Արևմուտքի պատկերացրած խաղաղությունն աշխարհաքաղաքական է, Հայաստանով պետք է տարածաշրջանից հանել Ռուսաստանին, որից հետո Հայաստանը կդառնա խաղաղ թուրքական վիլայեթ:
Սա է Արևմուտքի և հայ արևմտամետների «խաղաղության բանաձևը»:
Մեր նման պետությունների անվտանգության երաշխիքը ճիշտ արտաքին քաղաքական կողմնորոշումն է:
ԱՄՆ-ի «խաղաղության շեփորը»՝ պատերազմի ահազանգ
LIVEnews.am-ի «Իրականում» հեղինակային հաղորդաշարի հյուրը քաղաքագետ Ազատ Ադամյանն է։
Մահացել է Հավաքական Արևմուտքի արտաքին քաղաքականության գլխավոր ճարտարապետներից մեկը՝ Հենրի Քիսինջերը՝ քաղաքակիրթ աշխարհի թշնամին:
Փաշինյանն Արևմուտքի և Հայաստանի «սիրախաղի» ծնունդ է:
Փաշինյանը Արեւմուտքի եւ Հայաստանի սիրախաղի ծննունդ է. Ազատ Ադամյան
Արևմուտքի կողմից, Ռուսաստանի դեմ կազմակերպվող նոր գործողությունների մասին:
ՀՀ ԱԳՆ-ը հայտնում է՝ հայ-թուրքական սահմանի Մարգարայի անցակետը պատրաստ է շահագործման, ու այս հայտարարությունը Լարսի անցակետում տեղի ունեցողի ֆոնին, սա նշանակում է այլ տեղից է ստեղծվել Լարսում խնդիրները:
Հայ-թուրքական սահմանի բացումն առաջին փուլում սպանելու է հայկական թեթև արտադրությունը, բեռնափոխադրումները և գյուղանտնտեսությունը:
Հայ արևմտամետները(լիբերալներ), որոնք տարբեր ժամանակ տարբեր դիմակներով են գործել (անկախականներ, ինքնիշխաններ, դեմոկրատներ, հեղափոխականներ, հակառուսներ, լգբտ-ի ակտիվիստներ, քաղհասարակություն և այլն), պայքարել են Հայաստանը թուրքական վիլայեթ դարձնելու համար:
«Սահմանին զինվոր է զոհվել. Ֆրանսիան շտապեցնում է հրետանային համակարգեր մատակարարել Հայաստանին»:
Սա «խաղաղության օրակարգ» որդեգրած Նիկոլի «Հժ» օրաթերթի հոդվածի վերնագիր է: Հարյուր տարի առաջ անգլիական սապոգով, հիմա էլ ֆրանսիական զրահամեքենաներով և հրետանիով են խաբելու ու տանելու մինչև վերջին հայը կռվի, ինչպես Ուկրաինայում են անում:
Տուրք տանք պարզ տրամաբանությանը, որը տասնյակ տարիներ բացակայում է հայ քաղաքական մտքից, ՆԱՏՕ-ի անդամ Ֆրանսիան զենք է տալիս Հայաստանին, որ ՆԱՏՕ-ի լիարժեք հովանավորությունը վայելող Ադրբեջանի դեմ կռվի:
Սրա նպատակը մեկն է՝ Ուկրաինայում խայտառակ տապալումից խուսափելու և դեմքը պահելու համար Արևմուտքն ուզում է ամեն կերպ երկրորդ ճակատ բացել Ռուսաստանի դեմ՝ հայի և Հայաստանի հաշվին:
❤5👍1💯1
Կարծես թե Նիկոլը համաձայնություն է տվել Արևմուտքի կողմից առաջարկվող արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, որով Արևմուտքը փորձելու է օրենսդիրն իրենով անել, Նիկոլն էլ դրանով ժամանակ կշահի և կփորձի խուսափել պատերազմից:
Ալավերդիում կատարվողն այդ տրամաբանությունից է, Նիկոլին պետք է՝ ՏԻՄ-երը լիարժեք վերահսկելի լինեն իր կողմից:
Լրացում. այս նպատակով է արևմտյան կողմնորոշմամբ «ընդդիմադիրներ» աճեցնում Նիկոլը:
«Հայաստանին պահել հակառուսական գծի մեջ, իսկ Ադրբեջանի հետ արհեստական հակասություն ստեղծել»:
Այսպես է գործում Արևմուտքը 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ից հետո: