Հայաստանում Նիկոլ, Արցախում՝ Ռուբեն Վարդանյան:
Կրկին «տուշոնկա շոու», բայց շրջափակված Արցախում. գիշերն Արցախում շատ կոշտ, խիստ ցուցադրական ձևով ձերբակալել են Արցախի հերոս գեներալ Վիտալի Բալասանյանին՝ փողերի լվացման համար, որը մառազմ է, Վիտոն ո՞ւր կարող էր փախնել, եթե դատախազությունը հաջորդ առավոտյան հրավիրեր հարցաքննության, չէին անի նման բան, քանի որ պատճառն աշխարհաքաղաքական է, Վիտոն ռուսամետ անձ է, հասկանում է քամին, որ կողմից է փչում և ուր է գնում, և կարող էր իր ասած «զապըդնիկների» պլանները խառներ, այդ պատճառով պետք էր ցուցադրական ձևով չեզոքացնեին:
Պատճառն այս է, դրա համար էլ «պետնախարար» կոչվածի ելույթից հետո, «փրկիչի» հայտարարությունից հետո լկտի ձևով ձերբակալեցին Վիտալի Բալասանյանին:
👍7❤3😢3👏1
Ծիծաղելի խորամանկությամբ էլիտա կոչվածը խաղում է մի ամբողջ ժողովրդի ճակատագրի հետ, անխղճորեն զոհելով նույնիսկ մի քանի տարեկան երեխաների, հանուն իրենց մի քանի միլիոն դոլարի:
Եռակողմը խախտել է Նիկոլը՝ ասելով, որ Տեղ գյուղից այն կողմ Ադրբեջան է, դրանից երկու տարի անց՝ սեպտեմբերյան մարտերից անմիջապես հետո, Նիկոլի լեգիտիմության համար պայքարողը՝ այսօրվա հանրահավաքի կազմակերպիչը, դրա մասին չի խոսում, բայց ժողովրդի դժգոհության ալիքն ուղղորդում է դեպի ռուսական կողմ՝ թշնամու համար գործելու դաշտ ապահովելով:
👍9❤3👏1
Ադրբեջանը Բերձորի միջանցքին որպես այլընտրանք առաջարկում է Ասկերան-Աղդամ ճանապարհը:
Պրպտե՛ք, միգուցե գտնեք, թե ով է 1988-ի փետրվարի 20-ին, Աղդամից Ասկերան եկող ադրբեջանցի հրոսակների վրա կրակել, և երևի հասկանաք այս կրկեսի իմաստը: