Президент: У Берунийского района есть основа для большого роста и изменения
“Ҳудудий электр тармоқлари” АЖ учун халқаро университет малакали кадрлар тайёрлайди
“Ҳудудий электр тармоқлари” АЖ ва Тошкент шаҳридаги “Tashkent International University of Education” университети ўртасида тизимда малакали кадрлар етиштириш ҳамда қайта тайёрлаш хусусида ўзаро ҳамкорлик меморандуми имзоланди.
Президентимиз Шавкат Мирзиёев Қорақалпоғистоннинг Беруний туманига ташриф буюриб, янги шамол электр станциясига тамал тоши қўйиш маросимида иштирок этди.
Йиллик қуввати 360 миллион киловатт-соат бўлган ушбу лойиҳа 108 миллион доллар тўғридан-тўғри хорижий инвестициялар ҳисобига амалга оширилади. Станция ишга тушгач, 110 минг хонадонни қўшимча электр энергияси билан таъминлаш мумкин бўлади.
Президент Шавкат Мирзиёев посетил Берунийский район Каракалпакстана и принял участие в церемонии закладки первого камня новой ветряной электростанции.
Проект годовой мощностью 360 миллионов киловатт-часов будет финансироваться за счет прямых иностранных инвестиций в размере 108 млн долларов. После запуска станции можно будет обеспечить электроэнергией 110 тысяч домохозяйств.