🇺🇸🇷🇺🇺🇦⚡️ - Трамп заявил о возможности введения новых санкций против России, если Путин не согласится на переговоры по Украине.
Forwarded from Նիկոլ Փաշինյան/Nikol Pashinyan
Գործընթացները, որ առաջնորդում է Կառավարությունը՝ անցումն է պետականազուրկ ազգի ռելիկտային գործելակարգից դեպի պետականատեր ժողովրդի գործելակարգ:
Հ.Գ. Ռելիկտային թարգմանվում է մնացորդային, մնացուկային, ինչը պատեհ չհամարեցի օգտագործել բուն տեքստում: Մնացուկայինը մեր այն գործելակարգն է, որ ձեւավորվել է 15-րդ դարից հետո մեր պետականազրկության շրջանում, երբ եղել ենք մի քանի կայսրությունների հպատակի դերում:
Կարեւոր է ընդգծել, որ Կառավարությունը եւ քաղաքական մեծամասնությունը նույնպես այս նույն անցման ցավոտ գործընթացն են ապրում:
Հաճախ Կառավարության, քաղաքական մեծամասնության գործելակերպը բխել է վերը նշված տրամաբանությունից եւ հիմա այդ ռելիկտային գործելակերպից պետք է վերջնական անցում կատարենք պետության հարատեւության այսօրեական եւ ապագայամետ գործելակարգին:
👍15🤮15👀2
Уголовное дело по факту смерти владикавказского предпринимателя Олега Гусова, который умер после того, как сделал глоток из бутылки минеральной воды «Джермука», приостановлено, сообщил РИА Новости адвокат семьи Айрат Хикматуллин.
👍20😁12💩2
Французы, отправляющиеся в Баку, в страну с диктаторским режимом, который устраивает массовые убийства христиан в Армении, порочат свою борьбу во имя так называемой свободы.