Պոռնիկ լինելը դարձրին նորմալ երեւույթ
Նիկոլի վերջին «ելույթից» հանում ես լաչառությունը և թողնում բովանդակությունը, ստացվում է խնդրանք-ելույթ ուղղված իր արևմտաթուրքական տերերին, որով խնդրում է իրեն չփոխել և խոստանում է անել այն ինչի համար բերվել է իշխանության՝ հանել Ռուսաստանին տարածաշրջանից, Հայաստանը դարձնել թուրքական վիլայեթ:
Գունավոր հեղափոխության պատրաստության արտոնությունը և իրականացման գլխավոր նպատակը այդ է եղել, ոմանք մտածում էին այդ կստացվի Արցախից յոթ շրջան տալով, Նիկոլը մտածում էր Արցախը տալով, հետո կտան(Նիկոլը կամ այլ արևմտամետ) Սևանի արևելյան ափը, հետո Սյունիքը և այսպես շարունակ, ու կարևորը, այս ամենը կարվի «ինքնիշխանություն» խրոխտ լոզունգով:
👍6❤3
Արևմտյան կողմի՝ մասնավորապես ԱՄՆ դեսպանատան հայտարարությունից(ՀՀ ներքաղաքականին վերաբերող) հետո ակներև է, որ տեղի է ունեցել Արևմուտք-Նիկոլ նոր պայմանավորվածություն, իսկ Արևմուտքին Հայաստանը հետաքրքրում է այնքանով որքանով կարող է վնասել Ռուսաստանին, սրանից հետևություն, որ պայմանավորվածության թեման առարկայական հակառուսականությունն է, որն այս պահին ամենահավանականը ՀԱՊԿ-ից Հայաստանի դուրս գալն է:
Վերջին 24 ժամում Ադրբեջանը երեք պաշտոնական հայտարարություն է տարածել, թե իբր Հայաստանը խախտել է հրադադարի ռեժիմը, սա նշանակում է՝ Արևմուտքը կրկին սինխրոն խաղացնում է Բաքվին և Երևանին՝ Ադրբեջանի ներխուժում ՀՀ սուվերեն տարածք՝ մեղադրանք Երևանից ՀԱՊԿ-ին, Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը չպահելու մեջ:
Այս պահին սա ամենահավանական սցենարն է, Մերձավոր արևելքում կատարվողի(Իսրայել-Հեզբոլլահ սրացող բախումներ) համատեքստում:
Վերը նշված սցենարի չիրականացման դեպքում, առարկայական այլ հակառուսական գործողություն պետք է անի Նիկոլը, որի հապաղման դեպքում ականատես կլինենք մարդաշատ փողոցի՝ ընդհուպ հայաստանյան մայդանի:
👍6❤1
Նախորդ եղածներից, թերևս ամենաբովանդակալիցը: