Місний Південь
2 subscribers
2.67K photos
655 videos
8 files
179 links
Оперативне командування «Південь» Місний Південь (ОК «Південь»)
Download Telegram
СБУ затримала у Херсоні колаборанта, який працював на Сальдо

Служба безпеки затримала ще одного колаборанта, який співпрацював з рф при тимчасовій окупації Херсона. Під час затримання він намагався втекти від правоохоронців: втік з будинку через «таємний» вихід і сховався у підвалі сусіднього помешкання.

Зловмисником виявився 55-річний керівник однієї з районних організацій міської «Спілки ветеранів Афганістану». Після захоплення обласного центру він добровільно запропонував рф свою допомогу у війні проти України.

Тоді він став «правою рукою» очільника «департаменту зовнішніх зв’язків та внутрішньої політики» місцевої окупаційної адміністрації рф.

Одночасно він увійшов до пулу псевдоактивістів гауляйтера Сальдо, які публічно виступали на підтримку кремля нібито від імені пересічних людей та громадських організацій.

За даними слідства, у липні 2022 року колаборант був одним з головних учасників проросійського «форуму», де він закликав «приєднати» регіон до складу рф.

У подальшому кремлівські пропагандисти подали виступ фігуранта як «спільну позицію» місцевої громади.

Після звільнення Херсона колаборант «заліг на дно», сподіваючись уникнути правосуддя.

Контррозвідники СБУ задокументували злочини фігуранта, встановили його місцезнаходження і затримали.

Ініційована Службою безпеки мовно-лінгвістична експертиза підтвердила факти інформаційно-підривної діяльності колаборанта.

Слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Наразі він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
👍1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Спецпризначенці СБУ підсмажують техніку окупантів

Наші воїни в прямому сенсі «палять землю під ногами» росіянам на фронті. Серед втрат ворога за минулий тиждень:

▪️18 танків
▪️37 ББМ
▪️37 артилерійських систем і РСЗВ
▪️192 одиниці автомобільної техніки
▪️120 ворожих позицій та укріплень
▪️4 склади з боєприпасами та паливно-мастильними матеріалами
▪️181 окупант
За матеріалами СБУ засуджено двох іноземців-інформаторів фсб, які шпигували за штабами ЗСУ на Одещині

Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальні терміни ув’язнення отримали двоє інформаторів фсб, які діяли на Одещині. Зловмисники розвідували місця базування пунктів управління Сил оборони.

У зоні особливої уваги ворожих поплічників були штаби командування ЗСУ на південному напрямку.

Співробітники СБУ затримали обох зловмисників «на гарячому» у квітні цього року під час спецоперації в обласному центрі.

Перед затриманням російські інформатори намагалися сфотографувати периметр будівлі потенційної цілі та передати її геолокацію агресору.

У разі отримання відповідних координат, окупанти планували завдати по них вогневого ураження. Втім, Служба безпеки зірвала плани рашистів.

За матеріалами СБУ суд призначив обом зловмисникам 8 років тюрми.

Як встановило розслідування, засудженими є двоє громадян однієї з країн Південного Кавказу, які проживали в Одесі. Там вони були дистанційно залучені фсб до розвідувально-підривної діяльності.

Щоб виявити «потрібні» цілі, іноземці обходили місцевість, де намагались спочатку виявити локації Сил оборони, а потім збирали інформацію про наявний особовий склад та його функціонал.

У подальшому ворожі поплічники сподівалися створити власну мережу інформаторів, яких планували вербувати під прикриттям громадської організації.

На підставі зібраних доказів суд визнав обох зловмисників винними за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про розташування ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану).

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Одеській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
СБУ затримала відомого провокатора та його спільників, які закликали до збройного спротиву мобілізації

Служба безпеки запобігла новим спробам розхитування суспільно-політичної обстановки у різних регіонах України.

У результаті превентивних заходів у Київській, Одеській, Харківській та Закарпатській областях нейтралізовано угруповання, яке працювало на зрив мобілізації та «зливало» дані українських військових.

Одним із організаторів злочинної групи був ексведучий популярних телепроєктів України, а наразі відомий блогер, який поширює прокремлівські наративи.

До інформаційно-підривної діяльності на користь країни-агресора він залучив ще сімох спільників. Серед них – псевдоексперти, адміністратори інтернет-спільнот та фахівці з відеомонтажу.

За даними слідства, фігуранти закликали до збройного спротиву співробітникам ТЦК та правоохоронних органів, а також поширювали фейки про українських захисників.

Для масового «розгону» провокативного контенту зловмисники створили власну мережу каналів та сторінок в Ютубі, Телеграмі та Фейсбуці із загальною аудиторією понад 600 тис. користувачів.

На цих інтернет-ресурсах фігуранти проводили стріми та публікували дописи з відеосюжетами, в яких інструктували щодо силових методів ухилення від призову.

Також вони створили сайт, де «зливали» персональні дані українських військових, насамперед представників ТЦК та правоохоронців.

Для прикриття підривної діяльності учасники угруповання видавали себе за журналістів, використовуючи посвідчення незареєстрованих видань.

За даними слідства, координацію злочинних дій фігуранти здійснювали через спеціально створений анонімний чат у месенджері.

Під час обшуків за місцями їхнього проживання виявлено комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами злочинів.

Наразі затримано двох організаторів угруповання: блогера та його спільника-псевдоексперта. Слідчі Служби безпеки повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань).

Крім того, за цією ж статтею кваліфіковано злочинні дії ще двох псевдоекспертів вказаного угруповання підконтрольної інтернет-мережі.

Вирішується питання щодо повідомлення про підозру всім іншим фігурантам.

Триває розслідування. Зловмисникам загрожує до 8 років тюрми.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.
СБУ повідомила про підозру гауляйтеру Пасічнику, який організував на Луганщині примусову «мобілізацію» на війну проти України

Служба безпеки задокументувала нові злочини колаборанта Леоніда Пасічника – очільника окупаційної адміністрації терористичної організації «лнр».

Зловмисник організував примусове залучення мешканців тимчасово захопленої частини території Луганщини до окупаційних угруповань Південного військового округу рф.

Починаючи з 19 лютого 2022 року гауляйтер підписав декілька розпоряджень щодо «введення воєнного стану» та «мобілізації» на тимчасово захопленій частині регіону.

Це стало формальною підставою для того, щоб рашисти насильно «призвали» на війну проти України майже 80% працівників місцевих підприємств.

Насамперед мова йде про чоловіків віком від 18 років, яких після нетривалої підготовки на полігонах відправляють на «м’ясні» штурми позицій ЗСУ на східному фронті.

За наявними даними, понад 70% «мобілізованих» загинули на передовій у перші місяці повномасштабного вторгнення рф.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Пасічнику про нову підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинені за попередньою змовою групою осіб).

Нагадаємо, що на початку липня цього року за матеріалами СБУ гауляйтер «лнр» заочно отримав 12 років тюрми за колабораціонізм та посягання на територіальну цілісність України.

Наразі тривають слідчі дії для притягнення Пасічника до відповідальності за новими фактами його злочинної діяльності.

Розслідування проводять співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
СБУ затримала агента фсб, який намагався спалити будівлю ТЦК на Вінниччині

Служба безпеки та Національна поліція затримали у Вінниці агента фсб, який намагався спалити одну з адмінбудівель ТЦК на території регіону.

Контррозвідники СБУ затримали зловмисника «по гарячих слідах» після того як він кинув «коктейль Молотова» у стіну військкомату та відзняв загоряння на камеру власного телефону.

За даними слідства, фігурантом виявився 17-річний мешканець Одеси, який навесні цього року потрапив у поле зору фсб через пошуки швидкого заробітку в інтернеті.

На одному з таких сайтів молодик виклав своє резюме, на яке відповів представник російської спецслужби.

За гроші він запропонував одеситу вчиняти підпали об’єктів військової інфраструктури та автомобілів українських захисників.

Після «тестових» завдань у вигляді фотофіксації локацій Сил оборони у портовому місті окупанти «відрядили» свого поплічника на Вінниччину.

Там диверсант мав підпалити будівлю ТЦК.

Після цього завдання диверсант мав продовжити серію підпалів на території Житомира.

Однак Служба безпеки зірвала ворожі плани.

Під час обшуків у фігуранта вилучено саморобну запалювальну суміш та мобільний телефон, який він використовував для фільмування злочину та спілкування з агресором.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану).

Наразі зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Контрдиверсійні заходи проводили співробітники СБУ у Вінницькій області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.
🤬1
СБУ затримала священника УПЦ (МП), який був агентом російського гру і готував удар по ешелонах ЗСУ на Харківщині

Служба безпеки запобігла серії повітряних ударів рф по об’єктах Укрзалізниці на Харківщині.

У результаті багатоетапної спецоперації було нейтралізовано агентурну мережу головного управління генштабу збройних сил росії (відомого як гру), яка коригувала обстріли рашистів по об’єктах критичної інфраструктури України.

Зокрема, затримано двох агентів воєнної розвідки рф, які готували обстріл ешелонів ЗСУ, що перевозять особовий склад, техніку та боєприпаси на передову.

За матеріалами справи, головним фігурантом виявився громадянин росії, настоятель одного із Харківських храмів УПЦ (МП), який був завербований спецслужбою країни-агресора ще до повномасштабної війни.

Після вторгнення рф на нього вийшов кадровий співробітник російського гру. Його особу вже встановлено Службою безпеки.

Під час дистанційного контакту ворожий спецслужбіст поставив перед кліриком завдання: зібрати інформацію про графіки та маршрути руху ешелонів ЗСУ на території Харківщини.

Щоб отримати розвіддані, священик залучив свого знайомого – працівника місцевої філії Укрзалізниці.

Встановлено, що посадовець дав клірику доступ до службових документів з інформацією про час відправлення та прибуття, а також місць розвантаження потягів Сил оборони.

Відзняті кадри священнослужитель мав пересилати своєму куратору через анонімний чат у месенджері. Для конспірації вони використовували шифрувальні символи, наприклад, розпочинали листування тільки після обумовлених «смайлів» у заздалегідь визначений час.

Після кожного сеансу зв’язку фігуранти видаляли листування.

У разі отримання «розгорнутого звіту», окупанти планували здійснити за вказаними координатами вогневе ураження.

Служба безпеки завчасно викрила ворожих поплічників і завдяки цьому зірвала плани агресора. Після оперативної комбінації обох фігурантів було затримано у власних помешканнях.

Під час обшуку у них вилучено мобільні телефони та сім-карти різних операторів із доказами розвідувально-підривної діяльності.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили клірику та його спільнику про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).

Санкція статті передбачає покарання до 12 років тюрми.

Зловмисники перебувають під вартою. Також вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх злочинних дій.

Спецоперацію проводили за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури та сприяння керівництва регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця».
СБУ затримала російського диверсанта, який намагався спалити трансформатори Укрзалізниці на Одещині

Військова контррозвідка Служби безпеки затримала на Одещині диверсанта воєнної розвідки рф, який готував серію підпалів на об’єктах Укрзалізниці.

Серед основних цілей ворога були трансформаторні підстанції та релейні шафи на головних лініях залізничного сполучення регіону.

У разі знищення енергообладнання окупанти сподівалися заблокувати переміщення рухомих складів ЗСУ у напрямку передової.

Для вчинення диверсій російська спецслужба залучила місцевого будівельника, який шукав «додатковий» заробіток у Телеграм-каналах. Він погодився на підпали критичної інфраструктури в обмін на гроші.

Для цього він розвідав локацію першої потенційної цілі – трансформатор біля залізничної колії, а потім підготував поблизу нього схрон з трьома «коктейлями Молотова».

Далі фігурант залучив свого знайомого, який за отриманими координатами мав прибути «на місце», вилучити з тайника запалювальну суміш та підпалити електропідстанцію.

За вказівкою окупантів їхній поплічник планував передати їм відео загоряння, як «звіт» про виконане завдання, та продовжити серію підпалів на території регіону.

Втім, Служба безпеки запобігла подальшим підпалам і затримала диверсанта на початковому етапі його підривної діяльності.

Під час обшуку у нього виявлено саморобні запалювальні суміші та мобільний телефон, який він використовував для комунікації з агресором.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (готування до диверсії, вчинене в умовах воєнного стану).

Наразі зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічний термін ув’язнення із конфіскацією майна.

Спецоперацію проводили за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.
Воїни ЦСО «А» СБУ – це професіоналізм і відвага у кожній дії.