Ուկրաինայի «հաջողություններով» ուրախացողները ողջունում են Հայաստանի կործանումը:
💯6👍4
Չկա «Հայաստանի պատմություն», կա Հայոց պատմություն, որն սկսվում է Խոշաբի ճակատամարտով(Ք.ա. 2492, օգոստոսի 11), որտեղ Հայկ Նահապետը հաղթեց Բաբելոնի արքա Բելին՝ հիմք դնելով Հայկականությանը, նախանշելով Հայոց առաքելությունը:
17💯4👍2
«Դավադրություն» բառը շրջանառության մեջ է մտել Քենեդու սպանությունից հետո, ԿՀՎ ղեկավար Ալեն Դալեսի կողմից, նպատակն առողջ կարծիքը և քննադատությունը լռեցնելն էր, երբ մարդիկ ասում էին՝ մի շարքային Օսվալդ չէր կարող գերտերության ղեկավարի սպանել, իրեն իշխանության ներսից օգնողներ են եղել:
Հիմա մեզ մոտ են «դավադրություն» բառը դրել շրջանառության մեջ: Պատճառն այն է, որ առողջ մտածելակերպով մարդիկ ասում են՝ Նիկոլը չէր կարող Գյումրուց քայլելով գալ և իշխանություն վերցնել, ավելին արդեն «իռացիոնալ հավաքականությունն» է դա հասկացել, քանզի տեսել են ավելի հեռվից և ավելի մարդաշատ, քայլելով եկան և ոչինչ չստացվեց:
4💯4👍1
Կուրսկը նույնն է դառնում Ուկրաինայի համար, ինչ մեզ համար դարձավ 44-օրյայի ժամանակ «Լելե թեփե» օպերացիան՝ տեղեկատվական աղմուկ,«հաղթում ենք» տրամադրություն, բայց իրականում ջարդվեց Հայկական բանակի ողնաշարը:
Քանի որ սցենարիստները նույնն են, արդյունքը նույնն է լինելու, որոշ ժամանակ անց կփլվի ուկրաինական պաշտպանական բնագիծը, և ի դժբախտություն Արևմուտքի՝ վերջինիս հպատակ թյուրքական աշխարհի մեր բնական դաշնակից Ռուսաստանը նշանակալի հաջողության կհասնի, ինչին ի պատասխան Արևմուտքը կամ այլ ճակատներ պետք է բացի և այլ պետությունների(Լեհաստան,Թուրքիա, Ղազախստան, Ադրբեջան) ներքաշի կռվի մեջ կամ ընդունի Արևմուտքի հեգեմոնիայի վախճանը:
Հետհայաց գցելով համաշխարհային պատմության նոր և նորագույն շրջանին՝ հասկանում ենք՝ Արևմուտքն ավելի է թեժացնելու, ինչն անմիջական ազդեցություն է ունենալու Հայաստանի վրա: