У Безлюдівській громаді, що на Харківщині, нарешті розблоковано процес перейменування вулиць.
Сподіваємося, що цього літа питання буде остаточно закрите.
А роботи, як бачите, ще достатньо.
Сподіваємося, що цього літа питання буде остаточно закрите.
А роботи, як бачите, ще достатньо.
❤37👍20🔥1
Пам’ятник полковнику Болбочану в Кам’янці-Подільському
“Болбочан був одним із найвидатніших представників українців, – писав В’ячеслав Липинський. – Він був одним із тих чесних, свого імені достойних офіцерів, котрі, вступивши до Української армії і прилучившись до свідомого українства, творили оружну міць і підставу нашої Держави”.
28 червня, в День Конституції України, в м. Кам’янці-Подільському урочисто відкриють пам’ятник полковнику Армії УНР Петрові Болбочану.
Петро Болбочан – архітектор визвольного походу військ УНР проти російських більшовиків навесні 1918 року. Його 2-й Запорозький піший полк (до 12 березня 1918 р. – курінь) звільняв Правобережну та Лівобережну Україну. Зокрема, 2 березня 1918 р. курінь Болбочана першим увійшов до Києва, де ще у лютому коїло масові злочини розбійне російське військо Муравйова. Полководчий хист Петра Болбочана особливо виявився під час Кримської операції, коли його запорожці без втрат форсували Чонгарський міст, опанували станцію Джанкой, визволили Сімферополь і Бахчисарай. Того ж 1918 року 2-й Запорозький полк успішно боронив східні кордони Української Держави.
28 червня – день трагічної загибелі Петра Болбочана…
Ідея встановити пам’ятник у Кам’янці-Подільському належить Історичному клубу “Холодний Яр”, головою якого є дослідник історії УНР, письменник Роман Коваль.
Прекрасний бронзовий пам’ятник створив скульптор Ігор Семак, козак Історичного клубу “Холодний Яр” (архітектор Олександр Бучацький). Всі видатки взяли на себе Максим Коляденко (голова опікунської ради Благодійного фонду “Glory.UA”) та родина Олексія Мушака, народного депутата України 8-го скликання. Вони подарували пам’ятник місту. Освятить його архієпископ Кам’янець-Подільський та Новоушицький Герман.
Встановлення монумента – важливий крок у відновленні історичної справедливості. Боротьба за Україну триває, а полководець Петро Болбочан залишається символом мужності, військової честі та безкомпромісного служіння Україні.
Вічна слава полковникові Болбочану!
#НезборимаНація
#ІсторичнийКлубХолоднийЯр
#ВизвольніЗмагання
“Петро Болбочан. Спогади, свідчення, документи”: http://otamania.in.ua
Передплачуйте газету “Незборима нація” – 33545.
Roman Koval
“Болбочан був одним із найвидатніших представників українців, – писав В’ячеслав Липинський. – Він був одним із тих чесних, свого імені достойних офіцерів, котрі, вступивши до Української армії і прилучившись до свідомого українства, творили оружну міць і підставу нашої Держави”.
28 червня, в День Конституції України, в м. Кам’янці-Подільському урочисто відкриють пам’ятник полковнику Армії УНР Петрові Болбочану.
Петро Болбочан – архітектор визвольного походу військ УНР проти російських більшовиків навесні 1918 року. Його 2-й Запорозький піший полк (до 12 березня 1918 р. – курінь) звільняв Правобережну та Лівобережну Україну. Зокрема, 2 березня 1918 р. курінь Болбочана першим увійшов до Києва, де ще у лютому коїло масові злочини розбійне російське військо Муравйова. Полководчий хист Петра Болбочана особливо виявився під час Кримської операції, коли його запорожці без втрат форсували Чонгарський міст, опанували станцію Джанкой, визволили Сімферополь і Бахчисарай. Того ж 1918 року 2-й Запорозький полк успішно боронив східні кордони Української Держави.
28 червня – день трагічної загибелі Петра Болбочана…
Ідея встановити пам’ятник у Кам’янці-Подільському належить Історичному клубу “Холодний Яр”, головою якого є дослідник історії УНР, письменник Роман Коваль.
