#issues #shares #bonds #infographics #statistics
ҚИММАТЛИ ҚОҒОЗЛАР БОЗОРИ ЯНГИЛИКЛАРИ
Ноябрь ойининг илк ҳафтасида Ўзбекистон фонд бозорининг кўрсаткичлари ўсди.
KURSIV
Ўзбекистонда чет эллик акция эгалари сони 10 фоизга ортди.
KAPITAL
TBC Bank Group Капитал бозорлари кунини ўтказди.
SPOT
Deloitte “Uzbekistan Airways” АЖни хусусийлаштириш стратегиясини ишлаб чиқиш бўйича маслаҳатчи этиб танланди.
Туркий давлатлар ташкилотининг инвестиция фонди таъсис этилади.
UZDAILY
Осиё фонд индекслари салбий кўрсаткичларда савдони якунлади.
Прайм
Москва биржасининг акциялар бозори ўсиб бормоқда.
Finmarket
Европа фонд бозорлари савдоларда асосан пасаймоқда.
АҚШ фонд индекси фьючерслари кўтарилди.
Илон Маск 3 кун ичида 4 млрд. долларлик Tesla акцияларини сотди.
Интерфакс
Walt Disney акциялари стриминг хизмати зарарлари оқибатида 11 фоизга тушди.
РБК
VK айирбошланадиган облигациялар умумий чиқарилишининг 55 фоизга яқинини қайта сотиб олди.
Эластик LED экрани тақдимотидан сўнг LG Display акциялари 7,8% га кўтарилди.
Investfunds
Х5 Group акциялари тўққиз ойдаги энг юқори кўрсаткичга етиб, 2,5 фоиздан ошди.
Ижобий ҳисоботлар эълон қилинганидан сўнг Сбербанк акциялари қимматлашди.
«Татнефть» акциялари дивидендлар бўйича қарорни кутиш фонида кўтарилди.
НОВОСТИ РЫНКА ЦЕННЫХ БУМАГ
Первая неделя ноября завершилась ростом фондового рынка Узбекистана.
Число зарубежных владельцев акций в Узбекистане выросло на 10%.
TBC Bank Group провел День рынков капитала.
Deloitte выбран консультантом разработки стратегии приватизации Uzbekistan Airways.
Будет учреждён инвестиционный фонд Организации тюркских государств.
Фондовые индексы Азии завершили торги снижением.
Рынок акций Московской биржи растет.
Европейские рынки акций в основном снижаются в ходе торгов.
Фьючерсы на фондовые индексы США подросли.
Илон Маск за три дня продал акции Tesla на $4 млрд.
Акции Walt Disney упали на 11% из-за убытков стримингового сервиса.
VK выкупила около 55% всего выпуска конвертируемых облигаций.
Котировки LG Display взлетели на 7,8% после презентации эластичного LED-экрана.
Акции Х5 Group росли более чем на 2,5%, до максимума за девять месяцев.
Акции Сбербанка подорожали после публикации позитивной отчетности.
Акции «Татнефти» выросли на ожиданиях решения по дивидендам.
Марказий депозитарий ходимлари "Yangi Nafas" спорт мусобақасида иштирок этдилар
13 ноябрь куни бутун Ўзбекистон бўйлаб «Yangi Nafas" оммавий спорт югуриш мусобақаси бўлиб ўтди. Тадбир Ўзбекистон Республикаси давлат байроғи қабул қилинган кунга бағишланди. Ушбу оммавий югуриш мусобақаси «Бир ватанда, бир вақтда, бир масофага, бир мақсадда — бирга югурамиз» шиори остида ўтказилди.
Оммавий спорт тадбирида мамлакатнинг 15 шаҳридан жами 50 минг югуриш ҳаваскорлари иштирок этдилар.
Марказий депозитарий ходимлари спорт турлари ва жисмоний тарбия билан мунтазам равишда шуғулланадилар. Тошкент шаҳридаги «Ҳумо Арена» майдонида югуриш мусобақасини бошлаган 5 минг ҳаваскор югурувчилар сафида югуриш мусобақасини муваффақиятли шахсий кўрсаткичлар билан якунлаган Қимматли қоғозлар Марказий депозитарийсининг ходимлари ҳам иштирок этдилар.
Сотрудники Центрального депозитария приняли участие в спортивном забеге «Yangi Nafas»
13 ноября по всему Узбекистану прошли спортивные забеги «Yangi Nafas». Мероприятие было приурочено к празднованию Дня принятия государственного флага Республики Узбекистан. Забег прошел под девизом «Одна страна, один старт, одна дистанция, одна цель – бежим вместе!».
Всего в спортивном мероприятии приняли участие 50 тысяч любителей бега из 15 городов страны.
Сотрудники Центрального депозитария регулярно занимаются разными видами спорта и физической культуры. Таким образом, среди 5 тысяч любителей бега, стартовавших площади Humo Arena в городе Ташкент, были также и сотрудники Центрального депозитария ценных бумаг, финишировавшие с успешными персональными показателями.
Employees of the Central Securities Depository took part in "Yangi Nafas" running competition
On November 13, "Yangi Nafas" running races were held all over Uzbekistan. The event was dedicated to celebration the Uzbekistan National Flag Adoption Day. The race was held under the motto "One country, one start, one distance, one goal – let's run together!"
In total, 50 thousand running enthusiasts from 15 cities of the country took part in the sports event.
Employees of the Central Securities Depository regularly engage themselves in various sports and physical culture. Thus, among the 5,000 running enthusiasts who started at Humo Arona Square in Tashkent, the Central Securities Depository was also represented by its employees who finished with successful personal results.