайвою вагою, тривожністю, підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. У 20 і 30 наслідки недосипу мало помітні, але вони проявляються пізніше!!!
ВСЕ ПОВИННО ЗАЛЕЖАТИ ВІД ВАШИХ ВЛАСНИХ РИТМІВ
Експериментуйте і дивіться, що вам підходить. Слідкуйте за тим, в які моменти відчуваєте себе втомленим, а в які - бадьорим. У вихідні та під час відпустки фіксуйте, в який час засинаєте і прокидаєтеся природним чином. Намагайтеся підлаштувати графік під свої ритми, щоб бути продуктивнішим.
Кого тут більше: жайворонків чи сов ❓
Вважається, що ранні підйоми пов'язані з успішністю. Тим, хто встає рано, легше підлаштуватися під традиційний графік, вони більш активні. Це, можливо, призводить до більш високих оцінок в школі і більш високій заробітній платі.
Багато жайворонків кажуть, що рано вранці їх ніщо не відволікає: діти та інші члени сім'ї ще сплять, колеги не пишуть повідомлення.
Час підйому у всіх різний. Наприклад, глава Apple Тім Кук встає о 03:45, щоб перевірити пошту, що назбиралася від колег. Опра Уїнфрі починає день о 6:00, щоб подумати, помедитувати і зайнятися спортом перед початком робочого дня о 09:00. Самий же екстремальний варіант вибрав актор Марк Уолберг. Він прокидається о 02:30 для тренувань, гольфу, молитви і сеансу в кріокамері.
АЛЕ ЦЕ ПІДХОДИТЬ НЕ ВСІМ!
Сам факт раннього підйому не зробить вас успішним: не всі люди бадьорі вранці. Деякі, навпаки, відчувають себе енергійніше в другій половині дня і ввечері. Це обумовлено біологічними факторами.
Нещодавно вчені проаналізували дані майже 700 000 чоловік. Було виявлено більше 350 генетичних факторів, які можуть вплинути на те, коли саме та чи інша людина енергійніша за все.
Звичайно, деяким доводиться рано вставати з-за робочого графіка або щоб відвести дітей в школу. І щоб швидше прокинутися, включайте яскраве світло або виходьте на сонце, якщо на вулиці вже світло. Зарядка також підбадьорить організм. 😉
ІНОДІ ЦЕ БАДЬОРИТЬ
Особливо якщо вам важко прокидатися, але ви все одно намагаєтеся, тому що так роблять гуру тайм-менеджменту. «Люди кажуть:"О, цей бізнесмен встає о п'ятій ранку, і я буду так робити", - розповідає Рейчел Салас, невролог, що спеціалізується на проблемах зі сном. - Але так ви тільки гальмуєте нормальні процеси свого організму.»
Дуже важливо висипатися і щоночі відпочивати однакову кількість часу. Жертвуючи сном, можна зіткнутися з безліччю негативних наслідків: похмурістю, зниженням концентрації, зайвою вагою, тривожністю, підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. У 20 і 30 наслідки недосипу мало помітні, але вони проявляються пізніше!!!
ВСЕ ПОВИННО ЗАЛЕЖАТИ ВІД ВАШИХ ВЛАСНИХ РИТМІВ
Експериментуйте і дивіться, що вам підходить. Слідкуйте за тим, в які моменти відчуваєте себе втомленим, а в які - бадьорим. У вихідні та під час відпустки фіксуйте, в який час засинаєте і прокидаєтеся природним чином. Намагайтеся підлаштувати графік під свої ритми, щоб бути продуктивнішим.
Кого тут більше: жайворонків чи сов ❓
Як позбутися поганих звичок?
Нір Еяль, психолог, викладав в Стенфордській школі бізнесу.
«Якось після моєї лекції про формування звичок одна жінка в залі вигукнула: «Ви вчите створювати нові звички, але це для мене не проблема. У мене не виходить попрощатися з поганими. Тому я до сих пір товста». Я дуже добре розумію її. У мене самого раніше було серйозне ожиріння, хоча, дивлячись на мене зараз, в це важко повірити.»
Дійсно, завести нову звичку і кинути стару - це абсолютно різні речі. Незалежно від того, що ви хочете зробити - відмовитися від шкідливої їжі або перестати відволікатися на роботі.
Щоб сформувати звичку, потрібно довести до автоматизму ряд нових дій. Мозок запам'ятовує причинно-наслідковий зв'язок, який викликає якусь дію. І коли щось регулярно повторюється, повторюється і результат.
Припустимо, ви хочете щодня приймати вітаміни. Покладіть упаковку там, де вона буде потрапляти вам на очі під час ранкових зборів, наприклад поруч із зубною щіткою. Тоді під час здійснення ваших звичайних процедур ви згадаєте і про вітаміни. А з часом їх прийом стане автоматичним. Для викорінення ж звички потрібно задіяти зовсім інші механізми.
Письменник Чарлз Дахігг поділився своїм досвідом в книзі «Сила звички». Довгий час він щодня піднімався на чотирнадцятий поверх офісної будівлі, в якому працював, і купував печиво (в результаті чого погладшав майже на 4 кілограми). Він вирішив проаналізувати цю звичку і зрозумів, що справжньою винагородою для нього було зовсім не печиво, а бесіди з колегами за їжею. Він замінив поїдання солодощів спілкуванням і так позбувся шкідливого фактора.
Тобто для усунення поганої звички потрібно замінити її якоюсь іншою. Я в цьому сумніваюся. Можливо, йому і допомогла заміна печива спілкуванням з колегами. Але якщо ви такий же, як я, просто обожнюєте різну смакоту і роками боретеся із зайвою вагою, я не можу порадити вам всього лише побільше спілкуватися, коли захочеться солодкого.
Мені допоміг інший спосіб, який я називаю «методом поступових крайнощів». Він особливо добре підходить для тих випадків, коли заміна однієї звички іншою не працює.
Щоб почати, оберіть звичку, від якої хочете позбутися.
Припустимо, ви прагнете видалити з раціону цукор. Якщо спробувати зробити це одним махом, у вас, швидше за все, не вийде, тому що мета дуже велика. Почніть з одного солодкого продукту, який можете виключити зі свого харчування без особливих зусиль. Важливо, щоб це було щось, за чим ви не будете сильно сумувати. Так простіше запустити процес змін на краще.
Я, наприклад, почав з цукерок у формі кукурудзяних зерен, які популярні на Хелловін. Я їх ніколи особливо не любив, так що відмовитися від них було просто. Головне - не намагайтеся відразу ж повністю змінитися, а дійте поступово.
Наступний крок - записати це на папері і відзначити дату відмови. Це буде видимим нагадуванням про вашу ціль.
Ну а далі потрібно бути терплячим, тому що зміни вимагають часу. Кожні кілька місяців переглядайте перелік того, від чого ви відмовилися. Радійте, що ці речі більше над вами не владні. І в міру готовності поповнюйте список новими пунктами.
Не забувайте: якщо зобов'язання здаються занадто важкими, значить, ви і правда взяли на себе занадто багато. Кожен крок повинен даватися без титанічних зусиль над собою, але викликати гордість за те, що ви назавжди відмовилися від чогось шкідливого.
Це відноситься і до харчових звичок, і до надмірного використання технологій, і до будь-якого іншого небажаного поводження, яке постає на шляху до ваших цілей. Просто поступово збільшуйте список того, що ви більше не робите, - і це буде інвестицією в розвиток вашої нової особистості.
Чи багато у вас шкідливих звичок?
Нір Еяль, психолог, викладав в Стенфордській школі бізнесу.
«Якось після моєї лекції про формування звичок одна жінка в залі вигукнула: «Ви вчите створювати нові звички, але це для мене не проблема. У мене не виходить попрощатися з поганими. Тому я до сих пір товста». Я дуже добре розумію її. У мене самого раніше було серйозне ожиріння, хоча, дивлячись на мене зараз, в це важко повірити.»
Дійсно, завести нову звичку і кинути стару - це абсолютно різні речі. Незалежно від того, що ви хочете зробити - відмовитися від шкідливої їжі або перестати відволікатися на роботі.
Щоб сформувати звичку, потрібно довести до автоматизму ряд нових дій. Мозок запам'ятовує причинно-наслідковий зв'язок, який викликає якусь дію. І коли щось регулярно повторюється, повторюється і результат.
Припустимо, ви хочете щодня приймати вітаміни. Покладіть упаковку там, де вона буде потрапляти вам на очі під час ранкових зборів, наприклад поруч із зубною щіткою. Тоді під час здійснення ваших звичайних процедур ви згадаєте і про вітаміни. А з часом їх прийом стане автоматичним. Для викорінення ж звички потрібно задіяти зовсім інші механізми.
Письменник Чарлз Дахігг поділився своїм досвідом в книзі «Сила звички». Довгий час він щодня піднімався на чотирнадцятий поверх офісної будівлі, в якому працював, і купував печиво (в результаті чого погладшав майже на 4 кілограми). Він вирішив проаналізувати цю звичку і зрозумів, що справжньою винагородою для нього було зовсім не печиво, а бесіди з колегами за їжею. Він замінив поїдання солодощів спілкуванням і так позбувся шкідливого фактора.
