Forwarded from MINENERGY.UZ
«ЯНГИ АНГРЕН» ИССИҚЛИК ЭЛЕКТР СТАНЦИЯСИДА ЭНЕРГОБЛОК ЎЧИРИЛДИ
Бугун 30 январь куни соат 11-40 да «Янги Ангрен» иссиқлик электр станциясида электр энергиясини ишлаб чиқаришга мўлжалланган 4-чи сонли энергоблокда носозлик юзага келиши натижасида 170 мегаватт қувват билан тўхтатилди. Шу вақтда қозон агрегатининг том қисмида ёнғин юзага келиб станциянинг тезкор ҳодимлари томонидан бирламчи ўт ўчириш воситалари қўлланилди ва ўт ўчириш бригадаси жалб қилинди. Соат 14-00 да ёнғин бартараф этилди. Жабрланганлар мавжуд эмас.
Айни пайтда энергоблок таъмирга чиқарилди ва носозликни бартараф этиш чоралари кўрилмоқда. Мазкур ҳолатни ўрганиш юзасидан махсус комиссия ташкил қилинди.
Айни пайтда мазкур станциянинг 3 та энергоблоки жами 580 МВт қувват билан ишламоқда.
Шу муносабат билан, истеъмолчиларга шуни маълум қиламизки, Республикамизнинг айрим ҳудудларида электр таъминотида маълум вақт оралиғида узилишлар кузатилмоқда. Таъмирлаш ишлари қисқа фурсатларда якунланиб, электр энергияси таъминоти яхшиланиши таъминланади.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, истеъмолчилардан келтирилган ноқулайликлар учун узр сўраймиз.
На Ново-Ангренской тепловой электростанции отключён энергоблок
Сегодня, 30 января в 11 часов 40 минут для устранения неплотности в котлоагрегате отключен энергоблок № 4 Ново-Ангренской ТЭС. В это же время произошло возгорание кровли энергоблока № 4. Оперативным персоналом станции применены первичные средства пожаротушения, а также были привлечены силы пожарных бригад. В 14-00 пожар был ликвидирован. Пострадавших не имеется.
В настоящее время энергоблок выведен в ремонт и ведутся работы по устранению замечаний и восстановлению его работоспособности. Для расследования данной ситуации создана специальная комиссия.
На данный момент на Ново-Ангренской тепловой электростанции работают три энергоблока общей мощностью 580 МВт.
Қуёш электр станциялари қандай ишлашини биласизми? Ушбу видеони кўриб билиб оламиз!