🟩 Ազատության հավասարություն եղբայրություն։ Մարդկությունը երբեք չի կարողացել ավելի հակիրճ ձևակերպել մարդու հիմնարար իրավունքների էությունը։ Սրտանց շնորհավորում եմ մեր ֆրանսիացի ընկերներին հուլիսի 14-ի կապակցությամբ: Կեցցե’ Հայաստանը, կեցցե’ Ֆրանսիան։
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյան
🟨 Տաթև-Աղվանի ճանապարհին աշխատանքներ իրականացվում են, բայց ցանկալի է ավելի մեծ տեմպ հաղորդել, որովհետև հատկապես փոքր մեքենաների համար լուրջ խնդիրներ են ատեղծվում:
Մասնավորապես, Տաթևից Քաշունի ընկած հատվածն ամենավատ վիճակում է և ցանկալի կլիներ տեմպն ավելացնել, փոքր մեքենաները շատ են վնասվում:
Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյան
🟩 Պետբյուջեի պահուստային ֆոնդից ՏԿԵ նախարարությանը հատկացվեց 11.8 մլրդ դրամ, որը կուղղվի մի շարք ավտոճանապարհների շինարարությանը:
👍56
🟨 Կառավարությունն այսօրվա նիստում պատրաստվում է ՀՀ ԱՆ-ին 31,125,000 ՀՀ դրամ հատկացնել՝ 44-օրյա պատերազմում զոհվածների մասունքների ԴՆԹ հետազոտությունների համար։
👍44😢8👎3
🟨 Ինձ համար շատ տհաճ անակնկալ է արձանագրել, որ մինչև հիմա Մեղրիի մանկապարտեզը չի գործում: Պետք է պարզենք, թե ինչու գործը չի արվել ֆինանսավորման առկայության պայմաններում:
Ինձ լուսանկարներ են ուղարկել այնտեղից, ըստ էության, խայտառակ պատկեր է:
😢42👍26😁9👎7
🟨 Կառավարության հերթական նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարեց կառուցել ճանապարհներին ներկառուցված կշեռքների նոր համակարգ․ «Անում ենք, միանգամից լավը անենք»։