Тобто для усунення поганої звички потрібно замінити її якоюсь іншою. Я в цьому сумніваюся. Можливо, йому і допомогла заміна печива спілкуванням з колегами. Але якщо ви такий же, як я, просто обожнюєте різну смакоту і роками боретеся із зайвою вагою, я не можу порадити вам всього лише побільше спілкуватися, коли захочеться солодкого.
Мені допоміг інший спосіб, який я називаю «методом поступових крайнощів». Він особливо добре підходить для тих випадків, коли заміна однієї звички іншою не працює.
Щоб почати, оберіть звичку, від якої хочете позбутися.
Припустимо, ви прагнете видалити з раціону цукор. Якщо спробувати зробити це одним махом, у вас, швидше за все, не вийде, тому що мета дуже велика. Почніть з одного солодкого продукту, який можете виключити зі свого харчування без особливих зусиль. Важливо, щоб це було щось, за чим ви не будете сильно сумувати. Так простіше запустити процес змін на краще.
Я, наприклад, почав з цукерок у формі кукурудзяних зерен, які популярні на Хелловін. Я їх ніколи особливо не любив, так що відмовитися від них було просто. Головне - не намагайтеся відразу ж повністю змінитися, а дійте поступово.
Наступний крок - записати це на папері і відзначити дату відмови. Це буде видимим нагадуванням про вашу ціль.
Ну а далі потрібно бути терплячим, тому що зміни вимагають часу. Кожні кілька місяців переглядайте перелік того, від чого ви відмовилися. Радійте, що ці речі більше над вами не владні. І в міру готовності поповнюйте список новими пунктами.
Не забувайте: якщо зобов'язання здаються занадто важкими, значить, ви і правда взяли на себе занадто багато. Кожен крок повинен даватися без титанічних зусиль над собою, але викликати гордість за те, що ви назавжди відмовилися від чогось шкідливого.
Це відноситься і до харчових звичок, і до надмірного використання технологій, і до будь-якого іншого небажаного поводження, яке постає на шляху до ваших цілей. Просто поступово збільшуйте список того, що ви більше не робите, - і це буде інвестицією в розвиток вашої нової особистості.
Чи багато у вас шкідливих звичок?
❤1
WOW WOW WOW
Оголошуємо WOW місяць з "Пошуршимо?". Долучайся до безкоштовного марафону, де ми разом будемо вчитися здійснювати задумане!
Пошуршимо - це всеукраїнська платформа та спільнота саморозвитку.
🔹Чого очікувати?
Дієвих інструментів та реальних кейсів від запрошених експерток. Кожен тиждень будемо розкривати нову тему:
1 - тайм-менеджмент із Марією Насєдкіною;
2 - mindfulness під егідою Надії Рогозіної;
3 - реалізація задуманого спільно з Юлією Паук;
4 - історії для мотивації й натхнення від Наталії Заставецької та Оксани Лозинської.
⠀
🔹Як це буде відбуватися?
Щотижня публікуватимемо:
- анонс теми та воркбук з вправами;
- ефір з експерткою;
- ефір "запитання-відповіді" зі мною, Танею Пилипчук, засновницею спільноти "Пошуршимо?".
Трансляції, посилання на воркбук будуть збережені та доступні безкоштовно.
⠀
🔹Коли, де, скільки?
WoWмісяць триватиме з 17 серпня до 14 вересня у фейсбуці та інстаграмі.
Щоб не пропустити:
- долучайтесь до нашого телеграм-каналу https://t.me/poshurshymo
- або лишайте свій емейл https://www.subscribepage.com/wow
Так, ми зможемо нагадувати вам про ефіри.😉
Оголошуємо WOW місяць з "Пошуршимо?". Долучайся до безкоштовного марафону, де ми разом будемо вчитися здійснювати задумане!
Пошуршимо - це всеукраїнська платформа та спільнота саморозвитку.
🔹Чого очікувати?
Дієвих інструментів та реальних кейсів від запрошених експерток. Кожен тиждень будемо розкривати нову тему:
1 - тайм-менеджмент із Марією Насєдкіною;
2 - mindfulness під егідою Надії Рогозіної;
3 - реалізація задуманого спільно з Юлією Паук;
4 - історії для мотивації й натхнення від Наталії Заставецької та Оксани Лозинської.
⠀
🔹Як це буде відбуватися?
Щотижня публікуватимемо:
- анонс теми та воркбук з вправами;
- ефір з експерткою;
- ефір "запитання-відповіді" зі мною, Танею Пилипчук, засновницею спільноти "Пошуршимо?".
Трансляції, посилання на воркбук будуть збережені та доступні безкоштовно.
⠀
🔹Коли, де, скільки?
WoWмісяць триватиме з 17 серпня до 14 вересня у фейсбуці та інстаграмі.
Щоб не пропустити:
- долучайтесь до нашого телеграм-каналу https://t.me/poshurshymo
- або лишайте свій емейл https://www.subscribepage.com/wow
Так, ми зможемо нагадувати вам про ефіри.😉
Речі, які треба зробити перед сном
Перетворивши всього чотири заняття в обов'язковий ритуал, ви зможете зробити свій наступний ранок набагато простішим.
Продумайте минулий день
Ще у піфагорійців була така практика: перед сном прокручувати в голові минулий день і оцінювати кожен свій вчинок. Це розвиває пам'ять і допомагає оцінити, що ви зробили правильно, яких помилок припустилися, що могли, але не зробили, і чому.
У метушні дня багато подій можуть загубитися, а прокручуючи всі ситуації перед сном, в спокійній обстановці і нікуди не поспішаючи, ви зможете заново поглянути на проблеми і навіть пригадати щось, що потрібно зробити завтра.
Можна поєднувати ці спогади з вдячністю.
Плануйте наступний день
Ще одна практика піфагорійців полягала в тому, щоб подумки передбачати події наступного дня. Думати, кого зустрінеш, що скажеш і зробиш. Все це повинно було поставати в розумі так чітко і ясно, як ніби вже відбулося в реальності. Так передбачення подій перетворювалося в їх формування.
Звичайно, у вас не так багато часу, щоб детально продумувати події наступного дня, але ви цілком можете прокрутити основні моменти.
До речі, можна зробити це і вранці, якщо у вас, звичайно, залишається час на такі роздуми.
Приготуйте все на завтра
Відразу пригадуються шкільні роки, коли ввечері треба було збирати портфель з підручниками. Але ж вона дійсно була дуже корисною.
Ви можете звільнити ці 10-15 хвилин вранці, продумавши свій наряд на наступний день перед сном. Просто вирішите, в чому завтра підете на роботу, згадайте, не в пранні ця річ і чи готові всі аксесуари до них. Всього хвилина роздумів, і ви більше не будете бігати по квартирі, спішно гладити щось або надягати пом'яті речі.
Обід на завтра
Якщо ви давно хотіли перейти на здорове харчування і перестати забивати голод пиріжками і шоколадками, пора починати. Зрозуміло, що ранок - не найкращий час для приготування обіду, тому зробіть це заздалегідь і упакуйте в контейнер. Все, що залишиться вранці, - перекласти його з холодильника в сумку і насолоджуватися здоровою їжею.
Після всіх цих справ у вас залишиться відчуття завершеності, ви будете спокійні за наступний день.
Чи практикуєте Ви вдячність та візуалізацію щодня ❓
Перетворивши всього чотири заняття в обов'язковий ритуал, ви зможете зробити свій наступний ранок набагато простішим.
Продумайте минулий день
Ще у піфагорійців була така практика: перед сном прокручувати в голові минулий день і оцінювати кожен свій вчинок. Це розвиває пам'ять і допомагає оцінити, що ви зробили правильно, яких помилок припустилися, що могли, але не зробили, і чому.
У метушні дня багато подій можуть загубитися, а прокручуючи всі ситуації перед сном, в спокійній обстановці і нікуди не поспішаючи, ви зможете заново поглянути на проблеми і навіть пригадати щось, що потрібно зробити завтра.
Можна поєднувати ці спогади з вдячністю.
Плануйте наступний день
Ще одна практика піфагорійців полягала в тому, щоб подумки передбачати події наступного дня. Думати, кого зустрінеш, що скажеш і зробиш. Все це повинно було поставати в розумі так чітко і ясно, як ніби вже відбулося в реальності. Так передбачення подій перетворювалося в їх формування.
Звичайно, у вас не так багато часу, щоб детально продумувати події наступного дня, але ви цілком можете прокрутити основні моменти.
До речі, можна зробити це і вранці, якщо у вас, звичайно, залишається час на такі роздуми.
Приготуйте все на завтра
Відразу пригадуються шкільні роки, коли ввечері треба було збирати портфель з підручниками. Але ж вона дійсно була дуже корисною.
Ви можете звільнити ці 10-15 хвилин вранці, продумавши свій наряд на наступний день перед сном. Просто вирішите, в чому завтра підете на роботу, згадайте, не в пранні ця річ і чи готові всі аксесуари до них. Всього хвилина роздумів, і ви більше не будете бігати по квартирі, спішно гладити щось або надягати пом'яті речі.
Обід на завтра
Якщо ви давно хотіли перейти на здорове харчування і перестати забивати голод пиріжками і шоколадками, пора починати. Зрозуміло, що ранок - не найкращий час для приготування обіду, тому зробіть це заздалегідь і упакуйте в контейнер. Все, що залишиться вранці, - перекласти його з холодильника в сумку і насолоджуватися здоровою їжею.
Після всіх цих справ у вас залишиться відчуття завершеності, ви будете спокійні за наступний день.
Чи практикуєте Ви вдячність та візуалізацію щодня ❓
Життєві уроки, які потрібно засвоїти, поки не стало надто пізно
Бережіть свій час
Час - наш найцінніший ресурс. Намагайтеся не витрачати його даремно, менше сидіть в соціальних мережах і перед телевізором, адже назад витрачений час вже не повернеш.
Не відкладайте життя на потім
Живіть так, щоб потім було що згадати. Займайтеся улюбленою справою і проводите час з тими, кого любите. Ви нічого не отримаєте за те, що все життя терпіли суспільство неприємних вам людей.
Думайте, перш ніж говорити
Словами можна поранити, так що завжди вибирайте їх ретельно.
Думайте, перед тим як діяти
Краще витратити трохи часу на обдумування своїх вчинків, ніж потім шкодувати.
Відмовтеся від алкоголю
Алкоголь затуманює розум і зовсім не обов'язковий для того, щоб добре провести час.
Прислухайтеся до батьків
Їх поради не такі вже й погані.
Знайдіть своє хобі
Хобі та інтереси - основа довголіття і процвітання.
Відкладайте гроші
Відкладайте потроху щотижня. Фінансова стабільність дозволить вам менше хвилюватися.
Завжди вчіться чомусь новому
Постійно вивчайте щось нове, наприклад читаючи книги або слухаючи подкасти. Читаючи по годині в день, через сім років ви станете провідним експертом в обраній області (який був би у вас не був початковий рівень знань).
Не слідуйте за більшістю
Якщо всі займаються чимось одним, займіться іншим. Адже набагато легше досягти вершини і стати успішним, коли у вас менше конкурентів.
Практикуйтеся
Вважається, що потрібно 10 000 годин практики, щоб досягти майстерності в якійсь області. Але ще краще потратьте 1 000 годин на 10 різних предметів: так у вас будуть знання відразу в декількох областях. А це відкриє дорогу до нових можливостей.
Змагаються з тими, хто краще вас
Ви зможете багато чому у них повчитися і застосувати трюки, які вони використовують, в своїй практиці.
Давайте собі менше часу
Свідомо давайте собі менше часу на завершення якогось проекту. Так вам доведеться застосовувати творчий підхід і шукати нові способи вирішення проблем.
Ставте собі цілі
Записуючи свої цілі, ми значно підвищуємо ймовірність їх досягнення.
Знайомтеся з людьми
Робіть перший крок. Спілкуйтеся з новими людьми. Не бійтеся просити поради навіть у тих, хто вже домігся популярності і успіху.
Подорожуйте
Подорожі збагачують наше життя, розширюють кругозір, знайомлять з новими традиціями і культурами, допомагають краще розуміти інших людей.
Постійно удосконалюйтеся
Кожен день намагайтеся вдосконалюватися в якійсь області. Не обов'язково змінюватися кардинально, досить день з дня ставати краще хоча б на 1%.
Знайдіть наставника
Дуже важливо знайти правильного наставника, який зможе порадити, на чому краще зосередитися, а чого - уникати.
Не цінуйте заробіток більше, ніж можливість вчитися новому
На початку кар'єри важливо отримати досвід у своїй сфері, розвивати необхідні навички і вчитися новому. Це обов'язково окупиться в майбутньому.
Не обирайте одну сферу діяльності
Вивчайте різні сфери і дайте собі можливість випадково виявити, до чого у вас лежить душа.
Не чекайте вдалого випадку
Не чекайте, що ваші знання і досвід притягнуть до вас потрібних людей. Замість цього самі шукайте нові можливості.
Вивчайте іноземні мови
Знати одну мову, звичайно, добре, але вивчення іноземної мови не тільки дозволяє спілкуватися з новими людьми і розширювати кругозір, але і робить нас розумнішими.
Не працюйте занадто багато
Цінуйте свій вільний час і не засиджуйтеся на роботі допізна.
Вірте в себе
Часто нас обмежує тільки відсутність віри в себе. Все навколо нас було створено такими ж людьми, як і ми самі. Так що вірте в себе, мрійте, творіть.
Бережіть свій час
Час - наш найцінніший ресурс. Намагайтеся не витрачати його даремно, менше сидіть в соціальних мережах і перед телевізором, адже назад витрачений час вже не повернеш.
Не відкладайте життя на потім
Живіть так, щоб потім було що згадати. Займайтеся улюбленою справою і проводите час з тими, кого любите. Ви нічого не отримаєте за те, що все життя терпіли суспільство неприємних вам людей.
Думайте, перш ніж говорити
Словами можна поранити, так що завжди вибирайте їх ретельно.
Думайте, перед тим як діяти
Краще витратити трохи часу на обдумування своїх вчинків, ніж потім шкодувати.
Відмовтеся від алкоголю
Алкоголь затуманює розум і зовсім не обов'язковий для того, щоб добре провести час.
Прислухайтеся до батьків
Їх поради не такі вже й погані.
Знайдіть своє хобі
Хобі та інтереси - основа довголіття і процвітання.
Відкладайте гроші
Відкладайте потроху щотижня. Фінансова стабільність дозволить вам менше хвилюватися.
Завжди вчіться чомусь новому
Постійно вивчайте щось нове, наприклад читаючи книги або слухаючи подкасти. Читаючи по годині в день, через сім років ви станете провідним експертом в обраній області (який був би у вас не був початковий рівень знань).
Не слідуйте за більшістю
Якщо всі займаються чимось одним, займіться іншим. Адже набагато легше досягти вершини і стати успішним, коли у вас менше конкурентів.
Практикуйтеся
Вважається, що потрібно 10 000 годин практики, щоб досягти майстерності в якійсь області. Але ще краще потратьте 1 000 годин на 10 різних предметів: так у вас будуть знання відразу в декількох областях. А це відкриє дорогу до нових можливостей.
Змагаються з тими, хто краще вас
Ви зможете багато чому у них повчитися і застосувати трюки, які вони використовують, в своїй практиці.
Давайте собі менше часу
Свідомо давайте собі менше часу на завершення якогось проекту. Так вам доведеться застосовувати творчий підхід і шукати нові способи вирішення проблем.
Ставте собі цілі
Записуючи свої цілі, ми значно підвищуємо ймовірність їх досягнення.
Знайомтеся з людьми
Робіть перший крок. Спілкуйтеся з новими людьми. Не бійтеся просити поради навіть у тих, хто вже домігся популярності і успіху.
Подорожуйте
Подорожі збагачують наше життя, розширюють кругозір, знайомлять з новими традиціями і культурами, допомагають краще розуміти інших людей.
Постійно удосконалюйтеся
Кожен день намагайтеся вдосконалюватися в якійсь області. Не обов'язково змінюватися кардинально, досить день з дня ставати краще хоча б на 1%.
Знайдіть наставника
Дуже важливо знайти правильного наставника, який зможе порадити, на чому краще зосередитися, а чого - уникати.
Не цінуйте заробіток більше, ніж можливість вчитися новому
На початку кар'єри важливо отримати досвід у своїй сфері, розвивати необхідні навички і вчитися новому. Це обов'язково окупиться в майбутньому.
Не обирайте одну сферу діяльності
Вивчайте різні сфери і дайте собі можливість випадково виявити, до чого у вас лежить душа.
Не чекайте вдалого випадку
Не чекайте, що ваші знання і досвід притягнуть до вас потрібних людей. Замість цього самі шукайте нові можливості.
Вивчайте іноземні мови
Знати одну мову, звичайно, добре, але вивчення іноземної мови не тільки дозволяє спілкуватися з новими людьми і розширювати кругозір, але і робить нас розумнішими.
Не працюйте занадто багато
Цінуйте свій вільний час і не засиджуйтеся на роботі допізна.
Вірте в себе
Часто нас обмежує тільки відсутність віри в себе. Все навколо нас було створено такими ж людьми, як і ми самі. Так що вірте в себе, мрійте, творіть.
Чому так важливо вечеряти всією сім'єю?
Традиція збиратися за столом всією сім'єю — рідкісна річ у наші дні. Не тому, що сім'я не хоче проводити разом час, а швидше через те, що робота у батьків закінчується в різний час, кожен перекушує на бігу, ось і виходить так, що поїли наодинці і розійшлися по кімнатах. Але все ж, у деяких оселях сімейна вечеря — важлива складова, і для всіх членів родини є встановлений час, щоб зібратися за одним столом.
У сім'ї важливий кожен
Дитині, яка бачить завжди поруч лише маму, здається, що раз мама постійно поруч і готова приділити свій час, разом поїсти, значить вона її любить, а ось батька немає, і це, звичайно, засмучує. Коли вся родина збирається разом за вечерею, дитина відчуває єднання і знає, що заради цієї можливості побути разом обоє батьків однаково постаралися.
Поділіться своїми враженнями
Вечеря всією сім'єю — прекрасна пора, коли є можливість розповісти про свої враження, поділитися бідами і радощами свого дня чи спланувати вихідні. За вечерею краще обговорювати щось прийдешнє — поїздки, плани, щось позитивне. Почніть першими і побачите, як всі підтягуються.
Здорове харчування
Сімейна вечеря — чудова нагода не лише посидіти разом, але і привчити всіх до здорового режиму, правильного харчування. Якщо за столом збиратимуться і дорослі, і діти, то старші не зможуть харчуватися шкідливими бутербродами, і погана звичка не буде передаватися. Урізноманітніть раціон не тільки здоровою, але і красивою їжею, Можна влаштовувати тематичні вечері.
Манери
За столом дітям доводиться спостерігати за дорослими і копіювати їх поведінку. Привчити малюка до хороших манер легко, якщо батьки самі їх дотримуються.
Місце, де немає конфліктів
За столом завжди можна вирішити дрібні конфлікти. Звичайно, серйозні розмови краще не вести у присутності дітей, щоб вечеря не асоціювалася у них надалі чимось негативним.
Насолоджуватися кожною хвилиною
Проведення часу разом важливе для всієї родини. І, здавалося б, що такого у спільному прийманні їжі, можна це зробити на ходу чи одному перед телевізором, а не влаштовувати цілу церемонію. Але погодьтеся, це здорово, коли за вечерею батьки і діти спілкуються, сміються, кажуть, як пройшов день. Це все залишиться у ваших спогадах і в спогадах ваших дітей. Можливо, вони зможуть продовжити цю добру традицію і у своїх сім'ях.
Чи збираєтеся Ви разом зі своєю родиною за столом ❓
Традиція збиратися за столом всією сім'єю — рідкісна річ у наші дні. Не тому, що сім'я не хоче проводити разом час, а швидше через те, що робота у батьків закінчується в різний час, кожен перекушує на бігу, ось і виходить так, що поїли наодинці і розійшлися по кімнатах. Але все ж, у деяких оселях сімейна вечеря — важлива складова, і для всіх членів родини є встановлений час, щоб зібратися за одним столом.
У сім'ї важливий кожен
Дитині, яка бачить завжди поруч лише маму, здається, що раз мама постійно поруч і готова приділити свій час, разом поїсти, значить вона її любить, а ось батька немає, і це, звичайно, засмучує. Коли вся родина збирається разом за вечерею, дитина відчуває єднання і знає, що заради цієї можливості побути разом обоє батьків однаково постаралися.
Поділіться своїми враженнями
Вечеря всією сім'єю — прекрасна пора, коли є можливість розповісти про свої враження, поділитися бідами і радощами свого дня чи спланувати вихідні. За вечерею краще обговорювати щось прийдешнє — поїздки, плани, щось позитивне. Почніть першими і побачите, як всі підтягуються.
Здорове харчування
Сімейна вечеря — чудова нагода не лише посидіти разом, але і привчити всіх до здорового режиму, правильного харчування. Якщо за столом збиратимуться і дорослі, і діти, то старші не зможуть харчуватися шкідливими бутербродами, і погана звичка не буде передаватися. Урізноманітніть раціон не тільки здоровою, але і красивою їжею, Можна влаштовувати тематичні вечері.
Манери
За столом дітям доводиться спостерігати за дорослими і копіювати їх поведінку. Привчити малюка до хороших манер легко, якщо батьки самі їх дотримуються.
Місце, де немає конфліктів
За столом завжди можна вирішити дрібні конфлікти. Звичайно, серйозні розмови краще не вести у присутності дітей, щоб вечеря не асоціювалася у них надалі чимось негативним.
Насолоджуватися кожною хвилиною
Проведення часу разом важливе для всієї родини. І, здавалося б, що такого у спільному прийманні їжі, можна це зробити на ходу чи одному перед телевізором, а не влаштовувати цілу церемонію. Але погодьтеся, це здорово, коли за вечерею батьки і діти спілкуються, сміються, кажуть, як пройшов день. Це все залишиться у ваших спогадах і в спогадах ваших дітей. Можливо, вони зможуть продовжити цю добру традицію і у своїх сім'ях.
Чи збираєтеся Ви разом зі своєю родиною за столом ❓
Ви станете щасливішими, якщо позбудетеся від цих звичок. Частина 1
Всі люди хочуть бути щасливими. Ми читаємо книги, дивимося фільми, навіть записуємося на майстер-класи, щоб навчитися цьому. Але чому цього не завжди достатньо?
Психолог Нік Виньялл вважає, що потрібно для початку позбутися того, що робить вас нещасними. Насправді є багато речей, які ми робимо не так.
1. Ви турбуєтеся про майбутнє і про те, що думають про вас інші люди
Занепокоєння дає нам ілюзію контролю. За допомогою цієї звички наш розум намагається вирішити проблему, яка не може бути вирішена, або насправді і не є проблемою. Також вона створює видимість «активності». Ми не відчуваємо себе марними, адже хоча б щось намагаємося зробити.
Ми ненавидимо безпорадність. Але поглянемо правді в обличчя. Іноді ми безпорадні. Так, щось жахливе може трапитися з вами, або людьми, які вам небайдужі. Але ж ви не екстрасенс. Ви не знаєте, що буде далі. Турбуватися про це заперечувати реальність і вимагати, щоб вона була такою, як вам хочеться.
Чи приносить вам користь ваша тривога? Навряд чи. Визнайте, що у вас є ця звичка. І постарайтеся позбавитися від неї.
2. Ви пригнічуєте свої почуття на публіці
Сумувати на публіці вважається неприйнятним з соціальної точки зору, якщо тільки це не похорон (тоді ви можете трохи поплакати). Ми всі з дитинства вчилися контролювати себе і маскувати свої емоції, тому що думали, що їх показувати непристойно. Найдивніше, що ми приховуємо їх навіть від найближчих людей.
Але не відстороняйтеся від них. Вам потрібна підтримка. Вам потрібно хтось, хто побачить, як вам нелегко, і обійме вас. Ця людина може вислухати вас або просто помовчати. Навіть від цього вам стане набагато легше.
3. Ви не відстоюєте свої інтереси і пливете за течією
Більшості людей не подобаються конфлікти. Але це тому, що вони не знають, що з них можна отримати багато корисного. Нікому не хочеться справдяти враження грубої і агресивної людини. Тому за замовчуванням ми не відстоюємо свою думку і просто мовчимо. Але ж у конфліктах не тільки кричать і лаються. У них можна проявити наполегливість.
Впевненість у собі означає відстоювання своїх власних бажань, потреб і цінностей. Завдяки їй ви зможете підвищити самооцінку, навчитися говорити «ні» і вимагати до себе повагу, якої заслуговуєте. Впевненість у собі — це навичка, якій може навчитися кожен. Але потрібно лише почати щось для цього робити.
Всі люди хочуть бути щасливими. Ми читаємо книги, дивимося фільми, навіть записуємося на майстер-класи, щоб навчитися цьому. Але чому цього не завжди достатньо?
Психолог Нік Виньялл вважає, що потрібно для початку позбутися того, що робить вас нещасними. Насправді є багато речей, які ми робимо не так.
1. Ви турбуєтеся про майбутнє і про те, що думають про вас інші люди
Занепокоєння дає нам ілюзію контролю. За допомогою цієї звички наш розум намагається вирішити проблему, яка не може бути вирішена, або насправді і не є проблемою. Також вона створює видимість «активності». Ми не відчуваємо себе марними, адже хоча б щось намагаємося зробити.
Ми ненавидимо безпорадність. Але поглянемо правді в обличчя. Іноді ми безпорадні. Так, щось жахливе може трапитися з вами, або людьми, які вам небайдужі. Але ж ви не екстрасенс. Ви не знаєте, що буде далі. Турбуватися про це заперечувати реальність і вимагати, щоб вона була такою, як вам хочеться.
Чи приносить вам користь ваша тривога? Навряд чи. Визнайте, що у вас є ця звичка. І постарайтеся позбавитися від неї.
2. Ви пригнічуєте свої почуття на публіці
Сумувати на публіці вважається неприйнятним з соціальної точки зору, якщо тільки це не похорон (тоді ви можете трохи поплакати). Ми всі з дитинства вчилися контролювати себе і маскувати свої емоції, тому що думали, що їх показувати непристойно. Найдивніше, що ми приховуємо їх навіть від найближчих людей.
Але не відстороняйтеся від них. Вам потрібна підтримка. Вам потрібно хтось, хто побачить, як вам нелегко, і обійме вас. Ця людина може вислухати вас або просто помовчати. Навіть від цього вам стане набагато легше.
3. Ви не відстоюєте свої інтереси і пливете за течією
Більшості людей не подобаються конфлікти. Але це тому, що вони не знають, що з них можна отримати багато корисного. Нікому не хочеться справдяти враження грубої і агресивної людини. Тому за замовчуванням ми не відстоюємо свою думку і просто мовчимо. Але ж у конфліктах не тільки кричать і лаються. У них можна проявити наполегливість.
Впевненість у собі означає відстоювання своїх власних бажань, потреб і цінностей. Завдяки їй ви зможете підвищити самооцінку, навчитися говорити «ні» і вимагати до себе повагу, якої заслуговуєте. Впевненість у собі — це навичка, якій може навчитися кожен. Але потрібно лише почати щось для цього робити.
Ви станете щасливішими, якщо позбудетеся від цих звичок. Частина 2
4. Ви різко і грубо розмовляєте з самим собою
У всіх нас є внутрішній голос. Ми радимося з ним, що надіти або що думає про нашу зачіску колега по роботі. Але найчастіше у своїй голові ми ведемо не найприємніші розмови. Ми лаємо себе, критикуємо і навіть ображаємо.
Подумайте: якби ви розмовляли з іншими людьми так само, як розмовляєте самі з собою, у вас, ймовірно, не було б ні роботи, ні друзів. Проблема в тому, що нас з дитинства вчили бути жорсткими стосовно себе. Чому? Це була мотивація і кращий спосіб змусити себе бути дисциплінованим і добиватися мети.
Іронія в тому, що ви досягаєте чого-небудь не з-за такої самокритики і «самоїдства». А завдяки вашим навичкам, талантам і т. д. Більше того, такі розмови з самим собою змушують вас відчувати себе жахливо. Може бути, настав час змінити цю модель поведінки?
5. Ви намагаєтеся впоратися зі стресом
У вас хронічний стрес, і вам кажуть, що вам потрібно впоратися з ним? Це — жахливе рішення проблеми. Тому, що це лише лікує симптоми, а не основну «хворобу». Управління стресом — лейкопластир. Вам потрібно усунути первісну причину стресу (стресора), а не свої почуття і відчуття (вашу реакцію на нього).
Наприклад, якщо ви постійно відчуваєте його на роботі, ви, звичайно, можете зробити дихальні вправи. Ваш рівень стресу трохи знизиться на деякий час. Але це не змінить того факту, що ви берете на себе забагато і не вмієте говорити «ні». Іншими словами, стрес на роботі — це посланець. Він намагається сказати вам, що те, як ви працюєте, неправильно.
Психолог Нік Виньялл не применшує достоїнств медитації. Але він просить не зациклюватися на нашій реакції на стрес. Найголовніше — це зрозуміти, чому він виник, і вирішити головну проблему.
6. Ви беззастережно вірите своїм думкам
Що такого особливого в ваших думках? Серйозно. Чому ви приділяєте так багато уваги тому, що приходить вам в голову? Наприклад, ви думаєте, що колега вважає вас ледачим. І що? Хіба думка про це робить цю заяву більш вагомою? Та й хто взагалі знає точно, що про вас думають інші? Ви ж не запитали про це прямо.
Задумайтеся, як багато разів ви страждали від цієї звички. Ви «гризли» себе і мучилися через надумане. Пам'ятайте: ваші думки не особливі. Розвивайте в собі скептицизм. Так, вони будуть з'являтися у вашій голові. Але не звертайте на них пильної уваги. Адже, якщо ви будете це робити, ви будете провокувати розум створювати ще більше згубних ідей у своїй голові.
4. Ви різко і грубо розмовляєте з самим собою
У всіх нас є внутрішній голос. Ми радимося з ним, що надіти або що думає про нашу зачіску колега по роботі. Але найчастіше у своїй голові ми ведемо не найприємніші розмови. Ми лаємо себе, критикуємо і навіть ображаємо.
Подумайте: якби ви розмовляли з іншими людьми так само, як розмовляєте самі з собою, у вас, ймовірно, не було б ні роботи, ні друзів. Проблема в тому, що нас з дитинства вчили бути жорсткими стосовно себе. Чому? Це була мотивація і кращий спосіб змусити себе бути дисциплінованим і добиватися мети.
Іронія в тому, що ви досягаєте чого-небудь не з-за такої самокритики і «самоїдства». А завдяки вашим навичкам, талантам і т. д. Більше того, такі розмови з самим собою змушують вас відчувати себе жахливо. Може бути, настав час змінити цю модель поведінки?
5. Ви намагаєтеся впоратися зі стресом
У вас хронічний стрес, і вам кажуть, що вам потрібно впоратися з ним? Це — жахливе рішення проблеми. Тому, що це лише лікує симптоми, а не основну «хворобу». Управління стресом — лейкопластир. Вам потрібно усунути первісну причину стресу (стресора), а не свої почуття і відчуття (вашу реакцію на нього).
Наприклад, якщо ви постійно відчуваєте його на роботі, ви, звичайно, можете зробити дихальні вправи. Ваш рівень стресу трохи знизиться на деякий час. Але це не змінить того факту, що ви берете на себе забагато і не вмієте говорити «ні». Іншими словами, стрес на роботі — це посланець. Він намагається сказати вам, що те, як ви працюєте, неправильно.
Психолог Нік Виньялл не применшує достоїнств медитації. Але він просить не зациклюватися на нашій реакції на стрес. Найголовніше — це зрозуміти, чому він виник, і вирішити головну проблему.
6. Ви беззастережно вірите своїм думкам
Що такого особливого в ваших думках? Серйозно. Чому ви приділяєте так багато уваги тому, що приходить вам в голову? Наприклад, ви думаєте, що колега вважає вас ледачим. І що? Хіба думка про це робить цю заяву більш вагомою? Та й хто взагалі знає точно, що про вас думають інші? Ви ж не запитали про це прямо.
Задумайтеся, як багато разів ви страждали від цієї звички. Ви «гризли» себе і мучилися через надумане. Пам'ятайте: ваші думки не особливі. Розвивайте в собі скептицизм. Так, вони будуть з'являтися у вашій голові. Але не звертайте на них пильної уваги. Адже, якщо ви будете це робити, ви будете провокувати розум створювати ще більше згубних ідей у своїй голові.
Панічні атаки: чому виникають та як з ними боротися
Панічна атака — серйозна проблема, яка часто не піддається швидкому лікуванню і приносить дуже сильний дискомфорт тому, хто до неї схильний. Це — раптовий безпричинний страх. Він завжди супроводжується фізичними симптомами (частіше серцебиття, тремтіння, запаморочення). Але головне, це найбільш неконтрольований, дуже сильний страх, людина концентрується тільки на відчуттях свого тіла і своєї свідомості, охопленої панікою. Все інше ніби йде в туман. Атаки можуть тривати від декількох хвилин до декількох годин. Цікаво, що панічні атаки у жінок виникають в 2-3 рази частіше, ніж у чоловіків.
Симптоми панічної атаки:
-Раптова паніка
-Відчуття небезпеки
-Страхи (смерті, сильного болю, божевілля)
-Різке відчуття жару в тілі, пітливість
-Частіше серцебиття (різке і сильне)
-Тремтіння
-Запаморочення
-Нудота
-Біль у лівій частині грудей
-Біль у верхній частині живота
-Відчуття туманності навколо і нереальності того, що відбувається
Причини виникнення
Найголовніша причина нападів — це страх.
Основною причиною атак є страх, і він дуже небезпечний, тому що поступово людина починає весь час відчувати тривожність, боятися реальних або придуманих ситуацій. Власне, людина — причина власного стресу. Придумує собі труднощі і страхи, яких часто в житті немає, а потім страждає від цього!
Якщо вас турбують панічні атаки, подумайте, чи не траплялися вони перед якимись важливими подіями. Часом це навіть не конкретні події, а загалом думки про зміни в житті — наприклад, пов'язані зі стереотипом, що щось має статися після досягнення певного віку, але ми цього насування чогось уже боїмося. Страх може бути навіть просто перед невідомістю, коли толком нічого і не відбувається, але ми раптом чуємо "небезпечний" сигнал і починаємо панікувати.
До речі, неусвідомлені страхи вселяють батьки своїм дітям, і в майбутньому вони можуть бути схильні до панічних атак, причому, навіть не завжди пам'ятавши, чого вони так бояться.
Дитячі страхи часто з'являються з неусвідомленої вини дорослих. Безумовно, ті хочуть "тільки хорошого", але в підсумку лякають своїх дітей, ставлять рамки, нав'язують свої думки і страхи.
Небезпечна ситуація, справжня або вигадана, подає сигнал у мозок, він розширює лімфатичну протоку, з'являються неприємні симптоми, що ніби давлять.
Що робити під час панічної атаки
-Подихайте в пакет (або хоча б у складені човником долоні). Це один із найпростіших способів впоратися з нападом. Збільшення вуглекислого газу і зменшення кисню в крові гальмує напад. Робіть повільні, безперервні вдихи-видихи ротом.
-Переключіть увагу. Відволічіться на що завгодно. Подивіться навколо (подумки описуйте собі те, що бачите, не менше 10 пунктів), включіть музику, займіться домашніми справами.
-Переключіть фокус на тіло. Стискайте-розтискайте кулаки, чіпайте мочки вух, переступайте з ноги на ногу, постарайтеся відчути ногами землю або підлогу. Носіть на зап'ясті гумку. У момент нападу відтягніть її і відпустіть кілька разів.
-Переконайте себе голосом. Вимовляйте вголос: "все добре", "це просто вигадки", "я спокійна", "мені не страшно" і т. д.
-Згадайте місця, де вам було безпечно і добре.
Лікування
Оскільки панічні атаки проявляються не лише емоційно, але і тілесно, їх лікують і ліками, і психологічними методами. Іноді таке лікування може тривати роками.
Найголовніше — зрозуміти свій страх, якщо це якийсь один початковий, який породжує нові, або кожен раз визначати, чого і чому ви боїтеся.
Чи відчували Ви колись таке ❓
Панічна атака — серйозна проблема, яка часто не піддається швидкому лікуванню і приносить дуже сильний дискомфорт тому, хто до неї схильний. Це — раптовий безпричинний страх. Він завжди супроводжується фізичними симптомами (частіше серцебиття, тремтіння, запаморочення). Але головне, це найбільш неконтрольований, дуже сильний страх, людина концентрується тільки на відчуттях свого тіла і своєї свідомості, охопленої панікою. Все інше ніби йде в туман. Атаки можуть тривати від декількох хвилин до декількох годин. Цікаво, що панічні атаки у жінок виникають в 2-3 рази частіше, ніж у чоловіків.
Симптоми панічної атаки:
-Раптова паніка
-Відчуття небезпеки
-Страхи (смерті, сильного болю, божевілля)
-Різке відчуття жару в тілі, пітливість
-Частіше серцебиття (різке і сильне)
-Тремтіння
-Запаморочення
-Нудота
-Біль у лівій частині грудей
-Біль у верхній частині живота
-Відчуття туманності навколо і нереальності того, що відбувається
Причини виникнення
Найголовніша причина нападів — це страх.
Основною причиною атак є страх, і він дуже небезпечний, тому що поступово людина починає весь час відчувати тривожність, боятися реальних або придуманих ситуацій. Власне, людина — причина власного стресу. Придумує собі труднощі і страхи, яких часто в житті немає, а потім страждає від цього!
Якщо вас турбують панічні атаки, подумайте, чи не траплялися вони перед якимись важливими подіями. Часом це навіть не конкретні події, а загалом думки про зміни в житті — наприклад, пов'язані зі стереотипом, що щось має статися після досягнення певного віку, але ми цього насування чогось уже боїмося. Страх може бути навіть просто перед невідомістю, коли толком нічого і не відбувається, але ми раптом чуємо "небезпечний" сигнал і починаємо панікувати.
До речі, неусвідомлені страхи вселяють батьки своїм дітям, і в майбутньому вони можуть бути схильні до панічних атак, причому, навіть не завжди пам'ятавши, чого вони так бояться.
Дитячі страхи часто з'являються з неусвідомленої вини дорослих. Безумовно, ті хочуть "тільки хорошого", але в підсумку лякають своїх дітей, ставлять рамки, нав'язують свої думки і страхи.
Небезпечна ситуація, справжня або вигадана, подає сигнал у мозок, він розширює лімфатичну протоку, з'являються неприємні симптоми, що ніби давлять.
Що робити під час панічної атаки
-Подихайте в пакет (або хоча б у складені човником долоні). Це один із найпростіших способів впоратися з нападом. Збільшення вуглекислого газу і зменшення кисню в крові гальмує напад. Робіть повільні, безперервні вдихи-видихи ротом.
-Переключіть увагу. Відволічіться на що завгодно. Подивіться навколо (подумки описуйте собі те, що бачите, не менше 10 пунктів), включіть музику, займіться домашніми справами.
-Переключіть фокус на тіло. Стискайте-розтискайте кулаки, чіпайте мочки вух, переступайте з ноги на ногу, постарайтеся відчути ногами землю або підлогу. Носіть на зап'ясті гумку. У момент нападу відтягніть її і відпустіть кілька разів.
-Переконайте себе голосом. Вимовляйте вголос: "все добре", "це просто вигадки", "я спокійна", "мені не страшно" і т. д.
-Згадайте місця, де вам було безпечно і добре.
Лікування
Оскільки панічні атаки проявляються не лише емоційно, але і тілесно, їх лікують і ліками, і психологічними методами. Іноді таке лікування може тривати роками.
Найголовніше — зрозуміти свій страх, якщо це якийсь один початковий, який породжує нові, або кожен раз визначати, чого і чому ви боїтеся.
Чи відчували Ви колись таке ❓
Які люди найбільше схильні засуджувати інших — дослідження американських вчених
Американські дослідники з'ясували, що бажання зараховувати себе до будь-якої групи робить людей з яскраво вираженими політичними переконаннями більш схильними засуджувати інших. Навіть якщо ці інші мають схожі політичні погляди, але не входять до відповідної групи.
У дослідженні вчених з Трініті-коледжу мистецтв і наук Університету Дьюка (США) взяла участь 141 людина, яких розподілили по групах.
У першому тесті групи ділили відповідно до політичних поглядів, які озвучили добровольці. У другому — групи були поділені більш нейтрально, за принципом уподобань віршів і картин. Третій тест передбачав поділ на групи випадковим чином.
Після кожного тесту учасників просили виділити певну суму грошей комусь зі своєї групи або за її межами. Дослідники виявили, що приналежність до групи робила випробовуваних з більш вираженими політичними поглядами більш упередженими стосовно тих, хто в цю групу не входив. Навіть якщо останні мали схожі, але не настільки виражені політичні погляди.
"Є явна відмінність між тими, хто має певні політичні погляди, і тими, хто не ідентифікує себе з ними. І ті й інші можуть мати схожі політичні позиції, але по-різному ставитися до людей, які не входять в їх групу», — розповів один з авторів статті, доктор Хюттель. І це навіть не залежить від того, за яким принципом група організована: на основі політичних поглядів, уподобань того чи іншого жанру живопису або зовсім без будь-якого принципу.
Таким чином, третина учасників виявилася абсолютно не схильна до впливу приналежності до групи при розподілі грошей. Дослідники з'ясували, що ці люди були схильні до відносної нейтральності у своїх політичних поглядах.
Крім того, вчені виявили, що учасники, які відчували менше бажання належати до будь-якої групи, схильні швидше приймати рішення. Як припускають фахівці, це може бути пов'язано з тим, що такі люди менше звертають увагу на думку інших членів групи.
Про те, що саме змушує людей бути чутливими до поділу на групи, дослідники поки сказати не можуть. Але впевнені, що це не пов'язано з приналежністю до статі або етносу.
Американські дослідники з'ясували, що бажання зараховувати себе до будь-якої групи робить людей з яскраво вираженими політичними переконаннями більш схильними засуджувати інших. Навіть якщо ці інші мають схожі політичні погляди, але не входять до відповідної групи.
У дослідженні вчених з Трініті-коледжу мистецтв і наук Університету Дьюка (США) взяла участь 141 людина, яких розподілили по групах.
У першому тесті групи ділили відповідно до політичних поглядів, які озвучили добровольці. У другому — групи були поділені більш нейтрально, за принципом уподобань віршів і картин. Третій тест передбачав поділ на групи випадковим чином.
Після кожного тесту учасників просили виділити певну суму грошей комусь зі своєї групи або за її межами. Дослідники виявили, що приналежність до групи робила випробовуваних з більш вираженими політичними поглядами більш упередженими стосовно тих, хто в цю групу не входив. Навіть якщо останні мали схожі, але не настільки виражені політичні погляди.
"Є явна відмінність між тими, хто має певні політичні погляди, і тими, хто не ідентифікує себе з ними. І ті й інші можуть мати схожі політичні позиції, але по-різному ставитися до людей, які не входять в їх групу», — розповів один з авторів статті, доктор Хюттель. І це навіть не залежить від того, за яким принципом група організована: на основі політичних поглядів, уподобань того чи іншого жанру живопису або зовсім без будь-якого принципу.
Таким чином, третина учасників виявилася абсолютно не схильна до впливу приналежності до групи при розподілі грошей. Дослідники з'ясували, що ці люди були схильні до відносної нейтральності у своїх політичних поглядах.
Крім того, вчені виявили, що учасники, які відчували менше бажання належати до будь-якої групи, схильні швидше приймати рішення. Як припускають фахівці, це може бути пов'язано з тим, що такі люди менше звертають увагу на думку інших членів групи.
Про те, що саме змушує людей бути чутливими до поділу на групи, дослідники поки сказати не можуть. Але впевнені, що це не пов'язано з приналежністю до статі або етносу.
Чому ви не знаєте, чого хочете, і як це виправити
Щоб ставити цілі, досягати їх, бути успішним і гармонійним, потрібно чітко розуміти, чого вам хочеться. Але це тільки звучить легко. А на ділі безліч людей не знають, що їм потрібно, не можуть розібратися в собі і не розуміють, до чого прагнути. Розберемося, чому так відбувається і як можна з цим впоратися.
Причина 1. Ви не чуєте себе
Багато виросли з авторитарними батьками, які звикли приймати всі важливі рішення самостійно, не рахуючись з думкою дитини. В які гуртки ходити, з ким дружити, де вчитися, з ким одружуватися і так далі. Якщо тобі ні кроку не дають ступити самостійно, а сміливості і бунтарського духу для опору не вистачає, не дивно, що в дорослому віці виникнуть проблеми.
Як бути?
Це досить непроста історія, і тут не може бути швидких технік і універсальних рішень. Можливо, ця ситуація навіть потребує участі психотерапевта. Але все ж і ви теж багато можете зробити, щоб допомогти собі.
Спробуйте вести щоденник. Психіатр Джеремі Нобель вважає, що ця практика допомагає встановити зв'язок з самим собою і краще розуміти свої бажання. Робити записи бажано регулярно, в зручній для вас формі. Просто пишіть свої почуття і переживання, розповідайте, що з вами сталося.
Ще можна влаштувати собі подорож в минуле. Таку техніку пропонує письменниця, сценаристка і фахівець з розвитку творчих здібностей Джулія Кемерон.
А потім спробуйте зайнятися чимось з цього списку або втілити в життя якусь зі своїх дитячих фантазій. Є ймовірність, що таким чином ви підберете до себе ключик і знайдете мету, до якої вам захочеться йти, або справу, яке буде вас радувати.
Причина 2. Вам заважає страх
Іноді в глибині душі ми прекрасно знаємо, що нам потрібно. Але не наважуємося зізнатись в цьому навіть самим собі, тому що тоді доведеться щось міняти. А це дуже страшно. Нас лякає невідомість. Ми не знаємо, куди заведуть нас бажання і прагнення, а тому вдаємо, що не помічаємо їх - так, це робить нас нещасними, але зате не доводиться ризикувати.
Як бути?
Для початку - визнати, що ви боїтеся і це нормально. І що невдачі неминуче трапляються з кожним, а світ постійно змінюється, позбавляючи нас почуття стабільності. Потім спробуйте зловити свої страхи і попрацювати з ними. Психіатр Девід Бернс в книзі «Терапія настрою» радить уважно прислухатися до себе і кожен раз, як вам в голову прийде негативна думка, записувати її. А потім придумувати відповіді для всіх своїх страхів і негативних установок. Теж в письмовій формі. Це виглядає приблизно так:
Думка: «Яка різниця, чого я хочу, якщо у мене все одно нічого не вийде?».
Відповідь: «Так, я можу облажатися. Але, якщо я не розберуся в собі, не зрозумію, чого хочу і не почну діяти, нічого хорошого мене точно не чекає».
Девід Бернс вважає цю техніку дуже ефективною: він говорить, що, якщо опрацьовувати свої страхи і негативні установки кожен день, вже через пару тижнів людина підбадьориться і відчує себе впевненіше.
Причина 3. Ви занадто на себе тиснете
Цілком можливо, вам здається, що ви неодмінно повинні розуміти, чого хочете. Що ви зобов'язані розібратися в собі до певного терміну (наприклад, до закінчення школи або вузу, до 30 років, до наступного нового року). Якщо так, то ви напевно тиснете на себе, наполегливо копаєтеся у власних думках, знову і знову запитуєте себе, що ж вам потрібно. І не дивно, що в таких умовах у голову нічого не приходить.
Скажімо, в глибині душі вам хочеться робити дерев'яні іграшки ручної роботи або пекти торти на замовлення, але ви блокуєте це бажання, тому що воно видається вам несерйозним, і намагаєтеся розкопати в собі амбіції побільше.
Як бути?
Дайте собі час. Не вимагайте прийняти рішення до певної дати, не порівнюйте себе з ровесниками, які вже давно визначилися зі своїми бажаннями і планами.
Ставте собі питання. «Чого я хочу?», «Що мені цікаво?» «Що б я робив, якби мені не потрібно було заробляти гроші?»
Щоб ставити цілі, досягати їх, бути успішним і гармонійним, потрібно чітко розуміти, чого вам хочеться. Але це тільки звучить легко. А на ділі безліч людей не знають, що їм потрібно, не можуть розібратися в собі і не розуміють, до чого прагнути. Розберемося, чому так відбувається і як можна з цим впоратися.
Причина 1. Ви не чуєте себе
Багато виросли з авторитарними батьками, які звикли приймати всі важливі рішення самостійно, не рахуючись з думкою дитини. В які гуртки ходити, з ким дружити, де вчитися, з ким одружуватися і так далі. Якщо тобі ні кроку не дають ступити самостійно, а сміливості і бунтарського духу для опору не вистачає, не дивно, що в дорослому віці виникнуть проблеми.
Як бути?
Це досить непроста історія, і тут не може бути швидких технік і універсальних рішень. Можливо, ця ситуація навіть потребує участі психотерапевта. Але все ж і ви теж багато можете зробити, щоб допомогти собі.
Спробуйте вести щоденник. Психіатр Джеремі Нобель вважає, що ця практика допомагає встановити зв'язок з самим собою і краще розуміти свої бажання. Робити записи бажано регулярно, в зручній для вас формі. Просто пишіть свої почуття і переживання, розповідайте, що з вами сталося.
Ще можна влаштувати собі подорож в минуле. Таку техніку пропонує письменниця, сценаристка і фахівець з розвитку творчих здібностей Джулія Кемерон.
А потім спробуйте зайнятися чимось з цього списку або втілити в життя якусь зі своїх дитячих фантазій. Є ймовірність, що таким чином ви підберете до себе ключик і знайдете мету, до якої вам захочеться йти, або справу, яке буде вас радувати.
Причина 2. Вам заважає страх
Іноді в глибині душі ми прекрасно знаємо, що нам потрібно. Але не наважуємося зізнатись в цьому навіть самим собі, тому що тоді доведеться щось міняти. А це дуже страшно. Нас лякає невідомість. Ми не знаємо, куди заведуть нас бажання і прагнення, а тому вдаємо, що не помічаємо їх - так, це робить нас нещасними, але зате не доводиться ризикувати.
Як бути?
Для початку - визнати, що ви боїтеся і це нормально. І що невдачі неминуче трапляються з кожним, а світ постійно змінюється, позбавляючи нас почуття стабільності. Потім спробуйте зловити свої страхи і попрацювати з ними. Психіатр Девід Бернс в книзі «Терапія настрою» радить уважно прислухатися до себе і кожен раз, як вам в голову прийде негативна думка, записувати її. А потім придумувати відповіді для всіх своїх страхів і негативних установок. Теж в письмовій формі. Це виглядає приблизно так:
Думка: «Яка різниця, чого я хочу, якщо у мене все одно нічого не вийде?».
Відповідь: «Так, я можу облажатися. Але, якщо я не розберуся в собі, не зрозумію, чого хочу і не почну діяти, нічого хорошого мене точно не чекає».
Девід Бернс вважає цю техніку дуже ефективною: він говорить, що, якщо опрацьовувати свої страхи і негативні установки кожен день, вже через пару тижнів людина підбадьориться і відчує себе впевненіше.
Причина 3. Ви занадто на себе тиснете
Цілком можливо, вам здається, що ви неодмінно повинні розуміти, чого хочете. Що ви зобов'язані розібратися в собі до певного терміну (наприклад, до закінчення школи або вузу, до 30 років, до наступного нового року). Якщо так, то ви напевно тиснете на себе, наполегливо копаєтеся у власних думках, знову і знову запитуєте себе, що ж вам потрібно. І не дивно, що в таких умовах у голову нічого не приходить.
Скажімо, в глибині душі вам хочеться робити дерев'яні іграшки ручної роботи або пекти торти на замовлення, але ви блокуєте це бажання, тому що воно видається вам несерйозним, і намагаєтеся розкопати в собі амбіції побільше.
Як бути?
Дайте собі час. Не вимагайте прийняти рішення до певної дати, не порівнюйте себе з ровесниками, які вже давно визначилися зі своїми бажаннями і планами.
Ставте собі питання. «Чого я хочу?», «Що мені цікаво?» «Що б я робив, якби мені не потрібно було заробляти гроші?»
Найефективніший спосіб швидше вчитися новому
Невідомість і невизначеність викликають стрес. Але, за даними нового дослідження, вони також стимулюють зони мозку, відповідальні за навчання. Тобто нестабільні ситуації хоч і викликають дискомфорт, але необхідні, щоб використовувати мозок в повній мірі.
Якщо ви хоч дещо не нервуєте з приводу результатів своєї роботи, мозок перестає вчитися новому.
До такого висновку вчені прийшли після експерименту з групою мавп. Тварини виконували різноманітні завдання та отримували в нагороду сік. Іноді шанси на частування були стабільними, наприклад 80%. Інші завдання були більш непередбачувані: частота отримання соку змінювалася.
Поки мавпи виконували завдання, вчені вимірювали їх мозкову активність. Вони виявили чітку закономірність. Якщо тварини могли передбачити частоту отримання нагороди, у них практично відключалися області мозку, пов'язані з вивченням нового. Коли вони не могли передбачити розвиток подій, центри навчання, навпаки, активізувалися.
Стабільність не сприяє вивченню нового. Це не страшно, якщо ви намагаєтеся освоїти удар в гольфі або приготування якоїсь страви. Але в багатьох життєвих сферах, в тому числі в професійній, потрібно постійно вчитися і ставати краще. А для цього доведеться уникати тих самих доріжок і виходити із зони комфорту.
Коли ми потрапляємо в нове середовище, здатність мозку сприймати інформацію посилюється. Якщо ваше життя не особливо різноманітне, свідомо приносьте в неї невизначеність і пробуйте щось нове. Наприклад:
-Подорожуйте за кордоном. Ви обов'язково дізнаєтеся щось нове, в тому числі про самого себе і своїх здібностях.
-Змініть щось в звичному порядку. Навіть якщо ви просто пообідаєте в новому закладі або займетеся чимось незвичним ввечері, мозок перейде в режим навчання. А це допоможе освоїти нові навички та поглянути на старі ідеї під новим кутом.
-Почніть новий проект. Може, він в результаті провалиться, зате ви точно навчитеся чомусь новому.
-Шукайте дивні незнайомі ідеї. Наприклад, читайте старі книги про технології майбутнього, дивіться артхаус, спілкуйтеся з творчими людьми, цікавтеся пристроєм чужих вам індустрій.
-Поговоріть з людьми, з якими ви не згодні. Це не тільки навчить чогось, але і розвине емпатію.
Невідомість і невизначеність викликають стрес. Але, за даними нового дослідження, вони також стимулюють зони мозку, відповідальні за навчання. Тобто нестабільні ситуації хоч і викликають дискомфорт, але необхідні, щоб використовувати мозок в повній мірі.
Якщо ви хоч дещо не нервуєте з приводу результатів своєї роботи, мозок перестає вчитися новому.
До такого висновку вчені прийшли після експерименту з групою мавп. Тварини виконували різноманітні завдання та отримували в нагороду сік. Іноді шанси на частування були стабільними, наприклад 80%. Інші завдання були більш непередбачувані: частота отримання соку змінювалася.
Поки мавпи виконували завдання, вчені вимірювали їх мозкову активність. Вони виявили чітку закономірність. Якщо тварини могли передбачити частоту отримання нагороди, у них практично відключалися області мозку, пов'язані з вивченням нового. Коли вони не могли передбачити розвиток подій, центри навчання, навпаки, активізувалися.
Стабільність не сприяє вивченню нового. Це не страшно, якщо ви намагаєтеся освоїти удар в гольфі або приготування якоїсь страви. Але в багатьох життєвих сферах, в тому числі в професійній, потрібно постійно вчитися і ставати краще. А для цього доведеться уникати тих самих доріжок і виходити із зони комфорту.
Коли ми потрапляємо в нове середовище, здатність мозку сприймати інформацію посилюється. Якщо ваше життя не особливо різноманітне, свідомо приносьте в неї невизначеність і пробуйте щось нове. Наприклад:
-Подорожуйте за кордоном. Ви обов'язково дізнаєтеся щось нове, в тому числі про самого себе і своїх здібностях.
-Змініть щось в звичному порядку. Навіть якщо ви просто пообідаєте в новому закладі або займетеся чимось незвичним ввечері, мозок перейде в режим навчання. А це допоможе освоїти нові навички та поглянути на старі ідеї під новим кутом.
-Почніть новий проект. Може, він в результаті провалиться, зате ви точно навчитеся чомусь новому.
-Шукайте дивні незнайомі ідеї. Наприклад, читайте старі книги про технології майбутнього, дивіться артхаус, спілкуйтеся з творчими людьми, цікавтеся пристроєм чужих вам індустрій.
-Поговоріть з людьми, з якими ви не згодні. Це не тільки навчить чогось, але і розвине емпатію.
Як змінити спосіб життя, не знущаючись над собою
Ви напевно помічали, наскільки складно прищеплювати собі корисні звички. Лягати рано, регулярно тренуватися, харчуватися здоровою їжею. Перший тиждень зазвичай проходить нормально - ми змушуємо себе, - але потім підтримувати такий спосіб життя стає все складніше. При цьому людям, які живуть за цими правилами, чомусь все це дається легко. Вони навіть якимось чином отримують задоволення від регулярних пробіжок, ранніх підйомів і фруктових смузі на сніданок. Багато хто вважає, що для такої поведінки потрібна неймовірна сила волі, а якщо хтось не може дотримуватися режиму, то у нього її просто немає. Але правда в тому, що самодисципліна не обов'язково повинна бути болісною.
Ось кілька кроків, які допоможуть прийти до цього:
Забудьте про силу волі
Багато хто впевнений, що самодисципліна обов'язково повинна супроводжуватися стражданнями, запереченням своїх емоцій і бажань за допомогою залізної сили волі. Концепція волі переплелася з мораллю. Ми впевнені, що якщо комусь не вдається змушувати себе проходити через позбавлення, то він погана людина. У такого підходу був сенс в Середньовіччі: він допомагав регулювати суспільство. Люди хоч трохи контролювали себе і рідше піддавалися тваринним інстинктам. Але в наш час установка «самодисципліна = страждання» застаріла і завдає тільки шкоду тим, хто хоче стати краще. Вона змушує нас соромитися і думати, що якщо ми піддаємося своїм бажанням, а не відмовляємо собі в них, то ми дуже погані люди. Мабуть, задумка в тому, що в якийсь момент ми настільки наповнимося ненавистю до себе, що легко підкоримося «правильним» принципам.
Припиніть соромитися
Сором - це стрес. У якийсь момент він досягає критичної позначки, і тоді людина встає перед вибором. Самодисципліна через сором призводить до саморуйнування. Щоб змінити спосіб життя, потрібно зберігати мотивацію протягом довгого часу, а цього можна досягти тільки одним способом - зробити так, щоб новим звичкам було приємно слідувати. Потрібно співпрацювати зі своїми емоціями, а не чинити опір їм.
Прийміть себе
Щоб змінити свою поведінку, в першу чергу потрібно перестати ненавидіти себе за шкідливі звички. Те, що ви щодня лягаєте о першій годині ночі, щотижня замовляєте піцу, пропускаєте тренування або витрачаєте купу часу на відеоігри, не робить вас поганою людиною. Але як тільки ви відокремте свої емоції від моральних суджень - зможете розібратися в собі і зрозуміти, від якої проблеми ви намагалися втекти весь цей час. Чому вас тягне на шкідливу їжу? Чому ви не хочете відмовлятися від сигарет? Необхідність тікати від страхів зникне, і ви зможете почати піклуватися про себе. Що важливіше - ви станете отримувати задоволення від «правильного» способу життя.
Піклуйтеся про себе
Отже, ви перестали вважати себе жахливою людиною і прийняли існування якогось сорому і страхів всередині себе. Що далі? Ви почнете ставитися до себе нормально. Можливо, навіть полюбите себе. А значить, вам напевно захочеться про себе піклуватися, адже нормальна людина, на відміну від поганого, заслуговує турботи. Сила волі вам більше не знадобиться. Вам буде хотітися вести здоровий спосіб життя просто тому, що це дає відмінні відчуття.
Ви більше не намагаєтеся втекти від своїх страхів або придушити їх. І вам більше не доводиться знущатися над собою, щоб жити тим життям, яким хочеться.
Чи вдалося Вам кардинально змінити своє життя на краще ❓
Ви напевно помічали, наскільки складно прищеплювати собі корисні звички. Лягати рано, регулярно тренуватися, харчуватися здоровою їжею. Перший тиждень зазвичай проходить нормально - ми змушуємо себе, - але потім підтримувати такий спосіб життя стає все складніше. При цьому людям, які живуть за цими правилами, чомусь все це дається легко. Вони навіть якимось чином отримують задоволення від регулярних пробіжок, ранніх підйомів і фруктових смузі на сніданок. Багато хто вважає, що для такої поведінки потрібна неймовірна сила волі, а якщо хтось не може дотримуватися режиму, то у нього її просто немає. Але правда в тому, що самодисципліна не обов'язково повинна бути болісною.
Ось кілька кроків, які допоможуть прийти до цього:
Забудьте про силу волі
Багато хто впевнений, що самодисципліна обов'язково повинна супроводжуватися стражданнями, запереченням своїх емоцій і бажань за допомогою залізної сили волі. Концепція волі переплелася з мораллю. Ми впевнені, що якщо комусь не вдається змушувати себе проходити через позбавлення, то він погана людина. У такого підходу був сенс в Середньовіччі: він допомагав регулювати суспільство. Люди хоч трохи контролювали себе і рідше піддавалися тваринним інстинктам. Але в наш час установка «самодисципліна = страждання» застаріла і завдає тільки шкоду тим, хто хоче стати краще. Вона змушує нас соромитися і думати, що якщо ми піддаємося своїм бажанням, а не відмовляємо собі в них, то ми дуже погані люди. Мабуть, задумка в тому, що в якийсь момент ми настільки наповнимося ненавистю до себе, що легко підкоримося «правильним» принципам.
Припиніть соромитися
Сором - це стрес. У якийсь момент він досягає критичної позначки, і тоді людина встає перед вибором. Самодисципліна через сором призводить до саморуйнування. Щоб змінити спосіб життя, потрібно зберігати мотивацію протягом довгого часу, а цього можна досягти тільки одним способом - зробити так, щоб новим звичкам було приємно слідувати. Потрібно співпрацювати зі своїми емоціями, а не чинити опір їм.
Прийміть себе
Щоб змінити свою поведінку, в першу чергу потрібно перестати ненавидіти себе за шкідливі звички. Те, що ви щодня лягаєте о першій годині ночі, щотижня замовляєте піцу, пропускаєте тренування або витрачаєте купу часу на відеоігри, не робить вас поганою людиною. Але як тільки ви відокремте свої емоції від моральних суджень - зможете розібратися в собі і зрозуміти, від якої проблеми ви намагалися втекти весь цей час. Чому вас тягне на шкідливу їжу? Чому ви не хочете відмовлятися від сигарет? Необхідність тікати від страхів зникне, і ви зможете почати піклуватися про себе. Що важливіше - ви станете отримувати задоволення від «правильного» способу життя.
Піклуйтеся про себе
Отже, ви перестали вважати себе жахливою людиною і прийняли існування якогось сорому і страхів всередині себе. Що далі? Ви почнете ставитися до себе нормально. Можливо, навіть полюбите себе. А значить, вам напевно захочеться про себе піклуватися, адже нормальна людина, на відміну від поганого, заслуговує турботи. Сила волі вам більше не знадобиться. Вам буде хотітися вести здоровий спосіб життя просто тому, що це дає відмінні відчуття.
Ви більше не намагаєтеся втекти від своїх страхів або придушити їх. І вам більше не доводиться знущатися над собою, щоб жити тим життям, яким хочеться.
Чи вдалося Вам кардинально змінити своє життя на краще ❓