Ամենասովորական ձեռնափայտն է
Տելեգրամյան ալիքս արդեն ունի ուղիղ 700 բաժանորդ:
Շնորհակալություն եմ հայտնում իմ բոլոր հետևորդներին:
16👍11👏1
Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի Սպիտակ քաղաքի նստավայրում քիչ հետո սկսվելու է Վանաձորի հաղթող քաղաքապետ, քաղբանտարկյալ Մամիկոն Ասլանյանի գործի առաջին նիստը:
Մենք ակնկալում ենք, որ դատարանն այսօր ազատ կարձակի Մամիկոն Ասլանյանին:
Մամիկոն Ասլանյանն արդեն դատական նիստերի դահլիճում է
Արթուր Վանեցյանն ընդդեմ Արման Բաբաջանյանի դատական գործով առաջին ատյանի դատարանը հերթական անգամ Արման Բաբաջանյանին պարտավորեցրել է հրապարակային ներողություն խնդրել Վանեցյանից:
👍192
Երեկ, մինչ Սպիտակ քաղաքի դատարանում քննվում էր քաղբանտարկյալ Մամիկոն Ասլանյանի գործը, իշխանությունը քաղաքական բանտարկման ենթարկեց «Երկիր Մեդիա» հեռուստաընկերության տնօրեն Բագրատ Եսայանին:
Քիչ առաջ դատարանը մերժել է քննիչի միջնորդությունը և ընկեր Բագրատն ազատվել է բանտարկությունից:
Ուրախ եմ, որ դեռևս կան արդարադատություն իրականացնող դատավորներ:
Այսօր առավոտյան Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Արարատի մարզ։ Նրա մուտքը փորձել են փակել քաղաքացիները՝ նշելով, որ նա իրավունք չունի համայնքներ գնալու։
Այդ քաղաքացիներից շատերին ոստիկանները բերման են ենթարկել։
Իշխանական քարոզիչներին ուզում եմ ասել, որ հաջորդ անգամ, երբ գլուխ կգովեք, թե ձեր վարչպետը Հայաստանում կարողանում է ազատ շրջել, ապա հիշեք, որ այդպես «ազատ» Հայաստանում կարող է զբոսնել նաև ձեր մեծ եղբայր Ալիևը:
Իսկ ոստիկաններին խորհուրդ եմ տալիս գոնե Ալիևի շրջագայության ժամանակ հայերին չձերբակալել:
Փաստաբաններ Տիգրան Աթանեսյանը և Մարգարիտա Գյուլումյանը «Սորոսի հիմնադրամ» անվանումը ստացած կազմակերպության հայաստանյան գրասենյակը լուծարելու հայցով դիմել են դատարան:
Փաստաբանները միաժամանակ միջնորդել են, որպեսզի մինչև դատական գործի քննության ավարտը, նկատի ունենալով նշված գրասենյակի պետականաքանդ գործունեությունը, որպես հայցի ապահովման միջոց արգելվի այդ գրասենյակի գործունեությունը Հայաստանի Հանրապետությունում:
Այս գործն ինձ հատկապես հետաքրքրիր է հենց ապահովման միջոցի կիրառման առում, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ վերջերս վարչական դատարանը Վանաձոր համայնքի Ավագանուն ապօրինաբար նույն միջոցի կիրառմամբ արգելել է ընտրել համայնքի ղեկավար:
Եթե Վանաձորի դեպքում դատարանի արգելանքի հետևանքով քայքայվում է համայնքը, ապա Սորոսի գրասենյակի նկատմամբ արգելանքի միջոց չկիրառելը, ըստ փաստաբանների, կարող է քայքայել Հանրապետությունը:
👍9👏1
Քիչ առաջ հասարակական-քաղաքական գործիչ, գյումրեցի Կարապետ Պողոսյանի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկացա, որ անհայտ անձինք գիշերը մտել են Արթիկ քաղաքի վետերանների միության շենք, վնասել են գույքը, այրել են ապրիլյան և 44-օրյա պատերազմի հերոսների նկարները։
Այս առնչությամբ ծայրահեղ անհրաժեշտ եմ համարում, որպեսզի իրավապահ մարմինները խիստ սեղմ ժամկետներում բացահայտեն ոճրագործներին և ենթարկեն պատասխանատվության։ Ծայրահեղ անհրաժեշտություն եմ համարում, քանի որ լուրջ կասկածներ ունեմ, որ ոճրագործները ադրբեջանցիներ են, որոնք տեղակայվել են Հայաստանի Հանրապետությունում և նրանցից սպասելի է ավելի մեծ վտանգներ։
Կասկածներս հիմնված են այն հանգամանքի վրա, որ որևէ հայ իրեն այդպիսի արարք թույլ չէր տա։
😱6
Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը մերժեց Վանաձորի ընտրված քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանին ազատ արձակելու միջնորդությունը: Դատարանը որոշեց Ասլանյանին դեռևս պահել քաղբանտարկյալի կարգավիճակում:
Քաղբանտարկյալ Մամիկոն Ասլանյանը պետք է անհապաղ ազատ արձակվի: