2.14K photos
222 videos
21 links
Херта - Звезда (2:1)

На данашњи дан, 1979. године у Западном Берлину одигран је реванш полуфинала Купа УЕФА између Херте и Црвене Звезде.
Утакмица се одиграла по веома кишном времену, али је Црвена Звезда и поред тога имала огромну подршку. Од укупно 30.000 Срба, колико је у то време живело у Западном Берлину, минимум половина њих је дошла да подржи црвено-беле. Херта је повела већ у другом минуту преко Ериха Бера. У 18. минуту, Херта је имала вођство од 2:0, гол је постигао Волфганг Сидка. Тим резултатом се отишло на полувреме. Наши играчи су кренули на све или ништа, тренер Станковић је уместо Крмпотића убацио тек опорављеног Шестића. Напади и шансе су се низали, а злата вредан гол стигао је у 73. минуту преко Шестића, који је ушао у игру. Звезда је изгубила 2:1, али је ипак ушла у финале Купа УЕФА. То није успела ниједна генерација ни пре, али ни после да учини.

У Београду се славило до јутра. Народ се спонтано окупио на Тргу Републике, а онда се са црвено-белим заставама и баченим петардама кренуло улицом Краља Милана ка Аутокоманди и Звездином стадиону. Организован је и дочек на аеродрому. Највернији навијачи су касно у ноћ дочекали своје хероје и са њима славили дубоко у ноћ.

Интересантна је прича и око 100 хиљада заставица. Један немачки лист је известио о томе како су Београђани понели много пакета, са око 50 хиљада заставица. Челници Херте су брже-боље у продају пустили 50 хиљада плаво-белих заставица.
Нови Сад је НАШ!

Недеља, 17:30... Још једна победа и титула...

СВИ У НОВИ САД!!!
Наша Звезда прва поново!!!

После дужег времена пехар се враћа у витрине нашег одбојкашког клуба! Тринаеста по реду титула изборена је синоћ у мајсторици убедљивом победом над Партизаном од 3:0 у сетовима. Велики број Делија носио је наше одбојкаше до победе и титуле! Бравоооо....
Остало је још 5 кола до краја, а врло вероватно ћемо у наредне две утакмице, математички и узети титулу! Треба испратити све до краја јер време је да се почне са слављем и да се спремамо за финале купа и прославу титуле која ће, како верујемо, засенити све до сада!!! Спремајте се Делије, остало је још мало до освајања титуле а онда до славља!