▪️Учтепинский район - 94%
▪️Сергелийский район - 100%
▪️Янгихаетский район - 100%
▪️В Бектемирском районе - восстановлена 100% подача природного газа потребителям.
Республикамиз ҳудудларида табиий газ таъминоти билан боғлиқ ҳолат юзасидан маълумот
(соат 18:00 ҳолатига)
Кўрилган чоралар туфайли табиий газ истеъмолчиларининг 98 фоизида ижобий натижага эришилди.
Шу билан бирга, қуйида газ босими нисбатан паст ҳудудлар рўйхати келтирилмоқда:
1. Фарғона вилоятида — 7.6%;
2. Андижон вилоятида — 21%; ни ташкил этмоқда.
Мазкур ҳудуд истеъмолчиларининг табиий газ босимини барқарорлаштириш учун керакли ишлар олиб борилмоқда.
Информация о ситуации с газоснабжением по регионам республики
В результате принятых мер 98% потребителей обеспеченны природным газом.
Однако ниже приводится список областей, где давление газа по-прежнему относительно низкое:
1. В Ферганской области - у 7,6% потребителей давление ниже необходимого;
2. В Андижанской области - 21%;
В данный момент продолжаются работы по стабилизации давления природного газа у населения.
Техник-муҳандислик шартларига кўра, тизимда электр энергиясини ишлаб чиқариш ва истеъмол ўртасидаги мувозанатни сақлаш Миллий диспетчерлик маркази томонидан амалга оширилади.
Эътиборингизга ҳавола этилаётган видеолавҳада 25 январь куни содир бўлган йирик носозликларнинг оқибатлари Миллий диспетчерлик маркази томонидан бартараф этилаётгани акс этган
Сўнгги кунлардаги оғир вазиятлар мамлакатимиз тараққиёти динамикаси, юртдошларимиз учун муносиб турмуш шароити кўп жиҳатдан республика иссиқлик электр станцияларининг мувофиқлаштирилган фаолиятига боғлиқлигини кўрсатди. Ишлаб чиқариладиган электр энергиясининг 90 фоизини ИЭСлари ишлаб чиқаради.
ИЭС мутахассисларининг профессионал меҳнати, муаммоларга тезкорлик билан жавоб бера олиши кўп жиҳатдан юзага келган вазиятдан тез чиқишни таъминлаб, аҳоли ва иқтисодиётни янада тўлақонли энергия билан таъминлашга хизмат қилмоқда.
Как показали эти непростые последние дни, динамика развития страны, достойные условия жизни наших сограждан во многом зависят от надёжной и слаженной работы теплоэлектростанций республики. Именно ТЭС страны производят до 90% потребляемой электроэнергии.
Высокопрофессиональная работа специалистов ТЭС, их умение оперативно реагировать на вызовы во многом обеспечили быстрый выход из сложившейся ситуации, и являются гарантом дальнейшего полноценного энергообеспечения людей и экономики.
Соат 21:20.
Айни пайтда Тошкент иссиқлик электр станцияси барқарор ишламоқда.
Соат 22:00
Айни пайтда Сирдарё иссиқлик электр станцияси барқарор ишламоқда.
Соат 23:20
Айни пайтда Фарғона иссиқлик электр маркази барқарор ишламоқда.
Соат 00:00
Диспетчерлик-мониторинг маркази томонидан барча станцияларда электр энергиясини ишлаб чиқариш жараёнлари назорат қилинмоқда.
Айни пайтда барча иссиқлик электр станциялар барқарор ишламоқда.
Газли магистрал газ қувурлари бошқармасидаги газ ҳайдаш агрегатлари ишга туширилиб, газ узатиш тизими тўлиқ тикланди.
Бошқармада 24 соат фаолият кўрсатувчи махсус навбатчилик гуруҳлари ташкил этилган.
Зирабулоқ магистрал газ қувурлари бошқармасидаги газ ҳайдаш агрегатлари барқарор ишламоқда.
27 январь куни соат 23:55 да Тўрақўрғон иссиқлик электр станцияси ягона электр тармоғига қувват узатишни бошлади.
Айни пайтда станция барқарор ишламоқда.
Соат 03:00
Айни пайтда Тахиатош иссиқлик электр станцияси барқарор ишламоқда.