Playfra - Maps & Analyses
3.75K subscribers
2.54K photos
696 videos
4 files
1.88K links
Front updates, fortifications and news.

Donations: coff.ee/playfra

Ukraine Control Map: playframap.github.io
Download Telegram
Playfra - Maps & Analyses
🔄 Map updated: playframap.github.io. ⚔️ Corrected control near Nove Shakhove. The Russians advanced near Novomykolaivka, Sichneve, Udachne, and Rodynske. The Ukrainians advanced near Krasnohirske, Vorone, Rodynske, and Shandryholove. Total: 0.44 km^2 for…
Krasnohirske, Oleksandrivka direction.
After fierce fighting that prolonged for weeks, Ukrainian forces pushed the Russians out of 3 battered but solid and covered trench systems, gaining access to safer accumulation on a dominant hill.
After contesting the westernmost of the three, they continued further east, "curling up" the strong Russian defense here. Probably, the Ukrainians will attempt to keep up constant pressure and to recapture the other trench systems.
🤣7👍1👏1🌭1
Should I create a channel dedicated to memes, jokes and funnier videos about the front? (or posting this material here under a specific tag)
Anonymous Poll
48%
Yes
52%
No
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Нові супутникові знімки наслідків третьої атаки комариків на НПЗ у Туапсе.
🔥6🤣2🤷‍♂11
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Украинская школа дроноводов «Wetruegun», создала симулятор FPV в игре Grand Theft Auto V.

В симуляторе можно придумывать собственные миссии и использовать собственный контроллер — например, на видео человек летает с пульта Radiomaster TX16S MK3.

Геймеры никогда не были настолько опасны как сегодня.
👍42😁1
Forwarded from ✙DeepState✙🇺🇦
👤 Ротації та довготривале перебування бійців на позиціях

🔴На фронті набрала обертів вже загальновідома всім проблема — довготривалого перебування на позиціях, строк якого складав від 100 до 300 днів, а в окремих випадках і більше. Спочатку це була проблема, про яку просто говорили, потім вона трансформувалася в "героїчні" подвиги, які висвітлювалися в мережі, що виглядало абсурдно, а тепер набрала за весь час, мабуть, найбільш широкого розголосу, в який втрутився Офіс військового омбудсмана, а тепер і Головнокомандувач. Наша команда постійно наголошувала на цій проблемі, намагалася докласти зусиль, щоб її вирішити, і маючи досвід широкої комунікації з бійцями та можливості бачити фронт зсередини хочемо розглянути це дискусійне питання, зокрема, наказ Головкома "щодо обов’язкової ротації військовослужбовців, які виконують завдання на передньому краї. "

🔒 Можна сказати, що це позитивний крок у вирішенні цієї проблеми, але, на жаль, він як і багато інших просто неефективний. Адже корінь цієї проблеми лежить набагато глибше — а саме у справедливому розподілі бійців між бригадами, які вже не один місяць страждають через нестачу в особовому складі, що є наслідком втрати позицій, а також втрат самих бійців, які перебувають там, бо втрата це не тільки 200, а й повернення військового з довготривалого перебування там, який або піде в СЗЧ або точно зайти туди буде не в змозі. Можна видати наказ, прописавши там вимоги, де командири бригад повинні забезпечити умови перебування на позиціях, але виконати це буде надзвичайно складно, адже людей ще потрібно знайти, а саме командиру потрібно з цього викручуватися як хочеш. Чи це є ефективний менеджмент і стратегічне бачення?

🚫 Тому, на жаль, цей крок навряд змінить ситуацію, адже її неможливо вирішити, коли максимальний пріоритет поповнення військ здійснюється в напрямку штурмових військ, де налічується колосальна кількість втрат. На нашу думку, необхідно терміново переглянути питання поповнення бригад, адже навіть всупереч розпорядження Президента про справедливий розподіл вище військове керівництво продовжує збільшувати кількісний склад штурмових полків. Про приклад такого нечесного способу ми писали на нашому каналі.

ℹ️ Важливо конструктивно підходити до цього критичного питання, щоб мати ефективне його вирішення. А саме:

🟡провести аудит особового складу в бригадах;
🟡провести аудит поповнення та втрат, щоб розуміти співвідношення між цими процесами та аналізувати ефективність командира;
🟡провести аудит позицій, які часто є непотрібними або політичними, а там просто втрачаються люди;
🟡вирішити питання штурмових полків, які були б ефективним розподіленням серед корпусів, для якісного застосування та підсилення напрямків для вирішення різноманітних проблем, зокрема, коли відбуваються просочування противника.

😐 Не можна видати наказ, примусивши робити командирів те, що вони виконати не можуть. Бо в бригадах не вистачає людей. Про це всі знають, про це всі говорять, але проблема є актуальною досі.

🫠 І окремо про відповідальність. Її можна не боятися, бо неефективного командира після зняття з однієї бригади, завжди призначать в іншу, адже у нас досі також кадровий голод на командирів за 4 роки повномасштабного вторгнення та 12 років війни.

📷 на фото бійці 93 ОМБр — Жид, Кеня і Блондин, які 224 дні тримали позиції на Костянтинівському відтинку

Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
4🤣2🤔1
Forwarded from Офіцер
🔼🔽Ротаціям таки бути?)

Стосовно нового наказу Головнокомандувача про обовʼязкові ротації військовослужбовців, а саме про те, що вони не можуть перебувати на позиціях більше 2 місяців і тд, можу сказати лише, що це вже завідомо недієвий інструмент у вирішенні даного питання…

В більшості нашумівших випадків про неадекватну кількість днів на позиціях має місце ситуація, коли ротацію особового складу провести було майже неможливо(або взагалі немає на кого міняти людей) і навіть вивід людей звідти - було тим ще казіно, тому командири до талого тримають там людей, щоб якнайдовше створювати видимість утримання рубежів, хоча часто така позиція відіграє роль СПшки і просто намагається максимально не палитись.

В свою чергу такий наказ замість, здавалося б покращення життя, буде його навпаки, ускладнювати.

Не зрозуміло як це все буде корелюватись один з одним, адже утримувати одні і ті ж позиції для командування і при цьому регулярно проводити ротації там, де це майже нереально і ніким робити - задача з великою зірочкою….

Офіцер ✙ | Підписатись
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
3🤔1🤡1💯1🗿1
Forwarded from WarArchive
🔥 Туапсе знову під ударами українських БПЛА-камікадзе вже вчетверте атакували місцевий нафтопереробний завод.

🔥 Tuapse is under attack again; Ukrainian kamikaze drones have struck the local oil refinery for the fourth time.

WarArchive
🔥12🎉2🌭1
🔄 Map updated: playframap.github.io.

⚔️ The Ukrainians advanced near Novovodyane, Dvorichanske, and Odradne.

Total: +2.87 km^2 for Ukraine.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤡9👏4🤔3😁2💊1
On the Oskil's left bank bridgehead, Kupyansk-Vuzlovyi front, the situation is also slowly deteriorating while mostly under the media's radar.

Already at the end of 2025, after the strongly fortified Stepova Novoselivka village and the surrounding trench systems fell to Russian forces (especially one trench system southwest of Stepova Novoselivka on the railway tracks that held stubbornly), Russian forces had started exploiting the east-west railway tracks to infiltrate further.

From early January, infiltrations were already becoming common in Kurylivka, and from then on the Russians continued exploiting the convenient Pishchane-Railway-Kurylivka-Kupyansk Vuzlovyi sequence of convenient objects for cover while infiltrating.
In January, because of the continuous urban area stretching from Kurylivka to Kupyansk-Vuzlovyi, Russian infiltrators penetrated up to the eastern part of the latter town, and sporadic infiltrations there continued ever since.

At the moment, Russian forces continue committing manpower to the Kurylivka axis, hoping to overrun the quite strong Ukrainian positions in the village and to consolidate in it, which would then make infiltrations in Kupyansk-Vuzlovyi much easier.
While deep infiltrations were recorded in Kivsharivka, too, the situation there is more stable than Kurylivka and for now under control.

Note how the Russians are currently attempting to drive a wedge in the middle of Ukraine's northern Oskil bridgehead to push Ukrainian logistics to a critical point, and deal with the two newly formed pockets separately and more easily.
🤔4😁3😢31👍1🤡1😨1
🫡 Hi everyone! After very successful autumn and Christmas fundraisers, I'm finally back with another critical fundraiser, this time for the hot Kostyantynivka direction and specifically for the 100th Mechanized Brigade, which for 2 years has been effectively repelling Russian assaults in this sector and which now finds itself in a difficult situation and with losses.

‼️The area, as we speak, is under immense Russian pressure.
Rotations and logistics are disrupted and almost non-existent; soldiers spend up to 2 months in positions, the city is being flattened, the sky is full of drones, and critically needed supplies can't be delivered.
Absolutely any help is urgently needed and will be greatly appreciated.
Your actions might make the difference in saved lives and crucial positions kept, which will delay a Russian breakthrough in the city.
I kindly ask you to repost this message for maximum visibility.

🎯What's needed:

•⁠ Drone components (propellers, batteries, repair kits)
•⁠ Ground Control Stations (cables, antennas, soldering consumables)
•⁠ Spare parts for vehicle repairs
• Building materials for reinforcements of frontline positions

🏦 How to donate:

•⁠ PrivatBank: http://privat24.ua/send/iz0y5
•⁠ Card number: 5168752151822858
• PayPal: l.knyazhytsky@gmail.com
• Wise: https://wise.com/pay/me/vratkos
• BuyMeACoffee: coff.ee/playfra
14💩6🤔2🔥1🤮1
Playfra - Maps & Analyses
🫡 Hi everyone! After very successful autumn and Christmas fundraisers, I'm finally back with another critical fundraiser, this time for the hot Kostyantynivka direction and specifically for the 100th Mechanized Brigade, which for 2 years has been effectively…
🫡 Привіт усім! Після дуже успішних осінніх та різдвяних зборів, я нарешті повернувся з ще одним важливим збором, цього разу для гарячого Костянтинівського напрямку та, зокрема, для 100-ї механізованої бригади, яка протягом 2 років ефективно відбивала російські атаки в цьому секторі та яка зараз опинилася у складній ситуації з втратами.

‼️ Цей район, на даний момент, перебуває під величезним тиском з боку Росії.
Ротації та логістика порушені та майже відсутні; солдати проводять до 2 місяців на позиціях, місто зрівнюється зі земною поверхнею, небо заповнене дронів, а критично необхідні припаси не можуть бути доставлені.
Абсолютно будь-яка допомога терміново потрібна і буде високо оцінена.
Ваші дії можуть врятувати життя та зберегти важливі позиції, що затримає прорив Росії в місті.
Я дуже прошу вас репостити це повідомлення для максимальної видимості.

🎯Що потрібно:

•⁠ Компоненти дрона (пропелери, акумулятори, ремкомплекти)
•⁠ Наземні станції керування (кабелі, антени, витратні матеріали для паяння)
•⁠ Запасні частини для ремонту транспортних засобів
• Будівельні матеріали для посилення позицій на передовій

🏦 Як зробити пожертву:

•⁠ ПриватБанк: http://privat24.ua/send/iz0y5
•⁠ Номер картки: 5168752151822858
• PayPal: l.knyazhytsky@gmail.com
• Wise: https://wise.com/pay/me/vratkos
• BuyMeACoffee: coff.ee/playfra
8💩5🤔4
Forwarded from ✙DeepState✙🇺🇦
🏹 У квітні ворог окупував на 11.9% менше території, ніж у березні. А кількість штурмових дій, навіть, збільшилася на 2.2%

🤯 Кацапам треба провести 36 штурмових дій для досягнення у 1 кв км. Для прикладу площа Костянтинівки складає 66 кв км. Тобто, їм треба півмісяця штурмувати одну Констаху і більше ніде нічого не робити. В наявних умовах зосередити сили на такій малій ділянці вкрай важко.

📍 Найбільше просувань, а саме 36% припадає на Донеччину. В абсолюті це 53 кв км, або майже вдвічі менше, ніж у березні, та 6.5 разів менше, ніж у грудні. Далі йде Сумщина з показником у 30%, в абсолюті це 44 кв км. На Харківщину припало 22%, а на Запоріжжя 12%.

➡️ Також, зменшилася сумарна кількість окупованої Дніпропетровщини з 105 кв км до 98 кв км. За три місяці, Сили Оборони України зменшили зону окупації на 89 кв км, тобто на піку в січні ворог тримав 187 кв км області.

☀️ Приєднуйтесь до нового збору для 22 ОМБр: https://send.monobank.ua/jar/5MAfxQvJAX. Зібрано 2️⃣4️⃣%.

Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Підтримати нас
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤡84🤔2
Ворожі ресурси публікують, як український БПЛА "Hornet" промахується по ворожій колоні на трасі Т0523 в ~100км від ЛБЗ

47.352498,37.522211

Підтримати нас.
😭13🔥3🗿1
Forwarded from Офіцер
Цілком можливо, що найближчим часом нас може чекати битва за Добропілля, якщо противник продовжуватиме такі ж безлімітні мʼясні відправки живої сили вперед на цьому напрямку.

Проблематика все та ж сама - рух противника з флангу, зі сторони н.п. Гришине, з метою відрізання угруповання військ СОУ в Родинському, для його подальшого захоплення; разом з тим падуть і такі села як Чернігівка, Світле та Добропілля, котрі знаходяться на півдні від однойменного міста, що відкриває дорогу на Добропілля.

Такий розвиток подій цілком можливий, виходячи з того, що підар значно активізується на напрямку, особливо в переміщеннях піхоти до переднього краю; тут вони якось більше вдаються до тактики інфільтрації чи заскакування «на дурачка», ніж банзай атаки, які розбивають ще на підʼїзді до ЛБЗ.

Офіцер ✙ | Підписатись
😢4🤡3🤔21🙏1