Олис ҳудудлардаги аҳоли истеъмолчиларини суюлтирилган газ билан таъминлаш сифати янада яхшиланмоқда.
Бу ҳақда “O‘zbekiston 24” телеканали орқали Жиззах вилояти мисолида махсус
Саудия Арабистонининг “ACWA Power” компанияси вакиллари Ширин энергетика коллежига ташриф буюрди
Делегацияга “ACWA Power” компанияси бошқаруви раиси Муҳаммад Абунаян бошчилик қилди.
Представители Саудовской компании «ACWA Power» посетили Ширинский энергетический колледж
Делегацию компании «ACWA Power» возглавил председатель компании Мухаммад Абунаян.
“Uzbekistan GTL” заводида водород ишлаб чиқариш қурилмаси ишга туширилди
Қурилма тўлиқ ишга тушиши билан йилига 300 млн куб метр водород ишлаб чиқаришга эришилади (видео).
На заводе «Uzbekistan GTL» введена в эксплуатацию установка по производству водорода
После полного ввода установки в эксплуатацию ежегодное производство водорода составит 300 млн куб. м. (видео)
Uzbekistan GTL Plant started up hydrogen production unit
The Plant will produce 300 million cubic meters of hydrogen a year (video).
Аввал хабар берганимиздек, “Uzbekistan GTL” заводида водород ишлаб чиқариш қурилмаси ишга туширилди.
Бу ҳақда “O‘zbekiston 24” телеканалида махсус лавҳа эфирга узатилди.
Как
сообщалось ранее, на заводе «Uzbekistan GTL» введена в эксплуатацию установка по производству водорода.
Подробнее об этом смотрите в репортаже телеканала «O‘zbekiston 24».
Ахборот хавфсизлигини таъминлаш бўйича мутахассислар малакаси оширилмоқда
“Иссиқлик электр станциялари” АЖ Ахборот коммуникация технологиялари бошқармаси ҳамда жамият таркибидаги корхоналарнинг ахборот хавфсизлиги бўйича ходимлари халқаро IT сертификатини қўлга киритиш учун малака ошириш курсларида иштирок этмоқда.
Повышается квалификация специалистов по обеспечению информационной безопасности
Специалисты по информационной безопасности Управления информационно-коммуникационных технологий АО «Тепловые электрические станции» и подведомственных предприятий принимают участие в курсах повышения квалификации для получения международного сертификата IT.
Аввал хабар берганимиздек, 2026 йилга қадар гидроэнергетика соҳасида 868 МВт бўлган лойиҳалар ишга туширилади.
сообщалось ранее, до 2026 года в нашей стране будут реализованы проекты в области гидроэнергетики общей мощностью 868 МВт.
Энергетика вазирлиги: Қуёш технологияларини қўллаган ҳолда электромобилларни юқори тезликда зарядловчи қурилмалар яратилади
Ўзбекистонда “яшил иқтисодиёт”ни ривожлантириш доирасида қатор инновацион лойиҳалар, жумладан, қуёш энергиясидан фойдаланган ҳолда электромобилларни юқори тезликда зарядловчи қурилмаларни яратиш ва ривожлантириш лойиҳаси ишлаб чиқилмоқда.
Минэнерго: Разрабатываются зарядные устройства для электромобилей на основе солнечных технологий
В Узбекистане в рамках развития «зеленой экономики» разрабатывается ряд инновационных проектов, в том числе проект по созданию и разработке скоростных зарядных устройств для электромобилей на основе использования солнечной энергии.
Президентимиз Шавкат Мирзиёев ҳудудлар ривожи ва аҳоли ҳаёти билан танишиш мақсадида Қорақалпоғистон Республикасига жўнаб кетди.
Бу гал янгиликлар, ўзига хос жиҳатлар кўп. Хусусан, биринчи рақамли борт илк бор Тошкентдан Мўйноққа келади. Ташриф ҳам, аввалгилардан фарқли равишда, уч кун бўлади.
Президент Шавкат Мирзиёев для ознакомления с развитием регионов и жизнью населения отбыл в Республику Каракалпакстан.
Борт номер один впервые совершит полет из Ташкента в Муйнак. В отличие от предыдущих, нынешняя поездка продлится три дня.
Президентимиз Шавкат Мирзиёев Қорақалпоғистонга ташрифнинг иккинчи кунида Беруний туманида қуввати 100 МВт бўлган шамол электр станциясини қурилишига тамал тоши қуяди ҳамда Нукус шаҳрида амалга оширилаётган бунёдкорлик ишлари, маҳаллалар ҳаёти ва корхоналар фаолияти билан танишади.
Во второй день поездки в Каракалпакстан Президент Шавкат Мирзиёев даст старт строительству ветряной электростанции мощностью 100 МВт в Берунийском районе, а также ознакомится с проводимой созидательной работой, жизнью махаллей и деятельностью предприятий в городе Нукусе.
Тасаввур қилинглар, фарзандларимиз, неваларимиз бундай лойиҳадан қандай манфаат кўради. Бу бир йиллик эмас, йилларга татийдиган лойиҳа” — Шавкат Мирзиёев
Президентимиз 100 МВт қувватли янги шамол электр станциясига тамал тоши қўйди. Капсула ичидаги мактубда
шундай ёзилган: