Неймовірні новини з Кривого Рогу!
Демонтовано совєтську символіку на меморіалі, яка була одним з найбільш комуністичних об'єктів в області.
Чекаємо на демонтаж пам'ятника Маргелову.
https://vidomo.media/ukr/events/1782207374-taemnichiy-demontazh-u-krivomu-rozi-z-aleyi-slavi-pribrali-radyansku-simvoliku-popri-proval-petitsiyi-foto
Демонтовано совєтську символіку на меморіалі, яка була одним з найбільш комуністичних об'єктів в області.
Чекаємо на демонтаж пам'ятника Маргелову.
https://vidomo.media/ukr/events/1782207374-taemnichiy-demontazh-u-krivomu-rozi-z-aleyi-slavi-pribrali-radyansku-simvoliku-popri-proval-petitsiyi-foto
Відомо
Таємничий демонтаж: у Кривому Розі з "Алеї Слави" прибрали радянську символіку, попри провал петиції (ФОТО)
З меморіального комплексу у сквері поблизу проспекту Івана Нечуя-Левицького зникли серп і молот, а також напис «1941–1945»
❤65👍19🔥6
Пропустили цю новину. Проте, дамо її зараз.
У Кропивницькому ще дві вулиці названі на честь героїв російсько-української війни.
https://suspilne.media/amp/kropyvnytskiy/1296389-u-kropivnickomu-perejmenuvali-dvi-vulici-na-cest-zagiblih-geroiv-ukraini-novi-nazvi/
У Кропивницькому ще дві вулиці названі на честь героїв російсько-української війни.
https://suspilne.media/amp/kropyvnytskiy/1296389-u-kropivnickomu-perejmenuvali-dvi-vulici-na-cest-zagiblih-geroiv-ukraini-novi-nazvi/
suspilne.media
У Кропивницькому перейменували дві вулиці на честь загиблих Героїв України: нові назви
У Кропивницькому 23 квітня під час сесії міської ради депутати проголосували за рішення перейменувати дві вулиці міста на честь Героїв України. Які нові назви та біографія Героїв? — Суспільне Кропивницький
❤59👍13🔥7
Тривають останні дні громадського обговорення щодо перейменування понад 20 вулиць у Хмільницькій громаді, що на Вінниччині.
Чекаємо на затвердження. Це одна з тих громад області, де ледь не найбільша кількість назв до перейменування.
Посилання:
https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/21681/po-1-lipnya-obgovorennya-propozicij-schodo-perejmenuvannya-vulic
Чекаємо на затвердження. Це одна з тих громад області, де ледь не найбільша кількість назв до перейменування.
Посилання:
https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/21681/po-1-lipnya-obgovorennya-propozicij-schodo-perejmenuvannya-vulic
👍49❤8👏3
У Львові провели правильну заміну.
https://wz.lviv.ua/statti/554140-u-ratushi-hostei-zustrichaie-korol-danylo
https://wz.lviv.ua/statti/554140-u-ratushi-hostei-zustrichaie-korol-danylo
Високий Замок
У Ратуші гостей зустрічає король Данило — без колоніального «Галицький»
У Львівській міській раді оновили напис на постаменті скульптури короля Данила, яка розташована при вході на другий поверх — без приставки «Галицький». Данило Галицький — це штучно нав’язана назва радянської ідеології, яка применшує постать Данила Романовича…
❤61👍17👏3😘1
Сьогодні вчергове скоригували мапу з кількістю вулиць, які треба перейменувати в рамках декомунізації/деколонізації.
Як мінімум, дві обласні адміністрації, готують розпорядження щодо перейменування вулиць. У частині громад - триває обговорення нових назв.
Віримо, що хоча б половину буде перейменовано до осені.
Подякувати команді за цю постійну роботу можна тут:
https://send.monobank.ua/jar/42TT6qqjCS
Як мінімум, дві обласні адміністрації, готують розпорядження щодо перейменування вулиць. У частині громад - триває обговорення нових назв.
Віримо, що хоча б половину буде перейменовано до осені.
Подякувати команді за цю постійну роботу можна тут:
https://send.monobank.ua/jar/42TT6qqjCS
❤39👍17👏4❤🔥1
Дніпро, вулиця Каденюка
Демонтовано совєтську зірку та російськомовний напис з фасаду будівлі.
Демонтовано совєтську зірку та російськомовний напис з фасаду будівлі.
❤46🔥18👍11
Учора дивилася відео в Теодор Оробець про перехід одного із храмів Одеси до ПЦУ. І я досі шокована.
По-перше, храм освячений на честь Алєксандра Нєвского (символ російської та радянської історіографії як полководець, який захистив словʼянські землі від західної експансії) знаходився на території Одеського військового госпіталю, і, зрозуміло, до вчорашнього дня використовувався єпархією московського патріархату. Для богослужінь у храмі практикувалася звісно ж російська мова, а під час огляду виявили ікони царської сімʼї Нікалая ІІ, зображення російського адмірала Фьодора Ушакова (фактично ікона «військової сили» російської імперії), московських князів Дмітрія Донского та Андрєя Боголюбського (фундаментальні постаті для концепції «збирання земель» під владою москви), святих РПЦ Матрони Московської та Ксєнії Петербурзької.
І мені не вкладається в голову: 13й рік російської військової агресії, 5й рік повномасштабної війни, Одеський військовий госпіталь прийняв десятки тисяч пацієнтів на лікування та реабілітацію – людей, які в прямому сенсі пролили кров за Україну у війні з росією. Щоб в цьому госпіталі в тяжку хвилину мати можливість піти до отакого храму? Що вони відчували, як заходили туди й бачили отаке?
По-друге, окремий вид задоволення це коментарі під відео від прихожан (воїстину божих людей) московського патріархату: виття стоїть таке, як у росіян після прильоту по Кримському мосту. Звісно я нічого не очікувала від цих біснуватих, але задалися запитанням: чи справді вони були прихожанами цієї церкви? Адже якщо так, то люди, які вчора плювалися на українських військових, регулярно могли відвідувати храм, який знаходиться на території військового обʼєкту.
Все це виглядає як сюрреалістичний сон, від якого ми нарешті прокинулися. Московській нечисті не місце не те що у військовому шпиталі – їй не місце в українському інформаційному та духовному полі. Дякую всім, хто зробив цей перехід можливим. Сподіваюсь, що вчорашня історія стане початком для гарного флешмобу.
Ярослава Вітко-Присяжнюк
По-перше, храм освячений на честь Алєксандра Нєвского (символ російської та радянської історіографії як полководець, який захистив словʼянські землі від західної експансії) знаходився на території Одеського військового госпіталю, і, зрозуміло, до вчорашнього дня використовувався єпархією московського патріархату. Для богослужінь у храмі практикувалася звісно ж російська мова, а під час огляду виявили ікони царської сімʼї Нікалая ІІ, зображення російського адмірала Фьодора Ушакова (фактично ікона «військової сили» російської імперії), московських князів Дмітрія Донского та Андрєя Боголюбського (фундаментальні постаті для концепції «збирання земель» під владою москви), святих РПЦ Матрони Московської та Ксєнії Петербурзької.
І мені не вкладається в голову: 13й рік російської військової агресії, 5й рік повномасштабної війни, Одеський військовий госпіталь прийняв десятки тисяч пацієнтів на лікування та реабілітацію – людей, які в прямому сенсі пролили кров за Україну у війні з росією. Щоб в цьому госпіталі в тяжку хвилину мати можливість піти до отакого храму? Що вони відчували, як заходили туди й бачили отаке?
По-друге, окремий вид задоволення це коментарі під відео від прихожан (воїстину божих людей) московського патріархату: виття стоїть таке, як у росіян після прильоту по Кримському мосту. Звісно я нічого не очікувала від цих біснуватих, але задалися запитанням: чи справді вони були прихожанами цієї церкви? Адже якщо так, то люди, які вчора плювалися на українських військових, регулярно могли відвідувати храм, який знаходиться на території військового обʼєкту.
Все це виглядає як сюрреалістичний сон, від якого ми нарешті прокинулися. Московській нечисті не місце не те що у військовому шпиталі – їй не місце в українському інформаційному та духовному полі. Дякую всім, хто зробив цей перехід можливим. Сподіваюсь, що вчорашня історія стане початком для гарного флешмобу.
Ярослава Вітко-Присяжнюк
👍65💯19🔥16❤3
Оновили мапу об'єктів для деколонізації.
Активно працюємо над її актуалізацією.
🔴 позначки - те, що треба демонтувати в рамках законів про декомунізацію/деколонізацію/нацпам'ять.
🟡 - ті об'єкти, що формально не підпали під букву закону, проте їх треба прибрати по духу.
🟢 - вже демонтоване.
Якщо у вас є доповнення чи виправлення - пишіть в коментарях.
Дуже просимо продивитися і додати ваші коригування чи доповнення, бо масив роботи величезний і помилки та недопрацювання бувають.
Посилання:
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1YnX8G3D9z4QPvCkyjolQztPyRSQ
Активно працюємо над її актуалізацією.
🔴 позначки - те, що треба демонтувати в рамках законів про декомунізацію/деколонізацію/нацпам'ять.
🟡 - ті об'єкти, що формально не підпали під букву закону, проте їх треба прибрати по духу.
🟢 - вже демонтоване.
Якщо у вас є доповнення чи виправлення - пишіть в коментарях.
Дуже просимо продивитися і додати ваші коригування чи доповнення, бо масив роботи величезний і помилки та недопрацювання бувають.
Посилання:
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1YnX8G3D9z4QPvCkyjolQztPyRSQ
❤38👍8🔥3
‼️ПІДТРИМАЙ ОЧИЩЕННЯ КРАЇНИ ГРИВНЕЮ
Триває велика робоча деколонізаційна поїздка містами України і нам потрібна ваша допомога.
Проводимо багато різноманітної роботи, аби весна була дуже продуктивною на результати.
Допомогти пришвидшити очищення країни можна задонейтивши за рекзвітами:
https://send.monobank.ua/jar/42TT6qqjCS
5457082255107893 (Приват) decommunization.ukraine@gmail.com (PayPal)
Триває велика робоча деколонізаційна поїздка містами України і нам потрібна ваша допомога.
Проводимо багато різноманітної роботи, аби весна була дуже продуктивною на результати.
Допомогти пришвидшити очищення країни можна задонейтивши за рекзвітами:
https://send.monobank.ua/jar/42TT6qqjCS
5457082255107893 (Приват) decommunization.ukraine@gmail.com (PayPal)
send.monobank.ua
Безпечний переказ коштів
Надсилайте безкоштовно та безпечно кошти
❤29🙏4👍2🔥1
У Безлюдівській громаді, що на Харківщині, нарешті розблоковано процес перейменування вулиць.
Сподіваємося, що цього літа питання буде остаточно закрите.
А роботи, як бачите, ще достатньо.
Сподіваємося, що цього літа питання буде остаточно закрите.
А роботи, як бачите, ще достатньо.
❤29👍18🔥1
Пам’ятник полковнику Болбочану в Кам’янці-Подільському
“Болбочан був одним із найвидатніших представників українців, – писав В’ячеслав Липинський. – Він був одним із тих чесних, свого імені достойних офіцерів, котрі, вступивши до Української армії і прилучившись до свідомого українства, творили оружну міць і підставу нашої Держави”.
28 червня, в День Конституції України, в м. Кам’янці-Подільському урочисто відкриють пам’ятник полковнику Армії УНР Петрові Болбочану.
Петро Болбочан – архітектор визвольного походу військ УНР проти російських більшовиків навесні 1918 року. Його 2-й Запорозький піший полк (до 12 березня 1918 р. – курінь) звільняв Правобережну та Лівобережну Україну. Зокрема, 2 березня 1918 р. курінь Болбочана першим увійшов до Києва, де ще у лютому коїло масові злочини розбійне російське військо Муравйова. Полководчий хист Петра Болбочана особливо виявився під час Кримської операції, коли його запорожці без втрат форсували Чонгарський міст, опанували станцію Джанкой, визволили Сімферополь і Бахчисарай. Того ж 1918 року 2-й Запорозький полк успішно боронив східні кордони Української Держави.
28 червня – день трагічної загибелі Петра Болбочана…
Ідея встановити пам’ятник у Кам’янці-Подільському належить Історичному клубу “Холодний Яр”, головою якого є дослідник історії УНР, письменник Роман Коваль.
Прекрасний бронзовий пам’ятник створив скульптор Ігор Семак, козак Історичного клубу “Холодний Яр” (архітектор Олександр Бучацький). Всі видатки взяли на себе Максим Коляденко (голова опікунської ради Благодійного фонду “Glory.UA”) та родина Олексія Мушака, народного депутата України 8-го скликання. Вони подарували пам’ятник місту. Освятить його архієпископ Кам’янець-Подільський та Новоушицький Герман.
Встановлення монумента – важливий крок у відновленні історичної справедливості. Боротьба за Україну триває, а полководець Петро Болбочан залишається символом мужності, військової честі та безкомпромісного служіння Україні.
Вічна слава полковникові Болбочану!
#НезборимаНація
#ІсторичнийКлубХолоднийЯр
#ВизвольніЗмагання
“Петро Болбочан. Спогади, свідчення, документи”: http://otamania.in.ua
Передплачуйте газету “Незборима нація” – 33545.
Roman Koval
“Болбочан був одним із найвидатніших представників українців, – писав В’ячеслав Липинський. – Він був одним із тих чесних, свого імені достойних офіцерів, котрі, вступивши до Української армії і прилучившись до свідомого українства, творили оружну міць і підставу нашої Держави”.
28 червня, в День Конституції України, в м. Кам’янці-Подільському урочисто відкриють пам’ятник полковнику Армії УНР Петрові Болбочану.
Петро Болбочан – архітектор визвольного походу військ УНР проти російських більшовиків навесні 1918 року. Його 2-й Запорозький піший полк (до 12 березня 1918 р. – курінь) звільняв Правобережну та Лівобережну Україну. Зокрема, 2 березня 1918 р. курінь Болбочана першим увійшов до Києва, де ще у лютому коїло масові злочини розбійне російське військо Муравйова. Полководчий хист Петра Болбочана особливо виявився під час Кримської операції, коли його запорожці без втрат форсували Чонгарський міст, опанували станцію Джанкой, визволили Сімферополь і Бахчисарай. Того ж 1918 року 2-й Запорозький полк успішно боронив східні кордони Української Держави.
28 червня – день трагічної загибелі Петра Болбочана…
Ідея встановити пам’ятник у Кам’янці-Подільському належить Історичному клубу “Холодний Яр”, головою якого є дослідник історії УНР, письменник Роман Коваль.
Прекрасний бронзовий пам’ятник створив скульптор Ігор Семак, козак Історичного клубу “Холодний Яр” (архітектор Олександр Бучацький). Всі видатки взяли на себе Максим Коляденко (голова опікунської ради Благодійного фонду “Glory.UA”) та родина Олексія Мушака, народного депутата України 8-го скликання. Вони подарували пам’ятник місту. Освятить його архієпископ Кам’янець-Подільський та Новоушицький Герман.
Встановлення монумента – важливий крок у відновленні історичної справедливості. Боротьба за Україну триває, а полководець Петро Болбочан залишається символом мужності, військової честі та безкомпромісного служіння Україні.
Вічна слава полковникові Болбочану!
#НезборимаНація
#ІсторичнийКлубХолоднийЯр
#ВизвольніЗмагання
“Петро Болбочан. Спогади, свідчення, документи”: http://otamania.in.ua
Передплачуйте газету “Незборима нація” – 33545.
Roman Koval
🥰33👍13🔥7❤1
Адміністрація Київського району міста Харкова відмовилася вживати заходів щодо демонтажу російського герба на фасаді будівлі, яка раніше була консульством країни-гною.
За стільки років можна було б вже отримати всі необхідні дозволи. Та і сумніваємося, що в паспорті пам'ятки є двоголова курка.
За стільки років можна було б вже отримати всі необхідні дозволи. Та і сумніваємося, що в паспорті пам'ятки є двоголова курка.
💔24👍2🔥1