📣Ҳурматли инвесторлар!
Cизларга хушхабаримиз бор.
🔝 Цемент маҳсулотларини ишлаб чиқарувчи "Қизилқумцемент" АЖ (QZSM) томонидан 2021 йил 9 апрел куни соат 11: 30 да Навоий шаҳридаги "Қизилқумцемент" АЖ мажлислар залида бўлиб ўтадиган, 2020 йил якуни асосида акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишини ўтказиши тўғрисида хабар берилмоқда.
📖 Умумий йиғилишда иштирок этиш учун акциядорлар реестрини тузиш санаси 2021 йил 5 апрель деб белгиланди.
💰 Акциядорлар реестрига киришни хоҳловчи инвесторлар ушбу акцияларни T + 2 ҳисоб-китобларини ҳисобга олган ҳолда 2021 йил 1 апрелгача "Тошкент" РФБда сотиб олишлари мумкин.
📌 Шуни таъкидлаш керакки, 2020 нинг якуни бўйича чоп этилган аудитдан ўтмаган маълумотларга кўра 2020 йилги соф фойда 589,9 млрд. сўмни ташкил этди.
❗️Агар акциядорларнинг умумий йиғилишида дивиденд тўлаш бўйича қарор қабул қилинса, бизнинг ҳисоб-китобларимиз қуйидагича (солиқни хисобга олмаган тақдирда):
35% - акциядор ҳар бир акция учун 461,4 сўм олади;
50% - акциядор ҳар бир акция учун 659,2 сўм олади;
75% - акциядор ҳар бир акция учун 988,8 сўм олади.
Portfolio Investments билан инвестиция қилинг 🏦
📞 Бизга қўнғироқ қилинг, алоқаларимиз:
LinkedIn | Facebook | Instagram | Сайт
Уважаемые акционеры!
😜 Согласно опубликованному объявлению АО «Qizilqumsement»
от 12 марта 2021г. в 15:38 часов на сайте ЕПКИ, проведение годового общего собрания акционеров АО «Qizilqumsement» 09.04.2021г. отменяется.
😢 Проведение годового общего собрания акционеров перенесено на неопределенный срок.
Ждите новостей!
Ҳурматли акциядорлар!
😜 "Қизилқумцемент" АЖ эълон қилинган хабарга кўра 2021 йил 12 март куни соат 15:38 да КАЯП веб-сайтида "Қизилқумцемент" АЖ акциядорларининг 09.04.2021 йилдаги йиллик умумий йиғилиши бекор қилинади.
😢 Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилиши ноаниқ муддатга қолдирилди.
Янгиликларни кутинг!
Уважаемые инвесторы!
🌾АО «G’alla-Alteg» (A035470) сообщает о проведении годового общего собрания акционеров по итогам 2020 года, который состоится 31 марта 2021г. в 10:00 часов, в зале собраний АО «G’alla-Alteg» г. Ташкент.
📖 Дата составления реестра акционеров для участия является 26 марта 2021г.
💰 Инвесторы, желающие попасть в реестр акционеров могут приобрести данные акции до 24 марта 2021г. на АО ЭСВТ «Элсис-савдо», с учетом расчётов Т+2.
🏦Инвестируйте уже сегодня вместе с Portfolio Investments
Ҳурматли инвесторлар!
🌾 «Галла-Алтег» АЖ (А035470) томонидан 2021-йил 31-март куни соат 10: 00 да Тошкент шаҳридаги «Галла-Алтег» АЖ мажлислар залида бўлиб ўтадиган, 2020 йил якуни асосида акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишини ўтказиши тўғрисида хабар берилмоқда.
📖 Умумий йиғилишда иштирок этиш учун акциядорлар реестрини тузиш санаси 2021 йил 24 март деб белгиланди.
💰 Акциядорлар реестрига киришни хоҳловчи инвесторлар ушбу акцияларни T + 2 ҳисоб-китобларини ҳисобга олган ҳолда 2021 йил 24 мартгача "Элсис-савдо" ЭСВТ АЖда сотиб олишлари мумкин.
📣 Уважаемые инвесторы и подписчики!
🤝 Спешим сообщить Вам очередную радостную новость. Сегодня наш американский партнер ИП ООО Mosaic Financial получил лицензии на право предоставления услуг инвестиционного посредника и доверительного управляющего инвестиционными активами, предоставленную Агентством по развитию рынка капитала Республики Узбекистан.
🌐 Mosaic Financial LTD — международная финансовая компания со штаб-квартирой в Юте, США.
Компания занимается брокерским обслуживанием на международных финансовых рынках, привлечением инвестиций в развивающиеся страны, а также предоставлением финтех решений для институциональных инвесторов.
ООО Portfolio Investments совместно с ИП ООО Mosaic Financial планирует активное участие в процессе приватизации, проходящий в Узбекистане и привлечение иностранных инвестиций в экономику страны.
📣 Ҳурматли инвесторлар ва обуначилар!
🤝 Яна бир қувончли янгиликни Сизларга хабардор қилишга шошилаяпмиз. Бугун америкалик ҳамкоримиз Mosaic Financial МЧЖ ХК Ўзбекистон Республикаси Капитал бозорини ривожлантириш Агентлиги томонидан тақдим этилган инвестиция воситачиси ва инвестиция активларининг ишончли бошқарувчиси хизматларини кўрсатиш учун лицензиялар қўлга киритди.
🌐 Mosaic Financial LTD - АҚШнинг Юта шаҳрида жойлашган халқаро молиявий компания. Компания халқаро молия бозорларида брокерлик хизматлари билан шуғулланади, ривожланаётган мамлакатларга инвестициялар жалб қилади, ҳамда институционал инвесторлар учун финтех ечимларини тақдим этади.
Portfolio Investments МЧЖ ва Mosaic Financial МЧЖ ХК билан биргаликда Ўзбекистонда кечаётган хусусийлаштириш жараёнида фаол иштирок этиш ва мамлакат иқтисодиётига хорижий инвестицияларни жалб этишни режалаштирмоқда.
🌾Portfolio Investments от всей души поздравляет с Наврузом!
Весенний Новый год - это отличный повод отметить наступление самой прекрасной поры в году в кругу родных людей, угостить традиционным сумаляком соседей и позабыть о жизненных неурядицах.
Пусть этот праздник подарит финансовое благополучие, отличное настроение, душевное тепло и хорошие перемены. Желаем мира и спокойствия каждому дому!
🌾Portfolio Investments Navro'z bayrami bilan chin yurakdan tabriklaydi!
Bahoriy Yangi yil - bu eng go'zal faslni yaqinlar bilan kutib olish, qo'shnilarni an'anaviy sumalak bilan mehmon qilish va hayotdagi dilxiraliklarni unutish uchun ajoyib imkoniyat.
Ushbu bayram moliyaviy farovonlik, yaxshi kayfiyat, iliqlik va ijobiy o'zgarishlarni olib kelsin. Har bir xonadonga tinchlik va osoyishtalik tilaymiz!
⚡️⚡️⚡️Выход гигантов на IPO и SPO!!!
👨‍💻Дорогие инвесторы! Спешим поделиться радостной новостью!!!
📝Согласно Указу Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему развитию рынка капитала от 13 апреля 2021 года за № 6207 прописан ряд мер, развития рынка капитала:
- Выход на публичные торги гигантов местного рынка как Навоийский-горно металлургический комбинат, 🏭Алмалыкский-горно металлургический комбинат, 🏦Узмиллийбанк, Халкбанк 🛢Узбекнефтгаз, ✈️Uzbekistan airways и другие;
📈 доведение капитализации рынка капитала до 45 трлн. сум к 2023 году;
📊- доведение общего объёма ценных бумаг в свободном обращении до 5 % от ВВП;
Подробнее по ссылке:
⚡️⚡️⚡️IPO ва SPOга йирик уйинчилар чиқмоқда!!!
👨‍💻Ҳурматли инвесторлар! Яхши хабар билан улашишга шошиламиз!
📝Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021-йил 13-апрелдаги “Капитал бозорини янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида” ги 6207-сонли Фармонига мувофиқ капитал бозорини ривожлантириш бўйича қатор чора-тадбирлар белгиланган:
- Навоий кон-металлургия комбинати, 🏭Олмалиқ кон-металлургия комбинати, 🏦Ўзмиллийбанк, Халқбанк 🛢Ўзбекнефтгаз, ✈️Ўзбекистон ҳаво йўллари ва бошқа маҳаллий бозор гигантлари акцияларини Фонд биржаси орқали оммавий жойлаштириш;
📈 Капитал бозорининг капиталлашувини 45 трлн. сўмга етказиш;
📊 Эркин муомаладаги қимматли қоғозларнинг умумий ҳажмини ЯИМнинг 5 % га етказиш.
Батафсил маълумот ҳавола орқали:
⚡️🏦 Впервые в истории банковской индустрии Узбекистана 16 апреля текущего года АКИБ Ипотека банк разместил еврооблигации в национальной валюте в Венской фондовой бирже. 🏛
Министерство финансов Узбекистана совместно с общепризнанным 🌐 международным андеррайтером банком - J.P. Morgan (США) удалось успешно разместить 785 миллиард сумов (в эквиваленте 75 млн. долларов) под 16% годовых.
🧩Особенность долгосрочной сделки, которая на данный момент проводится по самой низкой процентной ставке в этой сфере, несомненно, служит ориентиром для аналогичных последующих выпусков банков.
📍 Следует отметить, что успешное размещение нашим банком международных еврооблигаций в национальной валюте повысит энтузиазм других 👨💻потенциальных эмитентов в стране, которые планируют выпускать ценные бумаги на международном рынке капитала, и, как следствие, привлечет больше долгосрочных дополнительных ресурсов в национальной валюте.
⚡️🏦 Ўзбекистон банк соҳаси тарихида илк бор жорий йилнинг 16 апрел куни Ипотека банк АТИБ Вена фонд биржасида 🏛 евробондларни миллий валютада жойлаштирди.
Ўзбекистон Молия Вазирлиги умумэътироф этилган 🌐 халқаро андеррайтер банки - J.P. Morgan (АҚШ) билан биргаликда йиллик 16 фоиз 785 миллиард сўмга (75 млн. АҚШ доллар эквивалентида) муваффақиятли жойлаштиришга эришишди.
🧩Ушбу соҳада энг паст фоиз ставкаси бўйича олиб борилаётган узоқ муддатли битимнинг ўзига хос хусусияти, шубҳасиз, шу каби кейинги банклар чиқиши учун туртки бўлиши кутилмоқда.
📍Шуни таъкидлаш жоиз, банкимиз томонидан миллий валютада халқаро евробондларни муваффақиятли жойлаштириш халқаро капитал бозорида қимматли қоғозларни чиқаришни режалаштирган мамлакатдаги бошқа 👨💻 эмитентларнинг ғайратини оширади ва натижада миллий валютада узоқ муддатли қўшимча ресурсларни жалб этади.
⚡️🏆 Главный фаворит среди быстрорастущих акций АО Кизилкумцемент (QZSM) опубликовал отчет за 1 кв. 2021 года.
Как мы и 📝прогнозировали ранее, рост акций компании до сих пор продолжается быстрыми темпами и на сегодня уже превышает отметку в 6 000 сум за каждую акцию.
👨‍💻Наши инвесторы, успевшие приобрести акции до января 2021 года, уже заработали на росте 📈 акций в 59.21% !!!
🔻За 3 месяца с начала года компании удалось уменьшить дебиторскую задолженность на 43,6 млрд сумов, что подчеркивает эффективную работу менеджмента.
📊Впечатляющий резерв накопился в нераспределенной прибыли, по сравнению с началом года нераспределенная прибыль увеличилась на 105.2 млрд и на конец квартала составляет невообразимые 914.7 млрд сумов !
Как результат, собственный капитал также увеличился на 105.2 млрд. сумов.
🔺По сравнению с 1 кварталом прошлого года можно увидеть большой рост чистой прибыли с 65.4 млрд. до 105.2 млрд. сумов, что составляет рост в 60.95%.
Данный отчет подчеркивает стабильный и сильный рост компании за 1 квартал, наши аналитики ожидают дальнейший рост акций АО Кизилкумцемент до 7 000 сумов.
⚡️🏆 Тез ўсаётган акциялар орасидан Кизилкумцемент АЖ жорий йилнинг 1-чораги бўйича ҳисобот эълон қилди.
📝Олдин айтганимиздек, компаниянинг акцияларининг ўсиши ҳали ҳам тез суръатда давом этмоқда ва бугунги кунда ҳар бир акция учун нарх 6 000 сўмдан ошиб кетди.
2021 йил январигача акцияларни сотиб олишга муваффақ бўлган 👨‍💻инвесторларимиз акцияларнинг ўсишидан 📈 59,21% даромад олишди!!!
🔻Йил бошидан бери 3 ой давомида компания дебиторлик қарздорлигини 43,6 млрд. сўмга қисқартиришга муваффақ бўлди, бу менежментнинг самарали ишини таъкидлайди.
📊Ажратилган захира тақсимланмаган фойдада тўпланди, йил бошига нисбатан тақсимланмаган фойда 105 миллиардга ошди ва чорак охирида тасаввур қилиб бўлмайдиган 914 млрд. сўмни ташкил этди!
Натижада, ўзлик маблағлари ҳам 105 млрд. сўмга ошди.
🔺Ўтган йилнинг биринчи чорагига нисбатан соф фойда 65.3 млрдан 105,21 млрд сўмгача, яъни 60.9 фоизга ўсганлигини кўриш мумкин.
Ушбу ҳисобот компаниянинг 1-чоракдаги барқарор ва кучли ўсишини таъкидлайди, бизнинг таҳлилчиларимиз Кизилкумцемент АЖ акцияларининг 7000 сўмгача ўсишини башорат қилишмоқда.
📗Еще с малых лет нас учили быть осторожными и бдительными, будь это переход дороги или общения с подозрительными людьми.
📌Когда дело доходит до фондового рынка🏛 и работы с ценными бумагами🧾 - без бдительности и знания буквы закона не обойтись!
Наши аналитики👨‍💻 в последнее время заметили на рынке ценных бумаг акции, стоимость которых не соответствует текущей действительности. Причиной тому является несовершенство законодательства требующей своевременную раскрытия важной информации для инвесторов 📝.
❗️Мы предупреждаем наших инвесторов и просим Вас быть осторожными при инвестировании в различные бумаги и не переплачивать за них!
📍Если у Вас возникают трудности при инвестировании вы можете проконсультироваться с нашими специалистами, которые не только оберегут Вас от сомнительных инвестиций, но также проконсультируют Вас при выборе оптимального портфеля. 💼
📗 Ёшлигимиздан, йўлни кесиб ўтиш ёки шубҳали одамлар билан мулоқот қилишда, бизни эҳтиёткорлик ва ҳушёр бўлишга ўргатишган.
📌 Қимматли қоғозлар бозори 🏛 тўғрисида ва қимматли қоғозлар🧾 билан ишлаш тўғрисида гап кетганда - ҳушёрлик ва қонунчиликни билмаслик - сизга қийинчиликлар туғдириши мумкин.
Бизнинг таҳлилчиларимиз👨‍💻 қимматли қоғозлар бозорида акцияларни, уларнинг қиймати ҳозирги ҳақиқатга мос келмаслигини пайқашди. Бунинг сабаби инвесторлар учун муҳим маълумотларни ўз вақтида ошкор қилишни талаб қиладиган қонунчиликнинг номукаммаллигидир📝.
❗️Биз инвесторларимизни огоҳлантирамиз ва Сизлардан ҳар хил қимматли қоғозларга маблағ этаётганда эҳтиёт бўлишингизни ва улар учун ортиқча тўловларни қилмаслигингизни сўраймиз!
📍Агар инвестиция қилишда қийналаётган бўлсангиз, Сиз нафақат шубҳали инвестициялардан ҳимоя қиладиган, балки оптимал портфелни💼 танлашда сизга ёрдам берадиган мутахассисларимиз билан маслаҳатлашишингиз мумкин.
☀️С каждым днем появляются все больше полезных новостей в сфере ценных бумаг. На этот раз UzAuto Motors🚗 не осталась в стороне и объявила о выпуске ПЕРВЫХ международных облигаций на сумму $300 млн.🎟
Таким образом компания продолжила эстафету после Ipoteka Bank, про эту новость мы уже писали 19 апреля📝.
🏦Банками андеррайтерами являются такие крупные международные банки, как Citi (США🇺🇸), MUFG (Япония🇯🇵), Natixis (Франция🇫🇷), а также Raiffeisen Bank International (Австрия🇦🇹).
🔺Согласно международным рейтинговым агентствам S&P и Fitch крупная компания Uzauto Motors получила оценку "B+" (Высоко спекулятивные облигации).
📌Отмечается, что 22-27 апреля пройдет телеконференция (Global Investor Call) в формате "One-on-one" среди международных инвесторов.
После окончания телеконференции будет установлена процентная ставка, будет учитываться мнение международных инвесторов, экспертов и состояние финансового рынка🏛.
☀️ Ҳар куни қимматли қоғозлар соҳасида фойдали янгиликлар тобора кўпайиб бормоқда. Бу сафар UzAuto Motors🚗 четда турмади ва 300 миллион долларлик БИРИНЧИ халқаро облигациялар чиқарилишини эълон қилди.
Шундай қилиб, компания Ипотека Банкдан кейин эстафетани давом эттирди, биз бу янгилик ҳақида 19 апрелда ёзган эдик.
🏦Андеррайтер банклар - Citi (АҚШ🇺🇸), MUFG (Япония🇯🇵), Natixis (Франтсия🇫🇷) каби йирик халқаро банклар, шунингдек Raiffeisen Bank Internationa (Австрия🇦🇹).
🔺UzAuto Motors йирик компанияси S&P ва Fitch халқаро рейтинг агентликлари томонидан "B +" (Юқори спекулятив облигациялар) деб баҳоланди.
📌Қайд этилишича, 22-27 апрел кунлари халқаро сармоядорлар ўртасида "One-on-one" форматида телеконференция (Global Investor Call) бўлиб ўтади.
Телеконференция тугагандан сўнг фоиз ставкаси белгиланади, халқаро инвесторлар, экспертларнинг фикри ва молия бозори ҳолати ҳисобга олинади.
📍⚡️Важная новость для ИНВЕСТОРОВ!
🔖На повестке дня внеочередного общего собрания акционеров АО "Тошкентвино комбинати" были рассмотрены и приняты следующие ключевые вопросы:
📌- Выбор аудиторской фирмы для проведения внешнего аудита по окончании 2020 года и определение размера вознаграждения.
📙- Утверждение устава компании в новой редакции.
🖌- Внесение изменений в первоначально зарегистрированные акции Общества и другие.
🔴Большой неожиданностью для акционеров стало повышение уставного капитала за счет нераспределенной прибыли прошлых лет в 10 раз, который увеличился📈 с 7 482 160 000 сум до 74 821 600 000 сум.
Данный аспект (повышение капитала в 10 раз) не был указан в объявлении 25 марта текущего года перед началом внеочередного общего собрания акционеров и это означает, что инвесторы не были осведомлены о таких больших изменениях и переплатили за каждую акцию в 10 раз больше.
Это говорит о несовершенстве Закона📃 и может еще не единожды негативно повлиять на участниках фондового рынка. Будем надеется, что подобные вопросы будут решены в ближайшее время и инвесторы могут смело инвестировать не боясь торговать на фондовом рынке.🏛
📖Краткая информация о дополнительно выпускаемых акциях:
Номинальная стоимость дополнительных акций: 4 000 сум.
Количество акций: 16 834 860 штук.
Общая стоимость акций: 67 339 440 000 сум.
📍⚡️ ИНВЕСТОРЛАР учун муҳим янгилик!
"Тошкентвино комбинати" АЖ акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши кун тартибида қуйидаги асосий масалалар кўриб чиқилди ва қабул қилинди:
📌- 2020 йил охирида ташқи аудит учун аудиторлик фирмасини танлаш ва унга тўланадиган иш ҳақ миқдорини белгилаш.
📙- Компания уставини янги таҳрирда тасдиқлаш.
🖌- Компаниянинг дастлабки рўйхатдан ўтган акцияларига ўзгартиришлар киритиш.
🔴 Акциядорлар учун кутилмаган янгиликлардан бири ўтган йилги тақсимланмаган фойда ҳисобига устав капиталининг 10 баравар кўпайиши ва бу 7 482 160 000 сўмдан 74 821 600 000 сўмгача кўпайиш бўлди.
Ушбу жиҳат (капитални 10 баравар кўпайтириш) жорий йилнинг 25 мартида акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилиши бошланишидан олдин эълонда кўрсатилмаган ва бу шуни англатадики, инвесторлар бундай катта ўзгаришлардан хабардор бўлмаган ва ҳар бир акция учун 10 баравар ортиқча пул тўлашган.
Бу қонуннинг📃 номукаммаллигини англатади ва фонд бозори катнашишичиларига бир неча бор салбий таъсир кўрсатиши мумкин. Умид қиламизки, яқин орада бу каби масалалар ҳал қилинади ва инвесторлар бозорда савдо қилишдан қўрқмасдан хавфсиз тарзда сармоя киритадилар.
📖Қўшимча чиқарилиятган акциялар ҳақида қисқача маълумот:
Қўшимча акцияларнинг номинал қиймати: 4000 сўм.
Акциялар сони: 16 834 860 дона.
Акцияларнинг умумий қиймати: 67 339 440 000 сўм.