Վաշինգտոնում Հայոց ցեղասպանության հիշատակի օրվան նվիրված քայլերթ է կազմակերպվել տեղի հայ համայնքի կողմից, քայլերթի ժամանակ թուրքական համայնքը զուգահեռ հավաք է կազմակերպել, որտեղ վանկարկում են «Փաշինյան, Փաշինյան»:Ի տարբերություն հայկական սփյուռքի թուրքական սփյուռքն ուղղահայաց կառավարմամբ է գործում, ինչը նշանակում է առանց Թուրքիայի իմացության և թույլտվության չէին կարող նրանք նման բան անել:Սա հերթական ապացույցն է այն բանի, որի Նիկոլի իշխանության երաշխավորներից մեկը Թուրքիան է:
👍3❤2😢1
Հայաստանում ռազմական էլիտա չկա, կա զինվորականություն, որը ծառայում է թուրքական շահը սպասարկող քաղաքական իշխանությանը:
👍7💯2
Երբ հայ զինվորականներն ականազերծում են սահմանը, որպեսզի թշնամին անխոչընդոտ գա գրավի, ռուս զինվորականն ուսապարկով անօդաչու է չեզոքացնում, այդ պատճառով էլ Ռուսաստանում արևը մայր չի մտնում:
«Աշխարհը մերն ա, մերն ա». ներսում բարոյականության և արդարության օրակարգ, դրսում աշխարհաքաղաքական հստակ ձևակերպում:
Ամեն դեպքում ունենք համաշխարհային նախադեպ. լինում է հոգևոր էլիտա, ռազմական էլիտա, ֆինանսական էլիտա, բայց չկար քեֆչի «էլիտա», որի հիմնական կոչումը քեֆերին հավուր պատշաճի պատրաստված ներկայանալն է, իսկ քեֆերը տարաբնույթ են լինում՝ հարսանիք, նշանդրեք, 83-ամյակ, երրորդ կնունք, երրորդ հարսանիք, վեցերորդ նշանդրեք, բանակ չգնալու քեֆ, չորրորդ երեխայի սեռն իմանալու «գենդեր փարթի», գիշերային ակումբի մենեջերի մեծ ծնունդ և այլն, իսկ նման բարքերով «էլիտան» և նրանց նմանվել փորձող հասարակությունը կամ ցեղասպանվում են, կամ դարձի գալիս:
Անվտանգային ճգնաժամից ավելի խոր բարոյական ճգնաժամի մեջ ենք:
Սկսվեց Հայաստանի շրջափակումը, ի տարբերություն Արցախի, Հայաստանի շրջափակումը կազմակերպում են ՀՀ ՊՆ և ՆԳՆ, նպատակն Արևմուտքի կողմից «Արևմտյան Ադրբեջան» նախագիծը կյանքի կոչելն է:
Բովանդակալից զրույց ստացվեց, դիտելով կստանաք վերնագրի պատասխանը:
Էնվերը, Թալեաթն ու Ջեմալը Նիկոլի չափ վնաս չեն տվել հայերին
-Երանի՜ հոգով աղքատներիդ, որովհետև Աստծո արքայությունը ձերն է:
-Երանի՜ նրանց, որ քաղցած են այժմ, որովհետև պիտի հագենան:
-Երանի՜ նրանց, որ այժմ լալիս են, որովհետև պիտի ծիծաղեն:
-Երանի՜ է ձեզ, երբ որ մարդիկ ձեզ ատեն և, երբ որ ձեզ մերժեն և նախատեն ու մարդու Որդու պատճառով ձեր մասին չար անուն հանեն:
Ուրախացե՛ք այդ օրը և ցնծացե՛ք, որովհետև ձեր վարձը մեծ է երկնքում. նրանց հայրերը նույն ձևով էին վարվում մարգարեների հանդեպ:
-Բայց վա՜յ ձեզ՝ հարուստներիդ, որովհետև դուք ձեր մխիթարությունը ստացել եք:
-Վա՜յ ձեզ, որ այժմ հագեցած եք, որովհետև քաղցած պիտի մնաք:
-Վա՜յ ձեզ, որ այժմ ծիծաղում եք, որովհետև պիտի սգաք ու պիտի լաք:
-Վա՜յ ձեզ, երբ որ բոլոր մարդիկ լավ խոսեն ձեր մասին, որովհետև նրանց հայրերը սուտ մարգարեներին այդպես էին անում:
Ղուկաս 6:20-26
Արևմուտքի(Թուրքիա) հովանավորչությամբ սահմանազատվում է արվում Ադրբեջանի և «արևմտյան ադրբեջանի» միջև, այս տրամաբանությունից վերջինիս ներկայացուցիչներն ակտիվ միջազգային հանդիպումների մեջ են: