🌾 «Галла-Алтег» АЖ (А035470) томонидан 2021-йил 31-март куни соат 10: 00 да Тошкент шаҳридаги «Галла-Алтег» АЖ мажлислар залида бўлиб ўтадиган, 2020 йил якуни асосида акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишини ўтказиши тўғрисида хабар берилмоқда.
📖 Умумий йиғилишда иштирок этиш учун акциядорлар реестрини тузиш санаси 2021 йил 24 март деб белгиланди.
💰 Акциядорлар реестрига киришни хоҳловчи инвесторлар ушбу акцияларни T + 2 ҳисоб-китобларини ҳисобга олган ҳолда 2021 йил 24 мартгача "Элсис-савдо" ЭСВТ АЖда сотиб олишлари мумкин.
📣 Уважаемые инвесторы и подписчики!
🤝 Спешим сообщить Вам очередную радостную новость. Сегодня наш американский партнер ИП ООО Mosaic Financial получил лицензии на право предоставления услуг инвестиционного посредника и доверительного управляющего инвестиционными активами, предоставленную Агентством по развитию рынка капитала Республики Узбекистан.
🌐 Mosaic Financial LTD — международная финансовая компания со штаб-квартирой в Юте, США.
Компания занимается брокерским обслуживанием на международных финансовых рынках, привлечением инвестиций в развивающиеся страны, а также предоставлением финтех решений для институциональных инвесторов.
✅ ООО Portfolio Investments совместно с ИП ООО Mosaic Financial планирует активное участие в процессе приватизации, проходящий в Узбекистане и привлечение иностранных инвестиций в экономику страны.
📣 Ҳурматли инвесторлар ва обуначилар!
🤝 Яна бир қувончли янгиликни Сизларга хабардор қилишга шошилаяпмиз. Бугун америкалик ҳамкоримиз Mosaic Financial МЧЖ ХК Ўзбекистон Республикаси Капитал бозорини ривожлантириш Агентлиги томонидан тақдим этилган инвестиция воситачиси ва инвестиция активларининг ишончли бошқарувчиси хизматларини кўрсатиш учун лицензиялар қўлга киритди.
🌐 Mosaic Financial LTD - АҚШнинг Юта шаҳрида жойлашган халқаро молиявий компания. Компания халқаро молия бозорларида брокерлик хизматлари билан шуғулланади, ривожланаётган мамлакатларга инвестициялар жалб қилади, ҳамда институционал инвесторлар учун финтех ечимларини тақдим этади.
✅ Portfolio Investments МЧЖ ва Mosaic Financial МЧЖ ХК билан биргаликда Ўзбекистонда кечаётган хусусийлаштириш жараёнида фаол иштирок этиш ва мамлакат иқтисодиётига хорижий инвестицияларни жалб этишни режалаштирмоқда.
🌾Portfolio Investments от всей души поздравляет с Наврузом!
Весенний Новый год - это отличный повод отметить наступление самой прекрасной поры в году в кругу родных людей, угостить традиционным сумаляком соседей и позабыть о жизненных неурядицах.
Пусть этот праздник подарит финансовое благополучие, отличное настроение, душевное тепло и хорошие перемены. Желаем мира и спокойствия каждому дому!
🌾Portfolio Investments Navro'z bayrami bilan chin yurakdan tabriklaydi!
Bahoriy Yangi yil - bu eng go'zal faslni yaqinlar bilan kutib olish, qo'shnilarni an'anaviy sumalak bilan mehmon qilish va hayotdagi dilxiraliklarni unutish uchun ajoyib imkoniyat.
Ushbu bayram moliyaviy farovonlik, yaxshi kayfiyat, iliqlik va ijobiy o'zgarishlarni olib kelsin. Har bir xonadonga tinchlik va osoyishtalik tilaymiz!
⚡️⚡️⚡️Выход гигантов на IPO и SPO!!!
👨💻Дорогие инвесторы! Спешим поделиться радостной новостью!!!
📝Согласно Указу Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему развитию рынка капитала от 13 апреля 2021 года за № 6207 прописан ряд мер, развития рынка капитала:
- Выход на публичные торги гигантов местного рынка как ⛰Навоийский-горно металлургический комбинат, 🏭Алмалыкский-горно металлургический комбинат, 🏦Узмиллийбанк, Халкбанк 🛢Узбекнефтгаз, ✈️Uzbekistan airways и другие;
📈 доведение капитализации рынка капитала до 45 трлн. сум к 2023 году;
📊- доведение общего объёма ценных бумаг в свободном обращении до 5 % от ВВП;
⚡️⚡️⚡️IPO ва SPOга йирик уйинчилар чиқмоқда!!!
👨💻Ҳурматли инвесторлар! Яхши хабар билан улашишга шошиламиз!
📝Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021-йил 13-апрелдаги “Капитал бозорини янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида” ги 6207-сонли Фармонига мувофиқ капитал бозорини ривожлантириш бўйича қатор чора-тадбирлар белгиланган:
- ⛰Навоий кон-металлургия комбинати, 🏭Олмалиқ кон-металлургия комбинати, 🏦Ўзмиллийбанк, Халқбанк 🛢Ўзбекнефтгаз, ✈️Ўзбекистон ҳаво йўллари ва бошқа маҳаллий бозор гигантлари акцияларини Фонд биржаси орқали оммавий жойлаштириш;
📈 Капитал бозорининг капиталлашувини 45 трлн. сўмга етказиш;
📊 Эркин муомаладаги қимматли қоғозларнинг умумий ҳажмини ЯИМнинг 5 % га етказиш.
Батафсил маълумот ҳавола орқали:
👨💻Наши инвесторы, успевшие приобрести акции до января 2021 года, уже заработали на росте 📈 акций в 59.21% !!!
✅Данный отчет подчеркивает стабильный и сильный рост компании за 1 квартал, наши аналитики ожидают дальнейший рост акций АО Кизилкумцемент до 7 000 сумов.
2021 йил январигача акцияларни сотиб олишга муваффақ бўлган 👨💻инвесторларимиз акцияларнинг ўсишидан 📈 59,21% даромад олишди!!!
✅Ушбу ҳисобот компаниянинг 1-чоракдаги барқарор ва кучли ўсишини таъкидлайди, бизнинг таҳлилчиларимиз Кизилкумцемент АЖ акцияларининг 7000 сўмгача ўсишини башорат қилишмоқда.