niedługo, a właściwie dziś, ukaże się titan v. 0.5. Dodano serwer i klient titan-net (w wersji beta). Dodano sugestie od @nuno co do tfm, elevenlabs client, i możliwośc tworzenia apletó do paska stanu. Przykładowy aplet jest w data/statusbar applets/
Nowa wersja TCE, w tym nowy instalator dostępny!
ponownie trzeba pobrać interpreter, stąd wymagana ponowna instalacja.
Od tej wersji jeśli jakaś wersja będzie wymagać interpretera, to updater pobierze interpreter automatycznie
należy usunąć wszelkie ustawienia TCE z
%appdata%\titosoft\
a o to link
http://titosofttitan.com/titan/titan_setup.exe
ponownie trzeba pobrać interpreter, stąd wymagana ponowna instalacja.
Od tej wersji jeśli jakaś wersja będzie wymagać interpretera, to updater pobierze interpreter automatycznie
należy usunąć wszelkie ustawienia TCE z
%appdata%\titosoft\
a o to link
http://titosofttitan.com/titan/titan_setup.exe
od tej pory będą zmiany do wersji (todo) w trakcie kodowania
v 0.5.1
widać, że jakoś to poszło.
No to tak
Dodano podstawowe wsparcie klienta eltena
fora/wątki tekstowe, pisanie prywatnych wiadomości, tablica
dodano: Komponenty mogą mieć wpływ na niewidzialny interfejs, gui i tryb klasyczny
dodano: Automatyczne powiadomienia o przychodzących wiadomościach w titan-net
rozwiązano parę błędów w titan-net (głównie dotyczy to moderacji)
v 0.5.1
widać, że jakoś to poszło.
No to tak
Dodano podstawowe wsparcie klienta eltena
fora/wątki tekstowe, pisanie prywatnych wiadomości, tablica
dodano: Komponenty mogą mieć wpływ na niewidzialny interfejs, gui i tryb klasyczny
dodano: Automatyczne powiadomienia o przychodzących wiadomościach w titan-net
rozwiązano parę błędów w titan-net (głównie dotyczy to moderacji)
dodano: Zarządzanie kontem eltena z poziomu TCE
Dla moderacji lub/i jeśli jest się w radzie starszych/VIPem z eltena, rekomendowane jest jednak używanie oficjalnego klienta
Dla moderacji lub/i jeśli jest się w radzie starszych/VIPem z eltena, rekomendowane jest jednak używanie oficjalnego klienta
dodano:
Titan IM od tej pory będzie wspierać zewnętrzne komunikatory
data/titanIM_modules
będzie 1 prosty przykład modułu, z małym alercikiem co prawda, ale kto pythona lub i ai zna, ten stworzy
Titan IM od tej pory będzie wspierać zewnętrzne komunikatory
data/titanIM_modules
będzie 1 prosty przykład modułu, z małym alercikiem co prawda, ale kto pythona lub i ai zna, ten stworzy
titan net i elten link: Dodano dźwięk, kiedy wątek/post zawiera nieprzeczytane komentarze/odpowiedzi
Link do dokumentacji titan API: http://titosofttitan.com/titan/docu/index.html
example_launcher.zip
6.4 KB
Zgadza się. TCE będzie mieć wsparcie też dla dodatkowych interfejsów użytkowników tj. Launcherów. A o to przykładowy launcher w TKINTER
Audio
Dobra nowina. TCE będzie działać również na MAC OS, (od m1 wzwyż). MAC OS na intelach nie będzie wspierany przez ekosystem. Nagrywany licho, bo nie wiem jak nagrać sam głos/dźwięk systemowy, ale prototyp tegoż? Proszę bardzo
Audio
eksperymentalne wsparcie elevenLabs w Titan TTS. Puki nie ma wszystkich poprawek, commitów nima
Audio
Pamiętacie staary syntezator mowy oparty na mbroli (Milena)? Pamiętacie, mam dobrą wiadomość, Nie znacie? No to poznacie. Wrapper do m4win.exe w titan TTS działa, i ma się dobrze. Jest mało responsywny, bo najpierw musi wygenerować plik mp3, ale do powiadomień, lub w ramach eksperymentu się nada
pewnie pojawią się pytania, a co z titan-netem, co z rozwojem eltenowego bridgea/klienta dla TCE? Powoli się robią, ale głównie teraz pracuję nad Titan Core, aby programiści i użytkownicy mogli korzystać ze środowiska, i modyfikować to w formie dodatków, launcherów, komponentów i innych pakietów jak się tylko da. Titan core tj. GUI, menedżer komponentów, i inne menedżery/silniki oparte na pythonie, których nie zliczę, bo pisać mi się dużo nie chcę 🙂
co oprucz rozwinięcia titan core jeszcze zrobić w wersji 0.5.1?
Anonymous Poll
0%
integrację eltena (głównie konferencje głosowe)
0%
web apps engine (silnik do aplikacji internetowych w TCE)
50%
menedżer makr, integracja skryptów autoHotkey
50%
podsystem gier klango (na okrętkę) ale piracka, i inne słynne gry klango w TCE będą działać
0%
nic. TCE ma upaść!
jako kto i jak korzystasz z titana?
Anonymous Poll
0%
jako programista, ale trudno mi programować cokolwiek na niego
0%
jako programista, przyjemnie mi się tworzy aplikacje i komponenty
40%
jako programista, na razie testuję
0%
jako użytkownik, nie potrzebne mi to
0%
jako użytkownik, używam sporadycznie
40%
jako użytkownik, to mi ułatwia życie
20%
jako użytkownik, To mi życie ratuje!
trwają prace nad pokojami głosowymi, aby użyły biblioteki opus, menedżer makr też będzie, w następnym tygodniu powinna już być następna wersja dla użytkowników
trwają prace nad menedżerem makr i małym silnikiem dla własnych makr TCE
przykłady: Dzięki temu można dzięki nagrywaniu i odtwarzaniu makr połączyć się np, z pracą,
wiem że wszystko trwa, ale testuję intensywnie pliki .macro w menedżerze makr, aby działało to bez błędnie, No dobra, wiem że jest prawo, że nie ma oprogramowania bez błędów w testowaniu, no ale żeby było tych błędów jak najmniej, zwłaszcza, że pliki .macro mogą mieć na symulację klawiszy w całym systemie
menedżer makr został już utworzony. Jeszcze rozwiązuję problemy z integracją na eltena i dodałem wiadomość dnia w titan-necie, jak jakaś nowa wiadomość dnia będzie, wszyscy użytkownicy po zalogowaniu się ją dostaną, jak ktoś ma angielskiego Titana, to po angielsku będzie
integracja eltena do tce jest kompletna w 95%, konferencje głosowe nie są w planie, ze względu na brak zainteresowania w samych eltenowych serwerach, inaczej brak aktywności. dodano moduł do przełączania między oknami Titana przy pomocy klawisza f4, Na razie nie będzie commitów github