🟨 ԵԱՏՄ-ում ազգային արժույթներով հաշվարկների մասնաբաժինն արդեն հասել է 75%-ի, և մենք այն կավելացնենք:
🟨 Կգա ժամանակն ու օրը, որ կշրջափակվի կառավարության շենքը:
😁268👎65👍23
🟩 Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Բաչկովը հաղթանակով մեկնարկեց Երևանում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում: Հայ բռնցքամարտիկը Անգլիայից Ժոզեֆ Թաերսnնին հաղթեց 5:0 հաշվով:
🟩 Դավիթ Չալոյանը փայլուն հաղթանակ տարավ Երեւանում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունում:
Դավիթ Չալոյանի առաջին մրցակիցը Բոսնիա և Հերցեգովինայից Ժուրաժ Սոլդոն էր: Չալոյանը հաղթական տոնեց 5:0 հաշվով:
👍147
🟩 Բռնցքամարտիկ Գուրգեն Մադոյանը տեխնիկական հաղթանակ տոնեց:
Նրա մրցակիցը ֆինն Կարլ Բենջամին Էրիկսոնն էր:
👍146
🟨 Չեռնոգորիայի նախագահն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
👍147👎2
🟨 Հայաստանի խնդիրներից է Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում մշակութային ժառանգության պաշտպանությունը:
Փաշինյանն ընդունել է Հակամարտությունների գոտիներում ժառանգության պաշտպանության միջազգային դաշինքի (ԱԼԻՖ) գործադիր տնօրեն Վալերի Ֆրելանին:
👍105👎9😁2
🟨 Ընդդիմության նախաձեռնությամբ հունիսի 3-ին Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ կհրավիրվի:
😁127👎22👍12
🟨 Այս պահին քայլերթի դուրս եկած ընդդիմադիրները Հանրապետության հրապարակում են: Նրանց ոստիկանությունը թույլ չի տալիս շարունակել երթը իրենց նախանշած երթուղով: Այժմ ընդդիմադիրները և ոստիկանությունը բանակցում են:
👍104👎16😁2
🟩 Արբանյակն օգտագործվելու է տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ քաղաքաշինության, ճանապարհաշինության, գյուղատնտեսության։ Արբանյակը գործելու է առնվազն 4 տարի։
ԲՏԱ փոխնախարար Դավիթ Սահակյանը` Radar Armenia-ի հետ զրույցում։
👍154👎8
🟨 ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության դիվանագիտական դպրոցը ընդունելության նոր փուլ է հայտարարել. դիմումների վերջնաժամկետը հունիսի 8-ն է։