Шавкат Мирзиёев 2019 йилнинг охирги иш кунида парламент палаталари раҳбарлари, ҳукумат аъзолари, вазирлик ва идоралар мутасаддилари билан учрашиб, йил якунларини сарҳисоб қилди ва 2020 йилдаги муҳим вазифаларни белгилаб берди.
Батафсил: https://president.uz/uz/3256
СПЕЦИАЛЬНАЯ ИНСТРУКЦИЯ ПО ИСПОЛЬЗОВАНИЮ «УМНЫХ СЧЁТЧИКОВ»
Уважаемые потребители электрической энергии!
Принимая во внимание, что у потребителей есть вопросы в связи с установкой и эксплуатацией современных приборов учёта электрической энергии, которые часто называют «умными счётчиками», была создана специальная инструкция по их использованию.
Надеемся, что данная инструкция поможет вам больше узнать о работе, эксплуатации и использовании «умных счётчиков», найти ответы на имеющиеся у вас вопросы.
“АҚЛЛИ ҲИСОБЛАГИЧ”НИ ҚЎЛЛАШ БЎЙИЧА МАХСУС ЙЎРИҚНОМАДАН ФОЙДАЛАНИНГ
Ҳурматли электр энергияси истеъмолчилари!
Ўрнатилаётган замонавий электр ҳисоблагичлар ҳақида истеъмолчиларимиздан бир қанча саволлар бўлаётганлигини инобатга олиб, ушбу ҳисоблагичнинг ишлаши, ундан фойдаланиш қоидалари ва шу каби кўпгина маълумотларга эга бўлишингиз учун махсус йўриқнома тайёрланди.
Ушбу йўриқнома орқали кўпгина саволларингизга жавоб оласиз деган умиддамиз.
Принимая во внимание, что образовались несколько вопросов наших потребителей об установленных современных электросчетчиков, был создан специальный видеоклип, который поможет вам узнать побольше о работе, эксплуатации и использовании этого счетчика.
Мы надеемся, что вы найдете ответы на многие ваши вопросы в этом видео-ролике.
Ўрнатилаётган замонавий электр ҳисоблагичлар ҳақида истеъмолчиларимиздан бир қанча саволлар бўлаётганлигини инобатга олиб, ушбу ҳисоблагичнинг ишлаши, ундан фойдаланиш қоидалари ва шу каби кўпгина маълумотларга эга бўлишингиз мақсадида махсус видео-ролик тайёрланди.
Ушбу видео-ролик орқали кўпгина саволларингизга жавоб оласиз, деган умиддамиз.
В числе масштабных проектов, реализуемых в топливно-энергетическом комплексе Узбекистана с целью производства продукции с высокой добавленной стоимостью – проект GTL.
Цели и задачи создания этого высокотехнологичного производства, современный этап в его организации – в репортаже журналистов телеканала «Узбекистон 24».
Мамлакатимизнинг ёқилғи-энергетика комплексида юқори қўшимча қийматга эга маҳсулотлар ишлаб чиқариш мақсадида амалга оширилаётган йирик лойиҳалар қаторига – «Олтин йўл GTL» лойиҳаси киради.
Ушбу юқори технологияли ишлаб чиқаришни яратишнинг мақсад ва вазифалари, уни ташкил этишнинг замонавий босқичи «Ўзбекистон 24» телеканали журналистларининг репортажида.
ҚОРАҚАЛПОҒИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ВА ХОРАЗМ ВИЛОЯТИНИНГ АЙРИМ ҲУДУДЛАРИДА ЭЛЕКТР ЭНЕРГИЯСИДА УЗИЛИШЛАР БЎЛАДИ
Маълумки, 220 кВли «Тахиатош» иссиқлик электр станциясидан «Хоразм» подстанцияси орқали «Саримой» аҳоли яшаш пунктигача электр узатиш тармоғини қуриш инвестицион лойиҳаси амалга оширилмоқда.
Шу боис, ишларни хавфсиз амалга ошириш мақсадида Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятининг айрим ҳудудларида жорий йилнинг 7-8 январь кунлари электр энергияси таъминотида қисқа муддатли узилишлар бўлади.
Маълумот учун, мазкур лойиҳа Хоразм ва Навоий вилоятлари ҳамда Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудларида истиқомат қилувчи аҳоли, ижтимоиий аҳамиятга эга объектлар, кичик ва ўрта бизнес ҳамда саноат корхоналарини сифатли электр энергияси билан мунтазам равишда таъминлашни кафолатлаш учун хизмат қилади.
ВНИМАНИЮ ПОТРЕБИТЕЛЕЙ ЭЛЕКТРОЭНЕРГИИ
Министерство энергетики Республики Узбекистан обращает внимание потребителей электроэнергии, что в Самаркандской, Джизакской и Бухарской областях устанавливаются «умные счетчики» маркой KAIFA.
С целью правильного использования счетчиков электроэнергии KAIFA предлагаем ознакомиться со следующей инструкцией.
От вас поступают вопросы об организациях, предлагающих услуги по энергообслуживанию.
Этой теме посвящено данное видеообращение
Forwarded from АН Podrobno.uz - Новости Узбекистана - (официальный канал)
В последнее время по квартирам ходят представители частных электромонтажных организаций, предлагая заключить договор. В Министерстве энергетики объяснили, на каком основании это происходит.
Forwarded from Breakingnews UZ | Уйда қолинг
#Сўровнома 2019-йилнинг энг яхши вазирлиги. Финал. Йилнинг энг яхши вазирлигига овоз беринг! Овоз бериш 14.01.2020 йил санаси соат 20:00 да якунланади.