Ճանապարհային ոլորտի ծրագրերի իրականացում եւ համակարգում
ՀՀ միջպետական եւ հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհների մաքրման եւ աղ-ավազով մշակման աշխատանքները շարունակվում են։ Շուրջօրյա հերթապահություն է կատարվում հանրապետության բոլոր տարածաշրջաններում։
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արկադի Չերչինյանը, փոխտնօրեններ Արման Խաչատրյանը, Սերժիկ Պետրոսյանը հետեւում են իրականացվող աշխատանքների ընթացքին։
Նշենք, որ ՀՀ միջպետական եւ հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են։
Ճանապարհային նշանների ձողերի բարձրությունը 1.5մ է։ Ձյունն ու բքի բերվածքները Ապարանի տարածաշրջանում գրեթե ամբողջությամբ ծածկել են նշանների ձողերը։
Մ-2, Սիսիանի տարածաշրջան։ «Զանգեր» կոչվող հատված։ Ձնամաքրման աշխատանքները շարունակվում են ուժգին քամու պայմաններում։
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամում ներկայացվել են Պուշկինի թունելի հիմնանորոգման և արդիականացման, ինչպես նաև Դիլիջանի նոր թունելի կառուցման նախագծերը։
Ջրառատ-Մեղրաձոր-Հանքավան, ճանանարհի երթևեկելի մասի լայնացում🌬️🌬️
Մ-9, Սիսիան-Գորիս, Գորիսի տարածաշրջան:
Սյունիքում և ՀՀ մյուս մարզերում ճանապարհների մաքրման աշխատանքներն ընթանում են 24-ժամյա գրաֆիկով։
Հունվարի 20-ին՝ ժամը 20:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են:
Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են ավտոճանապարհների մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքները:
Մեղրու լեռնանցքը, Վանաձոր-Դիլիջան, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Կապան, Լուսաշող-Լանջառ ավտոճանապարհները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ են։
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար, իսկ մյուս տրանսպորտային միջոցների համար՝ դժվարանցանելի։
Արագածի և Արթիկի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին բուք է։
Ապարանի, Արագածի, Սևանի, Դիլիջանի, Ճամբարակի, Մարտունիի, Գավառի, Աբովյանի, Հրազդանի, Նաիրիի, Սիսիանի, Գորիսի, Աշոցքի, Ամասիայի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է։
Հարգելի՛ վարորդներ, հորդորում ենք լինել ուշադիր, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները և երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Սյունիքի մարզի ճանապարհների ձմեռային սպասարկման աշխատանքների մասին է պատմում «Սյունիք» հեռուստաընկերության ռեպորտաժը։
👍31
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արկադի Չերչինյանը, փոխտնօրեններ Արման Խաչատրյանը, Սերժիկ Պետրոսյանն այսօր ՀՀ տարբեր ուղղություններով հետևել են միջպետական և հանրապետական ճանապարհների ձմեռային սպասարկման աշխատանքներին։ Բոլոր տարածաշրջաններում ճանապարհների սպասարկում իրականացնող ընկերությունները կատարել են ձնամաքրման, աղ-ավազով մշակման, երթևեկելի մասի լայնացման և այլ աշխատանքներ։
ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ճանապարհները բաց են։