Президентимиз Шавкат Мирзиёев ҳудудлар ривожи ва аҳоли ҳаёти билан танишиш мақсадида Қорақалпоғистон Республикасига жўнаб кетди.
Бу гал янгиликлар, ўзига хос жиҳатлар кўп. Хусусан, биринчи рақамли борт илк бор Тошкентдан Мўйноққа келади. Ташриф ҳам, аввалгилардан фарқли равишда, уч кун бўлади.
Президент Шавкат Мирзиёев для ознакомления с развитием регионов и жизнью населения отбыл в Республику Каракалпакстан.
Борт номер один впервые совершит полет из Ташкента в Муйнак. В отличие от предыдущих, нынешняя поездка продлится три дня.
Президентимиз Шавкат Мирзиёев Қорақалпоғистонга ташрифнинг иккинчи кунида Беруний туманида қуввати 100 МВт бўлган шамол электр станциясини қурилишига тамал тоши қуяди ҳамда Нукус шаҳрида амалга оширилаётган бунёдкорлик ишлари, маҳаллалар ҳаёти ва корхоналар фаолияти билан танишади.
Во второй день поездки в Каракалпакстан Президент Шавкат Мирзиёев даст старт строительству ветряной электростанции мощностью 100 МВт в Берунийском районе, а также ознакомится с проводимой созидательной работой, жизнью махаллей и деятельностью предприятий в городе Нукусе.
“Тасаввур қилинглар, фарзандларимиз, неваларимиз бундай лойиҳадан қандай манфаат кўради. Бу бир йиллик эмас, йилларга татийдиган лойиҳа” — Шавкат Мирзиёев
Президентимиз 100 МВт қувватли янги шамол электр станциясига тамал тоши қўйди. Капсула ичидаги мактубда шундай ёзилган: