🟩 Կառավարությունը ստեղծում է «Աղձք» պատմամշակութային արգելոց:
Աղձքում է գտնվում 4-րդ դարի Արշակունյաց թագավորների հանրահայտ դամբարանը, որտեղ ամփոփվել են և՛ հեթանոս, և՛ քրիստոնյա հայ թագավորների գերեվարված և վերադարձված մասունքները: Դամբարանը կառուցվել է 359 թվականից հետո, հավանաբար 364 թվականին:
👍162👎4
🟩 Կառավարությունը նախատեսում է իրականացնել համայնքների միավորման 5 ծրագիր՝ Արագածոտնի մարզի Թալին, Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ, Լոռու մարզի Ալավերդի, Տաշիր, Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքային փնջերում:
👍87👎10😁4
🟨 Ղազախստանի խորհրդարանը վավերացրել է Հայաստանի հետ նավթամթերքի մատակարարման մասին համաձայնագիրը:
👍153👎4
🟩 Այս տարվա ապրիլը նախորդ տարվա ապրիլի նկատմամբ 19,8 տոկոս, իսկ 4 ամիսը 4 ամսվա նկատմամբ 25,2 տոկոս արտահանման աճ ենք ունեցել:
👍134👎11😁8
🟩 Այս տարվա ապրիլը նախորդ տարվա ապրիլի նկատմամբ 19,8 տոկոս, իսկ 4 ամիսը 4 ամսվա նկատմամբ 25,2 տոկոս արտահանման աճ ենք ունեցել: Նիկոլ Փաշինյան
🟩 Այս տարվա ապրիլին նախորդ տարվա ապրիլի համեմատ ունենք տնտեսական ակտիվության ցուցանիշի 8,8% աճ, իսկ 4 ամսվա տվյալներով տնտեսական ակտիվության ցուցանիշի աճը կազմում է 9.4 %:
👍122😁14👎9
🟨 Մենք մեծացնում ենք մեր ներդրումները ջրային ոլորտի ենթակառուցվածքների մեջ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
👍110😁11
🟨 Արարատ Միրզոյանն Անջեյ Կասպրչիկի հետ քննարկել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման հետ կապված հարցեր:
Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության միջնորդական դերը։
👍102👎6
🟨 Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ դեսպան Թրեյսիին:
Կարևորել է ԱՄՆ-ի՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրի հստակ դիրքորոշումը Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման հարցում: