Libanoni tĂ©vĂ©s mƱsorvezetĆ, Walid Abboud
Hala Al-Arabiya TV (Libanon)
2025. jĂșnius 16.
Hala Al-Arabiya TV (Libanon)
2025. jĂșnius 16.
Digital Soldier đđș
Photo
đLIBANON:
Hagyjatok minket békén.
Igen, hagyjatok minket békén.
Hagyjatok minket bĂ©kĂ©n, Ă©s vigyĂ©tek magatokkal a fegyvereiteket, a drĂłnjaitokat, a rakĂ©tĂĄitokat, a szĂłszĂłlĂłitokat, a zĂĄszlĂłitokat, a LegfĆbb VezetĆtöket, az IrĂĄnotokat Ă©s az (EllenĂĄllĂĄs) Tengelyeteket.
Hagyjatok minket békén.
A ti ânagyszerƱâ IrĂĄnotok atom bombĂĄt telepĂtett közĂ©nk, Ă©s âbecsĂŒletâ nevĂ©ben igazolta annak lĂ©tjogosultsĂĄgĂĄt, miközben minket Ă©s a sajĂĄt nĂ©peteket is hĂĄborĂșk emĂ©sztik, Ă©s az Ă©hsĂ©g öli meg.
Ami pedig a ti âistenfĂ©lĆâ pĂĄrtotokat (Hezbollah) illeti, az fegyvereket Ă©s drĂłnokat telepĂtett Libanon egĂ©sz terĂŒletĂ©re, azt ĂĄllĂtva, hogy azĂ©rt van itt, hogy megmentse Libanont, de lĂĄm, Ă©ppen Libanont pusztĂtja el.
Ne tartsatok fogva minket!
Ne lĂĄncoljĂĄtok meg az ĂĄlmainkat!
HagyjĂĄtok abba a gazdasĂĄgunk kifosztĂĄsĂĄt!
HagyjĂĄtok abba a gyermekeink meggyilkolĂĄsĂĄt!
Hagyjåtok abba a zsarolåsunkat és a vilåg zsarolåsåt!
Hangosan és egyértelmƱen kijelentem:
Hagyjatok minket békén!
MĂĄr nem tekintĂŒnk rĂĄtok ellenĂĄllĂĄsi mozgalomkĂ©nt.
Amikor rĂĄtok nĂ©zĂŒnk, csak a hĂĄborĂș zƱrzavarĂĄval talĂĄlkozunk, Ă©s csak a halĂĄl szagĂĄt Ă©rezzĂŒk.
Fegyvereitek pajzs helyett zajjå, menedék helyett börtönné våltak.
Földalatti drĂłngyĂĄraitok olyanok, mint az ĂĄlmaink sĂrjai a felszĂnen.
Hagyjanak minket békén.
Ti nem vagytok a sorsunk, Ă©s nem fogjuk hagyni, hogy a tĂ©veszmĂ©itek tĂșszul ejtsenek minket.
Ki mondta nektek, hogy a Qom Ă©s TeherĂĄn parancsait követĆ fegyvereitek ellenĂĄllĂĄst jelentenek?
Ki mondta nektek, hogy az IrĂĄn irĂĄnti hƱsĂ©g egyenlĆ a hazafisĂĄggal?
Menjetek el, és telepedjetek le azokban a tåvoli földeken.
Ez a ti IrĂĄnotok nem fog elutasĂtani benneteket.
VĂ©gĂŒl is kenyeret, sĂłt, fegyvereket, aranyat, rengeteg pĂ©nzt Ă©s Captagont cserĂ©ltek vele.
IrĂĄn nem fog hĂĄtat fordĂtani nektek, azutĂĄn, hogy ennyi szeretetet mutattatok irĂĄnta.
Menjetek el, mi békében akarunk élni.
Hagyjatok minket békén.
Hagyjatok minket békén.
Igen, hagyjatok minket békén.
Hagyjatok minket bĂ©kĂ©n, Ă©s vigyĂ©tek magatokkal a fegyvereiteket, a drĂłnjaitokat, a rakĂ©tĂĄitokat, a szĂłszĂłlĂłitokat, a zĂĄszlĂłitokat, a LegfĆbb VezetĆtöket, az IrĂĄnotokat Ă©s az (EllenĂĄllĂĄs) Tengelyeteket.
Hagyjatok minket békén.
A ti ânagyszerƱâ IrĂĄnotok atom bombĂĄt telepĂtett közĂ©nk, Ă©s âbecsĂŒletâ nevĂ©ben igazolta annak lĂ©tjogosultsĂĄgĂĄt, miközben minket Ă©s a sajĂĄt nĂ©peteket is hĂĄborĂșk emĂ©sztik, Ă©s az Ă©hsĂ©g öli meg.
Ami pedig a ti âistenfĂ©lĆâ pĂĄrtotokat (Hezbollah) illeti, az fegyvereket Ă©s drĂłnokat telepĂtett Libanon egĂ©sz terĂŒletĂ©re, azt ĂĄllĂtva, hogy azĂ©rt van itt, hogy megmentse Libanont, de lĂĄm, Ă©ppen Libanont pusztĂtja el.
Ne tartsatok fogva minket!
Ne lĂĄncoljĂĄtok meg az ĂĄlmainkat!
HagyjĂĄtok abba a gazdasĂĄgunk kifosztĂĄsĂĄt!
HagyjĂĄtok abba a gyermekeink meggyilkolĂĄsĂĄt!
Hagyjåtok abba a zsarolåsunkat és a vilåg zsarolåsåt!
Hangosan és egyértelmƱen kijelentem:
Hagyjatok minket békén!
MĂĄr nem tekintĂŒnk rĂĄtok ellenĂĄllĂĄsi mozgalomkĂ©nt.
Amikor rĂĄtok nĂ©zĂŒnk, csak a hĂĄborĂș zƱrzavarĂĄval talĂĄlkozunk, Ă©s csak a halĂĄl szagĂĄt Ă©rezzĂŒk.
Fegyvereitek pajzs helyett zajjå, menedék helyett börtönné våltak.
Földalatti drĂłngyĂĄraitok olyanok, mint az ĂĄlmaink sĂrjai a felszĂnen.
Hagyjanak minket békén.
Ti nem vagytok a sorsunk, Ă©s nem fogjuk hagyni, hogy a tĂ©veszmĂ©itek tĂșszul ejtsenek minket.
Ki mondta nektek, hogy a Qom Ă©s TeherĂĄn parancsait követĆ fegyvereitek ellenĂĄllĂĄst jelentenek?
Ki mondta nektek, hogy az IrĂĄn irĂĄnti hƱsĂ©g egyenlĆ a hazafisĂĄggal?
Menjetek el, és telepedjetek le azokban a tåvoli földeken.
Ez a ti IrĂĄnotok nem fog elutasĂtani benneteket.
VĂ©gĂŒl is kenyeret, sĂłt, fegyvereket, aranyat, rengeteg pĂ©nzt Ă©s Captagont cserĂ©ltek vele.
IrĂĄn nem fog hĂĄtat fordĂtani nektek, azutĂĄn, hogy ennyi szeretetet mutattatok irĂĄnta.
Menjetek el, mi békében akarunk élni.
Hagyjatok minket békén.
đ§ VAJON MI REJTĆZIK A HEGY GYOMRĂBAN? |
ROBERT C. CASTEL
ââââââââââââââââââââ
Az Ali al-Taher-hegygerinc a Beaufort-vĂĄrtĂłl nĂ©hĂĄny kilomĂ©terre Ă©szakra emelkedik Nabatiya fennsĂkja Ă©s az azonos nevƱ vĂĄros fölĂ©.
A hegy a korai iszlĂĄm idĆszak egyik hadvezĂ©rĂ©rĆl kapta a nevĂ©t, akinek sĂrhelye zarĂĄndokhelynek szĂĄmĂt a helyi sĂitĂĄk körĂ©ben.
A kilencvenes Ă©vekben, amikor gyakran kalandoztam errefelĂ©, a gerincet uralĂł izraeli erĆdĂtmĂ©ny, a Dlaâat hatĂĄrozta meg a tĂĄjat: ez volt a legĂ©szakibb, elĆretolt helyĆrsĂ©g.
A taktikai szkander akkor is, akĂĄrcsak ma, folyamatosan dĂŒbörgött.
AztĂĄn jött a 2000-es kiĂŒrĂtĂ©s.
A DĂ©l-Libanoni Hadsereg â Ă©s vele az utolsĂł szuverĂ©n keresztĂ©ny politikai entitĂĄs a Közel-Keleten â azonnal összeomlott.
Az Ali al-Taher-hegy a Hezbollah, rajta keresztĂŒl pedig IrĂĄn kezĂ©be kerĂŒlt.
Felismerve a hely stratĂ©giai jelentĆsĂ©gĂ©t, a sĂita szervezet emberei azonnal munkĂĄhoz lĂĄttak, Ă©s hosszĂș Ă©veken ĂĄt tĂșrtĂĄk a hegy gyomrĂĄt.
Hogy pontosan mi kĂ©szĂŒlt ott, senki sem tudta â Ă©s senki sem akart beszĂ©lni rĂłla.
Libanonhoz kĂ©pest a BalkĂĄn az irgalmas nĆvĂ©rek dalĂĄrdĂĄja, a környezĆ falvak lakĂłi pedig tisztĂĄban voltak vele: aki beszĂ©l, azzal Ășgy bĂĄnnak el, hogy attĂłl mĂ©g egy dajak fejvadĂĄsz is elhĂĄnynĂĄ magĂĄt.
Mi lehet ebben a nagy gonddal, mĂ©szkĆbe vĂĄjt föld alatti vĂĄrosban?
đĄïž HarcvezetĂ©si pont?
đĄïž RakĂ©tabĂĄzis?
đĄïž A Hizballah politikai foglyai szĂĄmĂĄra kialakĂtott âHoltak HĂĄzaâ?
Annyi bizonyos, hogy a lĂ©tesĂtmĂ©ny olyan kulcsfontossĂĄgĂș, hogy a Hezbollah a jelentĂ©sek szerint mĂ©g a Karaoun-gĂĄt felrobbantĂĄsĂĄt Ă©s a LitĂĄni folyĂł medencĂ©jĂ©nek elĂĄrasztĂĄsĂĄt is fontolĂłra vette annak Ă©rdekĂ©ben, hogy megĂĄllĂtsa az IDF elĆrenyomulĂĄsĂĄt a komplexum felĂ© â akĂĄr egy dĂ©l-libanoni nemzeti katasztrĂłfa ĂĄrĂĄn is.
IrĂĄn gyorsan megakasztotta a tƱzszĂŒneti folyamatot, Ă©s Ășjra lezĂĄrta a Hormuzi-szorost, hogy ezzel gyakoroljon nyomĂĄst az EgyesĂŒlt Ăllamokra.
Izrael pedig a maga rĂ©szĂ©rĆl egy igencsak baljĂłs kimenetelƱ konfrontĂĄciĂłt is megkockĂĄztatott Trump elnökkel, csak hogy birtokba vehesse azt, ami ott, a föld alatt megbĂșjik.
Vajon mi rejtĆzhet a hegy gyomrĂĄban?
ROBERT C. CASTEL
ââââââââââââââââââââ
Az Ali al-Taher-hegygerinc a Beaufort-vĂĄrtĂłl nĂ©hĂĄny kilomĂ©terre Ă©szakra emelkedik Nabatiya fennsĂkja Ă©s az azonos nevƱ vĂĄros fölĂ©.
A hegy a korai iszlĂĄm idĆszak egyik hadvezĂ©rĂ©rĆl kapta a nevĂ©t, akinek sĂrhelye zarĂĄndokhelynek szĂĄmĂt a helyi sĂitĂĄk körĂ©ben.
A kilencvenes Ă©vekben, amikor gyakran kalandoztam errefelĂ©, a gerincet uralĂł izraeli erĆdĂtmĂ©ny, a Dlaâat hatĂĄrozta meg a tĂĄjat: ez volt a legĂ©szakibb, elĆretolt helyĆrsĂ©g.
A taktikai szkander akkor is, akĂĄrcsak ma, folyamatosan dĂŒbörgött.
AztĂĄn jött a 2000-es kiĂŒrĂtĂ©s.
A DĂ©l-Libanoni Hadsereg â Ă©s vele az utolsĂł szuverĂ©n keresztĂ©ny politikai entitĂĄs a Közel-Keleten â azonnal összeomlott.
Az Ali al-Taher-hegy a Hezbollah, rajta keresztĂŒl pedig IrĂĄn kezĂ©be kerĂŒlt.
Felismerve a hely stratĂ©giai jelentĆsĂ©gĂ©t, a sĂita szervezet emberei azonnal munkĂĄhoz lĂĄttak, Ă©s hosszĂș Ă©veken ĂĄt tĂșrtĂĄk a hegy gyomrĂĄt.
Hogy pontosan mi kĂ©szĂŒlt ott, senki sem tudta â Ă©s senki sem akart beszĂ©lni rĂłla.
Libanonhoz kĂ©pest a BalkĂĄn az irgalmas nĆvĂ©rek dalĂĄrdĂĄja, a környezĆ falvak lakĂłi pedig tisztĂĄban voltak vele: aki beszĂ©l, azzal Ășgy bĂĄnnak el, hogy attĂłl mĂ©g egy dajak fejvadĂĄsz is elhĂĄnynĂĄ magĂĄt.
Mi lehet ebben a nagy gonddal, mĂ©szkĆbe vĂĄjt föld alatti vĂĄrosban?
đĄïž HarcvezetĂ©si pont?
đĄïž RakĂ©tabĂĄzis?
đĄïž A Hizballah politikai foglyai szĂĄmĂĄra kialakĂtott âHoltak HĂĄzaâ?
Annyi bizonyos, hogy a lĂ©tesĂtmĂ©ny olyan kulcsfontossĂĄgĂș, hogy a Hezbollah a jelentĂ©sek szerint mĂ©g a Karaoun-gĂĄt felrobbantĂĄsĂĄt Ă©s a LitĂĄni folyĂł medencĂ©jĂ©nek elĂĄrasztĂĄsĂĄt is fontolĂłra vette annak Ă©rdekĂ©ben, hogy megĂĄllĂtsa az IDF elĆrenyomulĂĄsĂĄt a komplexum felĂ© â akĂĄr egy dĂ©l-libanoni nemzeti katasztrĂłfa ĂĄrĂĄn is.
IrĂĄn gyorsan megakasztotta a tƱzszĂŒneti folyamatot, Ă©s Ășjra lezĂĄrta a Hormuzi-szorost, hogy ezzel gyakoroljon nyomĂĄst az EgyesĂŒlt Ăllamokra.
Izrael pedig a maga rĂ©szĂ©rĆl egy igencsak baljĂłs kimenetelƱ konfrontĂĄciĂłt is megkockĂĄztatott Trump elnökkel, csak hogy birtokba vehesse azt, ami ott, a föld alatt megbĂșjik.
Vajon mi rejtĆzhet a hegy gyomrĂĄban?
â€3
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
đKOLUMBIA đšđŽ
A DROGBĂRĂ GUSTAVO PETRO IDEJE LEJĂRT
A kolumbiaiak az utcĂĄkra özönlöttek, miutĂĄn De La Espriella â a nemzet következĆ elnöke â hatalmas, jobboldali, Trump ĂĄltal tĂĄmogatott gyĆzelmet aratott.
A baloldaliak VESZĂTETTEK!
CSODĂLATOS NAP ez a kolumbiaiak szĂĄmĂĄra!
Vajon puszta vĂ©letlen-e, hogy a jobboldal felemelkedĂ©se egybeesik az USAID felszĂĄmolĂĄsĂĄval Ă©s a baloldali kĂŒlföldi tĂĄmogatĂĄsok megszĂŒntetĂ©sĂ©vel? đ„đ„
A DROGBĂRĂ GUSTAVO PETRO IDEJE LEJĂRT
A kolumbiaiak az utcĂĄkra özönlöttek, miutĂĄn De La Espriella â a nemzet következĆ elnöke â hatalmas, jobboldali, Trump ĂĄltal tĂĄmogatott gyĆzelmet aratott.
A baloldaliak VESZĂTETTEK!
CSODĂLATOS NAP ez a kolumbiaiak szĂĄmĂĄra!
Vajon puszta vĂ©letlen-e, hogy a jobboldal felemelkedĂ©se egybeesik az USAID felszĂĄmolĂĄsĂĄval Ă©s a baloldali kĂŒlföldi tĂĄmogatĂĄsok megszĂŒntetĂ©sĂ©vel? đ„đ„
đŻ5
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
ĂLJEN KOLUMBIA!!!đšđŽđ„łđ„łđ„ł âSZUPER MUNKA, HOGY LEGYĆZTĂTEK A SZOCIALIZMUST!!!
đ3
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
đKOLUMBIA đšđŽ
A kolumbiaiak piros âMAKE COLOMBIA GREAT AGAINâ sapkĂĄkat viselnek, Ă©s az utcĂĄkon ĂŒnnepelnek, hogy Trump ĂĄltal tĂĄmogatott Abelardo De La Espriella megnyerte az elnökvĂĄlasztĂĄst.
HIHETETLEN LĂTVĂNY! đïž
Kolumbia este TELJESEN MEGĆRĂLT!
A Hazafiak vannak hatalmon.
A kolumbiaiak piros âMAKE COLOMBIA GREAT AGAINâ sapkĂĄkat viselnek, Ă©s az utcĂĄkon ĂŒnnepelnek, hogy Trump ĂĄltal tĂĄmogatott Abelardo De La Espriella megnyerte az elnökvĂĄlasztĂĄst.
HIHETETLEN LĂTVĂNY! đïž
Kolumbia este TELJESEN MEGĆRĂLT!
A Hazafiak vannak hatalmon.
đ3