Տեղի «հեղափոխականների»(կազմակերպողների և իրականացնողների) փրկությունը Հայաստանի կործանման մեջ է, իսկ դրան հասնելու համար պետք է ձգտեն «հեղափոխության» վերջնանպատակին՝ հանել Ռուսաստանին տարածաշրջանից՝ մոռանալով, որ Ռուսաստանում 2023 թվականն է, ոչ թե 1920 կամ 1991:
Լսելով «հեղափոխության» առաջնորդի վերջին ելույթը՝ վերահաստատում եմ՝ Թալեաթ, Ջեմալ և Էնվեր փաշաները միասին այնքան բարոյական և նյութական վնաս չեն տվել Արևմտյան Հայաստանին և արևմտահայությանը, որքան Նիկոլ Փաշինյանը Արևելյան Հայաստանին և արևելահայությանը:
👏5😢2
Ընտրության արդյունքները:
Արևմուտքը սոցցանցերում է ուժեղ, իրականության մեջ պատկերն այլ է, բոլոր արևմտամետ ուժերը միասին ընտրության մասնակցածների 50%-ի աջակցությունը չունեն:
Մեծամասնությունը չի ճանաչում Արցախն Ադրբեջանի կազմում, դա փոքրամասնության կարծիք է:
ՔՊ-ն այլևս չի ներկայացնում «ժողովրդի իշխանությունը»(անկախ նրանից, թե ով կլինի քաղաքապետ), սա իրենց վախճանի ապացույցն էր, որը սկվել էր 2022-ի սեպտեմբերյան մարտերով:
Մասնակցության խիստ ցածր տոկոսը խոսում է մեծ քաղաքական վակումի մասին, ինչը նշանակում է իրական իշխանափոխության պրոցեսին մեծ աջակցություն է սպասվում:
Հայաստանը վիլայեթ փորձող սարքողների իրական թիվը 20%-ի կարգի է, 70%-ի չմասնակցությունից չեն կարող օգտվել տերվիլայեթիստները:
Վերջաբանի փոխարեն. Կրոմվելից սկսած(1649), Բրիտանական կայսրությունը Ռուբեն Վարդանյանի նման չստացված պրոյեկտ չի ունեցել:
Խնդիր ստեղծողները Երևանում են, հարցն աշխարհաքաղաքական է, հայի և Հայաստանի հաշվին փորձում են տարածաշրջանից հանել Ռուսաստանին:
Հայն Արցախում ցեղասպանվում է Ալիևի, Նիկոլի, Արևմուտքի օրակարգը սպասարկողների գործուն ջանքերով՝ Արևմուտքի հովանավորչությամբ՝ մեր անտարբերությամբ:
Խնդիրն աշխարհաքաղաքական է,լուծումը նույնպես, նույնիսկ այս ծայրահեղ ծանր վիճակում պետք է սառը դատենք:
Պետք է հրաժարվենք Արևմտյան տարբերակից, վերադառնանք նոյեմբերի 9-ի եռակողմ պայմանավորվածությանը. միայն այս կերպ հնարավոր կլինի դադարեցնել այս ահավիրքը:
Կոտորածն անգութ Հայերը թող լան...
Թալեաթ, Ջեմալ և Էնվեր փաշաները միասին այնքան բարոյական և նյութական վնաս չեն տվել Արևմտյան Հայաստանին և արևմտահայությանը, որքան Նիկոլ Փաշինյանն Արևելյան Հայաստանին և արևելահայությանը:
Նիկոլ Փաշինյանն այս ամենը միայնակ չէր կարող անել, իրեն օգնել են բոլոր հայ արևմտամետները(Արևմուտքի շահերը սպասարկողները), որոնք հիմա էլ պատրաստ են մինչև վերջին հայը «պայքար» սկսելու հանուն «Հայաստանի ինքնիշխանության»՝ Ռուսաստանի դեմ(միավորման կոչն արդեն եղել է). Հայաստանում տասնյակ տարիներով ինքնիշխանությունն ասոցացվել է հակառուսականության հետ:
Կենացներ ասելն իմը չէ, կենացների վերջը ստորև ներկայացված տեսանյութն է: Աշխարհաքաղաքական քամուն հակառակ շարժվելու հետևանքը սա է, և վերջը չէ, սա վերջի սկիզբը կարող է լինել, եթե Արցախը չմնա Հայկական:
32-ամյա անբարո և անարդար հանրապետությունը մեռավ՝ հնարավորություն տալով բարոյական և արդար Հայրենիք կառուցելու:
Տգիտությունը մահացու մեղք է:
Չի կարելի աշխարհաքաղաքական քամուն հակառակ գործել, այս ամենը ձեզ դաս չեղավ, հերիք է Արևմուտքի լարած թակարդներն այսպես հեշտությամբ ընկնեք:
Քաղաքականությունը սառը դատողություն է և հաշվարկ, էմոցիաներով շարժվողների վերջը վախճանն է:
Այս իշխանության հետ պատերազմ գնալն ինքնասպանություն է:
Առանց էմոցիաների՝ սառը դատողությամբ մենք մեզ պետք է դիտարկենք աշխարհաքաղաքականի՝ Արևմուտք-Ռուսաստան հակամարտության համատեքստում:
Իրավիճակն այս է. Արևմուտքը տարածաշրջանում ռեգիոնալ մեծ պատերազմ է փորձում սանձազերծի, որը նոր ճակատ կլինի Ռուսաստանի դեմ:
Այս իշխանությամբ պատերազմի գնալն ինքնասպանություն է, իշխանափոխությամբ, բայց նույն ճամբարի՝ Արևմուտքի իշխանությամբ նույնպես(որը չի լինի իշխանափոխություն, դա տեղափոխություն է): Իրական իշխանափոխության շանսերն ավելի քիչ է քան տեղափոխության, սա է վտանգավորը:
Նոր արկածախնդրությունը նոր արհավիրք է բերելու, նոր «Ալեքսանդրապոլի պայմանագիր»:
👍4❤2
Արևմտամետներին, «ինքնիշխաններին» և սոռոսականներին միացնողը հակառուսականությունն է:
Սրանցը հանուն իրենց տերերի է և ստամոքսի, ոչ թե հանուն Հայի և Հայաստանի:
Նպատակը չի արդարացնում միջոցը: