Знаете ли вы об альтернативных источниках энергии?
Facebook | Telegram | YouTube
ТАЙИНЛОВ: “Ўзкимёсаноат” акциядорлик жамияти Бошқаруви раиси вазифасини бажариш Энергетика вазирининг биринчи ўринбосари – “Ўзатом” агентлиги бош директори Жўрабек Турсунпўлатович Мирзамахмудовга юклатилди
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг “Ўзкимёсаноат” АЖ раҳбар кадрларини лавозимларга тасдиқлаш тўғрисида”ги қарорига мувофиқ, “Ўзкимёсаноат” АЖ бошқаруви раиси вазифасини бажариш Энергетика вазирининг биринчи ўринбосари – “Ўзатом” агентлиги бош директори Жўрабек Турсунпўлатович Мирзамахмудовга юклатилди.
Ижтимоий тармоқларда “01.02.2020 йил кунидан бошлаб хонадонларнинг электр ҳисоблагичларини давлат қиёслаш далолатномаси бўлмаган ҳолда меёр ҳисобида олинади” деган мазмундаги эълон тарқатила бошланди.
Ушбу ҳолат юзасидан шуни маълум қиламизки, бу нотўғри хабар бўлиб, бу ва бу каби тасдиқланмаган хабарларга эътибор бермаслигингизни, шунингдек, агар шунақа ҳолатлар кузатилганда зудлик билан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларга мурожаат қилишингизни сўраймиз.
Алоҳида такидлаймизки, Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 12 январдаги “Электр энергияси ва табиий газдан фойдаланиш тартибини такомиллаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги 22-сонли қарорида маиший истеъмолчиларга электр энергияси ҳисоблагичларини сотиб олиш, ўрнатиш, рўйхатга олиш, даврий давлат қиёсловидан ўтказиш ва пломбалаш ҳудудий электр тармоқлари корхонаси маблағлари ҳисобидан бепул амалга оширилади. Шунингдек, жаримага ҳам тортилмайди.
Ҳурматли истеъмолчилар! Агар сизда айни вақтда электр энергияси таъминоти билан боғлиқ саволлар юзасидан 71-202-50-55 ҳамда 11-54 рақамлари ёки Telegram’даги администратор (@HET_admin) орқали ҳам ўз мурожаатларингизни йўллашингизни сўраймиз.