مشاوره و فروش سرور و تجهیزات شبکه HP
2.94K subscribers
1.04K photos
382 videos
107 files
1.23K links
﷽
🧿🪬

Telegram: @SaeidG
wa.me/989199799651 Saeid
wa.me/989128352023 Sadegh

ارتباط با ما
021-91008413
• واحد فروش ۱۰۰
همراه 📞
09128352023
09121003403

https://mahanshabake.com
https://serverused.com

کانال گرافیک هوش مصنوعی : https://t.me/firstgpubazar
Download Telegram
سرور HPE ProLiant DL380 G11 یکی از سرورهای قدرتمند و پیشرفته برای کسب‌وکارهای متوسط تا بزرگ است که برای اجرای بارهای کاری سنگین مانند دیتابیس‌ها، مجازی‌سازی، تحلیل‌های داده، و محاسبات پیشرفته طراحی شده است. مشخصات پایه این سرور به شرح زیر است:

🔹 پردازنده (CPU):
- پشتیبانی از پردازنده‌های Intel Xeon Scalable نسل سوم
- پشتیبانی از پردازنده‌های چند هسته‌ای تا 40 هسته در هر پردازنده
- قابلیت پشتیبانی از دو پردازنده

🔹 حافظه (RAM):
- پشتیبانی از حافظه‌های DDR4 ECC RDIMM و LRDIMM
- قابلیت پشتیبانی از حافظه‌های DDR5 بسته به نوع پردازنده و پیکربندی
- پشتیبانی از حافظه‌های ECC برای جلوگیری از خطاهای حافظه
- قابلیت نصب تا 4 ترابایت حافظه رم
- دارای 32 اسلات حافظه برای بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت

🔹 فضای ذخیره‌سازی (Storage):
- پشتیبانی از هاردهای SATA**، **SAS و NVMe
- پشتیبانی از هاردهای LFF (Large Form Factor) و SFF (Small Form Factor)
- امکان نصب تا 20 هارد 2.5 اینچی (SFF) یا 12 هارد 3.5 اینچی (LFF)
- قابلیت پشتیبانی از ترکیب HDD و SSD

🔹 کنترلر ذخیره‌سازی (Storage Controller):
- دارای Smart Array S100i برای RAID های پایه
- قابلیت نصب کنترلرهای RAID پیشرفته‌تر مانند Smart Array P408i-a یا P416i-a

🔹 کارت شبکه (NIC):
- دارای 4 پورت 1GbE در کانفیگ پایه
- قابلیت افزودن کارت شبکه‌های 10GbE یا 25GbE

🔹 منبع تغذیه (Power Supply):
- پشتیبانی از منابع تغذیه Hot-Plug با توان‌های مختلف از 500 وات تا 1600 وات
- قابلیت پشتیبانی از Redundant Power Supply برای افزایش پایداری و اطمینان

🔹 اسلات‌های توسعه (Expansion Slots):
- دارای 8 اسلات PCIe 4.0 برای افزودن کارت‌های توسعه مانند کارت شبکه، کارت RAID، کارت گرافیک

🔹 کارت‌های گرافیک (GPU):
- پشتیبانی از کارت‌های گرافیک پیشرفته مانند NVIDIA Quadro**، **NVIDIA Tesla و AMD
- قابلیت پشتیبانی از کارت‌های گرافیک Double Width و Single Width
- مناسب برای پردازش‌های گرافیکی سنگین و محاسباتی مانند AI و Deep Learning

سرور DL380 G11 در حالت Rack عرضه می‌شود و برای نصب در رک‌های استاندارد طراحی شده است. این سرور همچنین از iLO 5 برای مدیریت سرور از راه دور بهره می‌برد که امکان نظارت و مدیریت کامل سرور را فراهم می‌سازد.

.
🔹 DAS (Direct Attached Storage):
- تعریف: یک نوع ذخیره‌سازی است که به‌صورت مستقیم به سرور یا کامپیوتر متصل می‌شود.
- کاربرد: مناسب برای ذخیره‌سازی‌های محلی و متمرکز. این نوع ذخیره‌سازی معمولاً در محیط‌های کوچک و برای دسترسی سریع و مستقیم به داده‌ها استفاده می‌شود.
- مزایا: سرعت بالای دسترسی به داده‌ها به دلیل اتصال مستقیم. هزینه کمتر نسبت به NAS و SAN.
- معایب: قابلیت اشتراک‌گذاری بین سرورهای مختلف ندارد. معمولاً فقط برای یک دستگاه قابل استفاده است.

🔹 NAS (Network Attached Storage):
- تعریف: یک دستگاه ذخیره‌سازی است که به شبکه متصل می‌شود و کاربران می‌توانند به داده‌ها از طریق شبکه دسترسی داشته باشند.
- کاربرد: مناسب برای محیط‌هایی که نیاز به اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین چند کاربر یا سرور دارند. معمولاً در محیط‌های کاری کوچک تا متوسط استفاده می‌شود.
- مزایا: دسترسی به داده‌ها از طریق شبکه برای چندین کاربر. مدیریت آسان و انعطاف‌پذیری در توسعه ذخیره‌سازی.
- معایب: وابسته به پهنای باند شبکه است. سرعت کمتر نسبت به DAS.

🔹 SAN (Storage Area Network):
- تعریف: یک شبکه ذخیره‌سازی پیشرفته که امکان اتصال چندین سرور به یک مجموعه ذخیره‌سازی متمرکز را فراهم می‌کند.
- کاربرد: مناسب برای محیط‌های سازمانی بزرگ که نیاز به ذخیره‌سازی با عملکرد بالا و اشتراک‌گذاری بین چندین سرور دارند.
- مزایا: سرعت بالا، مدیریت متمرکز و دسترسی همزمان برای چندین سرور. ایده‌آل برای بارهای کاری سنگین و حساس.
- معایب: هزینه بالا برای پیاده‌سازی و نگهداری. نیاز به تخصص فنی برای مدیریت.
🎁 جشنواره ویژه خرید سرورهای HP DL380 G9، G10 و G11 🎁

بهترین فرصت برای خرید سرورهای قدرتمند HP با هدایای ویژه!

💼 هدایای ما در خرید سرورهای DL380 G9:

🔹 خرید بالای ۳۰ میلیون تومان:
🎁 دریافت Media Bay DVD کاملاً رایگان!

🔹 خرید بالای ۵۰ میلیون تومان:
🎁 علاوه بر Media Bay DVD، یک ماوس هدیه رایگان دریافت کنید!

🔹 خرید بالای ۶۰ میلیون تومان:
🎁 علاوه بر Media Bay DVD و ماوس، بیزل کیت رایگان هم دریافت خواهید کرد!

🔹 خرید بالای ۷۵ میلیون تومان:
🎁 علاوه بر تمام هدایا، یک کوله‌پشتی HP کاملاً رایگان نیز هدیه شماست!

🎉 همچنین روی سرورهای G10 و G11:
🎁 با خرید هر سرور، یک ماوس و کوله‌پشتی HP رایگان هدیه بگیرید!

📢 نکته: حتماً موقع صدور فاکتور یادآوری کنید که هدایای ویژه خودتون رو دریافت کنید! 😘

💥 فرصت محدود! همین حالا برای خرید و مشاوره با ما در تماس باشید!
🚀 نسل جدید سرورهای HPE G11 را با ما تجربه کنید! 🚀

🌟 HP DL380 G11 - 8SFF
2x Intel Silver 4410Y
2x 32GB DDR5 4800B RAM
HP MR408i-o 4GB RAID Controller
3x 1.92TB SAS SSD + 2x 2.4TB SAS HDD
2x 1000W PS
HP Rail Kit 2U / CMA

💰 قیمت: 480.000T

🌟 HP DL380 G10 - 8SFF
2x Intel Silver 4210R
2x 32GB DDR4 3200A RAM
HP P408i-a 2GB RAID Controller
3x 1.92TB SAS SSD + 2x 2.4TB SAS HDD
2x 800W PS
HP Rail Kit 2U SFF / CMA

💰 قیمت: 360.000T

✅ 18 ماه گارانتی تعویض
✅ 5 سال تامین قطعه
✅ 10 سال ضمانت اصالت کالا

📞 برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما در ارتباط باشید!
P89_3.40_08_29_2024.signed.flash
8 MB
جدیدترین اپدیت بایوس سرور DL360 DL380 G9
👍7
ilo5_308.fwpkg
32.1 MB
جدیدترین اپدیت ilo5
U54_2.32_09_09_2024.signed.flash
32 MB
جدیدترین اپدیت بایوس سرور DL380 G11 U54
لطفا به چیدمان رم ها در سرور های HPE مخصوصا G11 و G10 دقت کنید، نمونه بالا چیدمان رم برای 8 عدد رم روی دوتا پردزانده هست .
داکیومنت زیر روش کامل چیدمان رو برای شما توضیح خواهد داد .
.
و یه نکته که بایستی از F9 قسمت Memory روی گزینه Advanced ECC کلیک کنید که بدون خطا سرور بالا بیاد .
.
سرورهای HP ProLiant DL360 Gen9 و Gen10 هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند که ممکن است کمتر شناخته شده باشند.

HP ProLiant DL360 Gen9:

یکی از ویژگی‌های کمتر شناخته شده در سرور DL360 Gen9، پشتیبانی از HPE SmartMemory است. این فناوری برای بهینه‌سازی عملکرد و پایداری حافظه رم طراحی شده و با استفاده از رم‌های تأییدشده HP می‌تواند راندمان سرور را افزایش دهد. HPE SmartMemory کمک می‌کند تا از خطاهای احتمالی حافظه جلوگیری شود و این موضوع معمولاً در میان کاربران چندان مطرح نمی‌شود. این ویژگی به مدیران سیستم‌ها اجازه می‌دهد با خیال راحت از حافظه‌های سازگار و با کارایی بالا استفاده کنند.

HP ProLiant DL360 Gen10:

در سرور DL360 Gen10، یکی از قابلیت‌های جدید و پیشرفته، Persistent Memory یا همان NVDIMM است که به سرور اجازه می‌دهد اطلاعات حیاتی حتی پس از قطع برق همچنان در دسترس باشد. این حافظه ترکیبی از DRAM و حافظه‌های فلش است که برای افزایش سرعت دسترسی به داده‌ها و پایداری بیشتر استفاده می‌شود. این ویژگی برای کاربردهایی که به دسترسی سریع به داده‌ها نیاز دارند (مانند دیتابیس‌های حیاتی) بسیار مناسب است. این قابلیت در نسل نهم موجود نبود و به طور خاص در نسل دهم معرفی شده است.

به طور کلی، تفاوت‌های کلیدی بین نسل نهم و دهم در پشتیبانی از فناوری‌های جدیدی مانند NVDIMM و همچنین بهبود در عملکرد و پایداری حافظه رم مشهود است.
.
👍3
نکته:
در سرورهای HPE G8 و G9، استفاده همزمان از رم‌های رجیستر (Registered یا RDIMM) و Load Reduced (LRDIMM) امکان‌پذیر نیست و انتخاب بین این دو به نوع نیاز و ظرفیت حافظه بستگی دارد.

RDIMM (رجیستر شده) تا ظرفیت‌های کمتری نسبت به LRDIMM قابل استفاده است. معمولاً تا 32 گیگابایت به ازای هر ماژول در دسترس است. این نوع رم‌ها تأخیر کمتری دارند و برای کاربردهای سبک‌تر و تعداد اسلات‌های کمتر مناسب‌تر هستند.

LRDIMM (کاهش بار) معمولاً برای سرورهایی که نیاز به ظرفیت حافظه بالاتری دارند استفاده می‌شود. ظرفیت این رم‌ها می‌تواند تا 128 گیگابایت یا بیشتر برای هر ماژول باشد. LRDIMM بار الکتریکی کمتری روی کنترلر حافظه قرار می‌دهد و به همین دلیل در سیستم‌های با حافظه بالا کارآمدتر است.

باس (فرکانس) این رم‌ها نیز بستگی به نسل سرور و نوع رم دارد، ولی معمولاً بین 1333 مگاهرتز تا 2400 مگاهرتز متغیر است. البته فرکانس‌های بالاتر فقط با پردازنده‌های جدیدتر پشتیبانی می‌شوند.


توجه:
استفاده از RDIMM و LRDIMM به صورت ترکیبی در یک سرور باعث اختلال در عملکرد و عدم بوت شدن سیستم می‌شود. بنابراین باید تنها از یکی از این دو نوع در کل سیستم استفاده شود.

خلاصه:

RDIMM: ظرفیت کمتر، تأخیر کمتر، مناسب برای کاربردهای سبک‌تر.

LRDIMM: ظرفیت بالاتر، مناسب برای سرورهای با حافظه زیاد.
.
HP DL380 G11 - 8SFF
2x Silver 4410Y
2x HP 32GB 4800B DDR5 Ram
HP P408i-o 4GB MR Raid Controller
2x HP 800GB 12G MU SAS NVMe SSD Retail
2x HP 1.2TB 12G 10K SAS HDD BC Retail
2x HP 1000w PS G11
HP Rail kit / CMA G11

Price : 322.000T
18 ماه گارانتی تعویض
100 ماه ضمانت اصالت کالا
10 سال تامین قطعات اصلی سرور
.
روی سرور های G11 ما پردزانده 6534 رو میبینیم که 8 هسته ای هست و فرکانس 3.9 گیگاهرتز رو میده؛ فوق العادس
تفاوت اساسی بین رم‌های LRDIMM و RDIMM در نوع بافر کردن داده‌ها و ظرفیت‌های عملکردی است:

1. LRDIMM (Load Reduced DIMM) به‌طور کامل سیگنال‌های داده و کنترل را بافر می‌کند و باعث کاهش بار الکتریکی روی کنترلر حافظه می‌شود، که امکان استفاده از ظرفیت‌های بالاتر رم را فراهم می‌کند و کارایی را در سیستم‌های با تعداد بالای ماژول‌های رم بهبود می‌بخشد.


2. RDIMM (Registered DIMM) فقط سیگنال‌های کنترل را بافر می‌کند و معمولاً در سیستم‌های با ظرفیت‌های متوسط استفاده می‌شود، با تأخیر کمتر نسبت به LRDIMM اما ظرفیت پشتیبانی حافظه کمتری دارد.



به‌طور کلی، LRDIMM برای سرورها با نیاز به حافظه بیشتر و عملکرد در مقیاس بزرگ مناسب است، در حالی که RDIMM تأخیر کمتری دارد و در سیستم‌های استانداردتر کاربرد بیشتری دارد.
یک تفاوت جالب و کمتر شناخته‌شده بین LRDIMM و RDIMM در نحوه مدیریت انرژی و تأثیر آن بر کنترل دما است. در LRDIMM، بافر کردن کامل سیگنال‌ها باعث می‌شود که تراشه‌های بافر به‌طور مستقیم در مدیریت سیگنال‌های حافظه نقش داشته باشند. این تراشه‌ها معمولاً مقداری انرژی اضافی مصرف می‌کنند که می‌تواند باعث افزایش تولید گرما در ماژول شود. اما نکته‌ی جالب این است که این افزایش گرما به‌طور هوشمند توزیع می‌شود، یعنی دمای کلی حافظه به صورت یکنواخت‌تری بین تراشه‌ها پخش می‌شود، که به بهبود پایداری سیستم در محیط‌های پردازشی سنگین کمک می‌کند.

از سوی دیگر، RDIMM که فقط سیگنال‌های کنترل را بافر می‌کند، انرژی کمتری مصرف می‌کند و گرمای کمتری تولید می‌کند، اما این گرما به‌طور متمرکزتر در برخی نقاط ایجاد می‌شود که در صورت عدم خنک‌سازی مناسب می‌تواند به نقاط بحرانی دما برسد.
🌐 آیا سیستم‌عاملی داریم که بیش از ۳ ترابایت رم پشتیبانی کند؟

بله، برخی از سیستم‌عامل‌های مدرن، به خصوص در محیط‌های سروری و مجازی‌سازی، قادر به پشتیبانی از مقادیر بالای رم هستند. در اینجا چند مثال آورده‌ایم:

1️⃣ Windows Server
نسخه‌های Windows Server 2016 و جدیدتر (مانند 2019 و 2022) در نسخه‌های Datacenter تا 24 ترابایت رم را پشتیبانی می‌کنند! 💻

2️⃣ Linux
توزیع‌های معروف لینوکسی مثل Ubuntu Server، Red Hat Enterprise Linux (RHEL) و SUSE هم از رم‌های بیش از ۳ ترابایت پشتیبانی می‌کنند. برای مثال، RHEL 8 از حداکثر 12 ترابایت رم پشتیبانی می‌کند.🐧

3️⃣ VMware ESXi
در محیط‌های مجازی‌سازی، VMware ESXi به شما این امکان را می‌دهد که تا چندین ترابایت رم برای هر سرور فیزیکی پیکربندی کنید. 🚀

پس اگر قصد استفاده از حافظه‌های بزرگ دارید، این سیستم‌عامل‌ها انتخاب مناسبی هستند.

🔗 به‌روزرسانی‌های بیشتر در کانال ما
💻 مقایسه تخصصی پردازنده‌های Intel Xeon Gold 6448H و 6448Y:

1️⃣ تعداد هسته‌ها (Cores) و تردها (Threads):
هر دو پردازنده Intel Xeon Gold 6448H و 6448Y دارای 24 هسته و 48 ترد هستند که توانایی پردازش موازی بالایی را برای محیط‌های سرور و دیتاسنترها فراهم می‌کنند.

2️⃣ فرکانس کاری:
- Xeon Gold 6448H: دارای فرکانس پایه 2.9 گیگاهرتز و در حالت Turbo Boost تا 4.0 گیگاهرتز افزایش می‌یابد.
- Xeon Gold 6448Y: فرکانس پایه 2.7 گیگاهرتز و در حالت Turbo تا 3.9 گیگاهرتز قابل افزایش است.

3️⃣ مصرف انرژی (TDP):
- 6448H: توان مصرفی حدود 200 وات دارد و برای کاربردهایی با نیاز به عملکرد بالا مناسب است.
- 6448Y: توان مصرفی پایین‌تر حدود 165 وات دارد که برای کاهش مصرف انرژی در دیتاسنترهای ابری بهینه شده است.

4️⃣ حافظه پشتیبانی‌شده:
هر دو پردازنده از حافظه DDR4 با فرکانس 3200 مگاهرتز و حداکثر ظرفیت 4 ترابایت پشتیبانی می‌کنند.

5️⃣ پشتیبانی از تکنولوژی‌ها:
- Intel Turbo Boost و Hyper-Threading: بهبود عملکرد پردازش موازی.
- Intel Virtualization Technology: مناسب برای محیط‌های مجازی‌سازی.

📊 نتیجه‌گیری:
- Xeon Gold 6448H: مناسب برای پردازش‌های سنگین و نیاز به عملکرد بالا.
- Xeon Gold 6448Y: انتخابی عالی برای دیتاسنترهای ابری با مصرف انرژی بهینه.

🔗 اطلاعات بیشتر در سایت ما!
👍3
در اینجا تفاوت‌های کامل‌تری بین Samsung EVO SSD و HP 1.92TB 12G MU SAS SSD آمده است:

1. رابط کاربری:

Samsung EVO SSD: از SATA با سرعت 6 گیگابیت بر ثانیه استفاده می‌کند.

HP SAS SSD: از رابط SAS با سرعت 12 گیگابیت بر ثانیه بهره‌مند است که سرعت انتقال داده‌ها را دو برابر می‌کند.


2. سرعت خواندن/نوشتن:

Samsung EVO SSD: سرعت خواندن تا 560 MB/s و نوشتن تا 530 MB/s.

HP SAS SSD: سرعت خواندن تا 1800 MB/s و نوشتن تا 1700 MB/s، که آن را مناسب برای بارهای کاری سنگین سازمانی می‌کند.


3. عمر مفید (TBW - Total Bytes Written):

Samsung EVO SSD: عمر مفید معمولاً بین 300 تا 600 ترابایت نوشته شده.

HP SAS SSD: عمر مفید بسیار بالاتر است و ممکن است تا 3.5 پتابایت یا بیشتر باشد، زیرا این نوع SSD‌ها برای محیط‌های دیتاسنتری طراحی شده‌اند که بار کاری مداوم دارند.


4. کاربری:

Samsung EVO SSD: بیشتر برای سیستم‌های شخصی، لپ‌تاپ‌ها و ورک‌استیشن‌ها مناسب است.

HP SAS SSD: برای محیط‌های سروری و دیتاسنتری که نیاز به عملکرد بالا و دسترسی سریع به داده‌ها دارند طراحی شده است.


5. قابلیت اطمینان و دوام:

HP SAS SSD به دلیل پشتیبانی از SAS و طراحی مخصوص سرورها، از دوام و پایداری بالاتری برخوردار است و برای کاربری‌های 24/7 مناسب است.


در نتیجه، HP SAS SSD برای محیط‌های سازمانی با بار کاری بالا و نیاز به عملکرد مداوم و پایدار مناسب‌تر است، در حالی که Samsung EVO برای استفاده شخصی و معمولی انتخاب مناسبی است.
عمر مفید :

1. Samsung EVO SSD (SATA):

عمر مفید (TBW): به طور متوسط 300 تا 600 ترابایت نوشته شده.

عمر مفید به سال: بسته به نوع استفاده، معمولاً 2 تا 4 سال برای استفاده‌های معمولی (خانگی و تجاری سبک).


2. HP 1.92TB 12G MU SAS SSD:

عمر مفید (TBW): تا 3.5 پتابایت یا بیشتر.

عمر مفید به سال: برای استفاده‌های سنگین و مداوم، معمولاً 7 تا 10 سال یا بیشتر در محیط‌های سروری و دیتاسنتری.


این تفاوت‌ها نشان‌دهنده‌ی توان بیشتر HP SAS SSD برای کاربردهای سروری و محیط‌های سنگین است.
👍3
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Tour the HPE ProLiant DL20 Gen10 Server

کاربردها: این سرور برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط، دفاتر شعبه، و محیط‌های لبه شبکه مناسب است. اندازه کوچک آن امکان نصب در مکان‌های محدود را فراهم می‌کند.

درایوهای LFF: داشتن دو جایگاه برای درایوهای LFF (۳.۵ اینچی) به شما امکان استفاده از هارد دیسک‌های با ظرفیت بالا را می‌دهد. این می‌تواند برای کاربردهایی که نیاز به فضای ذخیره‌سازی زیاد دارند، مفید باشد.

قابلیت ارتقاء: قبل از خرید، اطمینان حاصل کنید که سرور قابلیت ارتقاء پردازنده، حافظه RAM و درایوهای ذخیره‌سازی را بر اساس نیازهای آینده شما دارد.

مدیریت و امنیت: امکانات مدیریت از راه دور مانند HPE iLO می‌تواند در مدیریت ساده‌تر سرور و افزایش امنیت مفید باشد.

مصرف انرژی: این مدل‌ها معمولاً بهینه‌سازی شده برای مصرف انرژی هستند، که می‌تواند در کاهش هزینه‌های عملیاتی مؤثر باشد.

پشتیبانی و گارانتی: بررسی کنید که چه نوع پشتیبانی و گارانتی‌ای از طرف فروشنده یا شرکت HPE ارائه می‌شود.

سازگاری نرم‌افزاری: اطمینان حاصل کنید که سرور با سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزارهای مورد نظر شما سازگار است.
.
👍1