Ռազմական գործողություններ մեր նկատմամբ կարող է լինել Նիկոլի հրահրմամբ՝ Ալիև հետ պայմանավորված և ռուս-ուկրաինական ճակատում մեր բնական դաշնակից Ռուսաստանի «նահանջով»:
👍10👏1
Անաստված, անբարո, անարդար, հակաբնական, հակամարդկային Արևմտյան քաղաքակրթության ջատագովներին:
👍4❤3👏1
Հպարտությունը մահացու մեղք է, ինչի գլխավոր սնուցիչը տգիտությունն է:
Ինչպես հին հույներն էի կարծում, որ Արեգակը պտտվում է Երկիր մոլորակի շուրջ, այդպես էլ մեզ մոտ մարդկանց մի ստվար հատված կարծում է, թե մեր ներքաղաքականն է ազդում աշխարհաքաղաքական վրա, այնինչ ամեն բան ճիշտ հակառակն է և երկու հարյուրամյա հստակ իրողություն. մենք Արևմուտքին հետաքրքրում ենք այնքանով՝ որքանով կարող ենք վնասել Ռուսաստանին, սա մեր արժեքը Մեծ խաղում: Այս պարզ իրողությամբ պայմանավորված, հարկավոր է մեր ներքաղաքական գործընթացները դիտարկենք աշխարհաքաղաքական մեծ խաղի համատեքստում և շարժվենք այդ տրամաբանությամբ, որպեսզի մեր բարի ցանկությունն արագ չարիք չդառնա մեր հայրենակիցների և մեր Հայրենիքի համար, ինպես արել ենք բազմիցս, արդյունքում ստանալով ցեղասպանություն, պետականության կորուստ...
Արևմուտքը Նիկոլին գունավոր հեղափոխությամբ տվել է պետության ամենաթանկ կապիտալը՝ իշխանությունը. տալն ունեցել է արժեք, այդ արժեքը Հայաստանին Ռուսաստանի ազդեցության ծիրից հանելը և թուրքական վիլայեթ սարքելն է:
Այդ նպատակով կատարված առաջին մեծ օպերացիան՝ 44-օրյա պատերազմը, ռուսական կողմի ջանքերով վիժեցվեց 2020-ի նոյեմբերի 9-ին՝ ռուսական զորախմբի մուտքով Արցախ, այդ օպերացիայով Արցախն ամբողջությամբ պատերազմով պետք է հանձնվեր Ադրբեջանին, ռուսական կողմին էլ պետք մեղադրեին մեզ դավաճանելու մեջ, որից հետո դուրս հանեին ռուսական 102-րդ ռազմաբազան Հայաստանից, Հայաստանն էլ ՀԱՊԿ-ից և ԵԱՏՄ-ից:
Նիկոլի օրակարգը չի կարող փոխվել, նույնն է՝ ամեն կերպ հանել տարածաշրջանից Ռուսաստանին, դա կլինի մեր 120 հազար հայրենակիցներին շրջափակման մեջ պահելու գնով, Արցախը, Սյունիքը, Սևանը, անգամ Երևանը հանձնելով, թե Հայ ազգի նոր ցեղասպանությամբ, դա Նիկոլի համար էական չէ, նա իր օրակարգից չի կարող շեղվել, քանզի լավ գիտի շեղվողների վերջը:
👍6❤3👏1
Հայաստանում Նիկոլ, Արցախում՝ Ռուբեն Վարդանյան:
Կրկին «տուշոնկա շոու», բայց շրջափակված Արցախում. գիշերն Արցախում շատ կոշտ, խիստ ցուցադրական ձևով ձերբակալել են Արցախի հերոս գեներալ Վիտալի Բալասանյանին՝ փողերի լվացման համար, որը մառազմ է, Վիտոն ո՞ւր կարող էր փախնել, եթե դատախազությունը հաջորդ առավոտյան հրավիրեր հարցաքննության, չէին անի նման բան, քանի որ պատճառն աշխարհաքաղաքական է, Վիտոն ռուսամետ անձ է, հասկանում է քամին, որ կողմից է փչում և ուր է գնում, և կարող էր իր ասած «զապըդնիկների» պլանները խառներ, այդ պատճառով պետք էր ցուցադրական ձևով չեզոքացնեին:
Պատճառն այս է, դրա համար էլ «պետնախարար» կոչվածի ելույթից հետո, «փրկիչի» հայտարարությունից հետո լկտի ձևով ձերբակալեցին Վիտալի Բալասանյանին:
👍7❤3😢3👏1
Ծիծաղելի խորամանկությամբ էլիտա կոչվածը խաղում է մի ամբողջ ժողովրդի ճակատագրի հետ, անխղճորեն զոհելով նույնիսկ մի քանի տարեկան երեխաների, հանուն իրենց մի քանի միլիոն դոլարի:
Եռակողմը խախտել է Նիկոլը՝ ասելով, որ Տեղ գյուղից այն կողմ Ադրբեջան է, դրանից երկու տարի անց՝ սեպտեմբերյան մարտերից անմիջապես հետո, Նիկոլի լեգիտիմության համար պայքարողը՝ այսօրվա հանրահավաքի կազմակերպիչը, դրա մասին չի խոսում, բայց ժողովրդի դժգոհության ալիքն ուղղորդում է դեպի ռուսական կողմ՝ թշնամու համար գործելու դաշտ ապահովելով:
👍9❤3👏1
Ադրբեջանը Բերձորի միջանցքին որպես այլընտրանք առաջարկում է Ասկերան-Աղդամ ճանապարհը:
Պրպտե՛ք, միգուցե գտնեք, թե ով է 1988-ի փետրվարի 20-ին, Աղդամից Ասկերան եկող ադրբեջանցի հրոսակների վրա կրակել, և երևի հասկանաք այս կրկեսի իմաստը: