Ўз аёлини бошида кўтариб, Каъбани тавоф қилган эркак! Зиёратлар қабул бўсин. Канал манзили 👉@OPER_UZ
Онасини бошида кўтариб, Каъбани тавоф қилдирмоқда
Зиёратлари қабул бўлсин!
Ният қилган барчага насиб қилсин.
Яхши ниятда дўстларимизга юбориб қўямиз🤲
⚡️Президент келишига тайёргарлик авжида.
Шавкат Мирзиёев Водий вилоятларига ташриф буюриши ҳақидаги хабардан кейин Фарғона вилоятида кенг кўламли ободонлаштириш ишлари бошлангани айтилмоқда.
#Билиб_олинг
⚡️Электр энергияси, табиий газ, ичимлик ва иссиқ сув ҳисоблагичларда носозлик аниқланса уларни таъмирлаш ёки янгисига алмаштириш билан боғлиқ харажатлар кимларнинг ҳисобидан қопланади?
❗️Ҳукуматнинг 698-сон қарори билан электр энергияси, табиий газ, ичимлик ва иссиқ сув ҳисоблагичларини таъмирлаш ёки янгисига алмаштириш харажатлари тегишлича ҳудудий электр тармоқлари корхоналари, газ таъминоти ташкилотлари, сув таъминоти ёки ҳудудий иссиқлик таъминоти корхоналари маблағлари ҳисобидан қопланади
☎️Агар ҳисоблагичлар учун ортиқча маблағ ундириш каби ҳолатлари аниқланса қуйидаги 1008 ва 1148 ишонч телефони рақамларига мурожаат қилишингиз мумкин
⚡️Тошкентдаги Бунёдкор кўчасида жойлашган кўприк остидаги йўл ёпилади
Таъмирлаш ишлари сабабли 31- январь куни соат 21:30 да Тошкент ҳалқа автомобиль йўли билан Бунёдкор кўчаси кесишмасида жойлашган кўприк остидаги йўл ёпилади. Бу ҳақда пойтахт ҳокимлиги Матбуот хизмати маълум қилди.
Маълум қилинишича, таъмирлаш ишлари 1- февраль соат 04:00 га қадар давом этади.
Ҳокимлик ноқулайликлар учун ҳайдовчилардан узр сўраб, уларга айланма йўллардан фойдаланишларини тавсия қилди.
#Дахшат
🔞Қашқадарёда дахшатли йўл транспорт ҳодисаси содир бўлди!
2023 йил 25 январ куни  тахминан соат 18:00ларда “Дамас” русумли, автомашинада ҳайдовчиси Қашқадарё вилояти Ғузор тумани 4Н292- автомобил йўлининг 3 км.да йўлнинг ўнг томонидан чап томонига ўтаётган пиёда уриб юбориб, йўл-транспрот ҳодисаси содир этган.