Прекрасний бронзовий пам’ятник створив скульптор Ігор Семак, козак Історичного клубу “Холодний Яр” (архітектор Олександр Бучацький). Всі видатки взяли на себе Максим Коляденко (голова опікунської ради Благодійного фонду “Glory.UA”) та родина Олексія Мушака, народного депутата України 8-го скликання. Вони подарували пам’ятник місту. Освятить його архієпископ Кам’янець-Подільський та Новоушицький Герман.
Встановлення монумента – важливий крок у відновленні історичної справедливості. Боротьба за Україну триває, а полководець Петро Болбочан залишається символом мужності, військової честі та безкомпромісного служіння Україні.
Вічна слава полковникові Болбочану!
#НезборимаНація
#ІсторичнийКлубХолоднийЯр
#ВизвольніЗмагання
“Петро Болбочан. Спогади, свідчення, документи”: http://otamania.in.ua
Передплачуйте газету “Незборима нація” – 33545.
Roman Koval
🥰61👍19🔥9❤5❤🔥1
Адміністрація Київського району міста Харкова відмовилася вживати заходів щодо демонтажу російського герба на фасаді будівлі, яка раніше була консульством країни-гною.
За стільки років можна було б вже отримати всі необхідні дозволи. Та і сумніваємося, що в паспорті пам'ятки є двоголова курка.
За стільки років можна було б вже отримати всі необхідні дозволи. Та і сумніваємося, що в паспорті пам'ятки є двоголова курка.
💔58👍3🔥2
Forwarded from Мова. Харків 🇺🇦
Очищення Харкова від російськомовних вивісок триває.
Далі буде.
Далі буде.
❤50👍11🔥1
На жаль, в Кременчуці ще є проблеми з цим.
https://kg.ua/news/kremenchuk-ta-regioni/koli-ydesh-kremenchukom-nache-po-ryazani-predstavnicya-movnogo-ombudsmena?fbclid=IwVERDUASqFFRleHRuA2FlbQIxMABzcnRjBmFwcF9pZAwzNTA2ODU1MzE3MjgAAR75Ow8QF45n-lcK42CXiElYLF9bvix_rFVEhep-lrO_rC0poxvOFYZSU1jO1w_aem_KlzP3Be8b4Q84PfE3WH98A
https://kg.ua/news/kremenchuk-ta-regioni/koli-ydesh-kremenchukom-nache-po-ryazani-predstavnicya-movnogo-ombudsmena?fbclid=IwVERDUASqFFRleHRuA2FlbQIxMABzcnRjBmFwcF9pZAwzNTA2ODU1MzE3MjgAAR75Ow8QF45n-lcK42CXiElYLF9bvix_rFVEhep-lrO_rC0poxvOFYZSU1jO1w_aem_KlzP3Be8b4Q84PfE3WH98A
Кременчуцька газета
«Коли йдеш Кременчуком — наче по Рязані»: представниця мовного омбудсмена розповіла про порушення мовного законодавства в місті
Пряма мова. У великій залі Кременчуцької міської ради сьогодні відбулася зустріч із представницею Уповноваженого із захисту державної мови Єлизаветою Сачурою. Захід зібрав представників освітньої, культурної та спортивної сфер, а також посадовців.
💔47🔥3
Нам здається, що тут треба лише політична воля.
Бо це ганьба, що воно досі є.
https://suspilne.media/amp/kharkiv/1339982-gerb-rf-iz-kolisnoi-budivli-rosijskogo-konsulstva-u-harkovi-ne-demontuut-go-dekolonizacia-ukraina/
Бо це ганьба, що воно досі є.
https://suspilne.media/amp/kharkiv/1339982-gerb-rf-iz-kolisnoi-budivli-rosijskogo-konsulstva-u-harkovi-ne-demontuut-go-dekolonizacia-ukraina/
suspilne.media
Герб РФ із колишньої будівлі російського консульства у Харкові не демонтують — ГО "Деколонізація. Україна"
Герб РФ із фасаду колишньої будівлі російського консульства у Київському районі Харкова не демонтують через відсутність дозволів, повідомили в ГО "Деколонізація. Україна" — Суспільне Харків
💯44