Деколонізація.Україна
11.6K subscribers
22.3K photos
458 videos
44 files
4.52K links
Команда, яка займається очищення нашої країни від усього російського.

Наш сайт: https://decolonization.center/

Звертатися сюди: @Decolonizator
Download Telegram
Подивитися актуальні списки ви можете за цим посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1GymYo-Zvqnfch_9y_BsBMtWNed2gx0Ep

Наступного разу опублікуємо десь +-1 серпня, коли будуть чуттєві зміни.
37👍13🔥2
Це селище Сатанів, що на Хмельниччині і станом на сьогодні на місцевому меморіалі досі є совєтська зірка із зображенням кремля.

Так. Наприкінці червня 2026 року тут досі є такий крінж.

Звернулися до голови громади з вимогою негайного демонтажу.

А у ваших громадах ще є такі об'єкти?
Якщо маєте фото - надсилайте!
💔643🤝2🥰1👏1👌1💯1
Мешканці мікрорайону Кулиничі, що в Харкові, збирали підписи проти перейменування однієї з вулиць району на Героїв Полку "Азов", а іншої на честь Терези Алмазової.

Комусь ближче совєтська армія, ніж українська.

А вулицю Ювілейну доведеться перейменувати, бо є дублювання з однойменним проспектом, що викликає велику плутанину.

Вражає, що в когось ще є "клепка" просувати подібні ініціативи.
👍49💯31💔183🥰1
Личкове, Дніпропетровська область

Демонтовано совєтську символіку на меморіалі.
51👍25🔥4
У Малій Токмачці обирають нову назву для вулиці, яка носить прізвище росіянина Гагаріна.
82👍26🔥2
Тривають останні дні громадського обговорення щодо перейменування понад 20 вулиць у Хмільницькій громаді, що на Вінниччині.

Чекаємо на затвердження. Це одна з тих громад області, де ледь не найбільша кількість назв до перейменування.

Посилання:
https://rada.ekhmilnyk.gov.ua/uk/articles/item/21681/po-1-lipnya-obgovorennya-propozicij-schodo-perejmenuvannya-vulic
👍478👏3
У селищі Пісківка, що на Київщині, перейменовано 3 останніх необхідних вулиці.

Відтепер тут є назви на честь Степана Бандери та Романа Шухевича.
49🔥17👍12👏4🎉2
Сьогодні вчергове скоригували мапу з кількістю вулиць, які треба перейменувати в рамках декомунізації/деколонізації.

Як мінімум, дві обласні адміністрації, готують розпорядження щодо перейменування вулиць. У частині громад - триває обговорення нових назв.
Віримо, що хоча б половину буде перейменовано до осені.

Подякувати команді за цю постійну роботу можна тут:
https://send.monobank.ua/jar/42TT6qqjCS
38👍16👏4❤‍🔥1
Дніпро, вулиця Каденюка

Демонтовано совєтську зірку та російськомовний напис з фасаду будівлі.
45🔥18👍10
Учора дивилася відео в Теодор Оробець про перехід одного із храмів Одеси до ПЦУ. І я досі шокована.

По-перше, храм освячений на честь Алєксандра Нєвского (символ російської та радянської історіографії як полководець, який захистив словʼянські землі від західної експансії) знаходився на території Одеського військового госпіталю, і, зрозуміло, до вчорашнього дня використовувався єпархією московського патріархату. Для богослужінь у храмі практикувалася звісно ж російська мова, а під час огляду виявили ікони царської сімʼї Нікалая ІІ, зображення російського адмірала Фьодора Ушакова (фактично ікона «військової сили» російської імперії), московських князів Дмітрія Донского та Андрєя Боголюбського (фундаментальні постаті для концепції «збирання земель» під владою москви), святих РПЦ Матрони Московської та Ксєнії Петербурзької.

І мені не вкладається в голову: 13й рік російської військової агресії, 5й рік повномасштабної війни, Одеський військовий госпіталь прийняв десятки тисяч пацієнтів на лікування та реабілітацію – людей, які в прямому сенсі пролили кров за Україну у війні з росією. Щоб в цьому госпіталі в тяжку хвилину мати можливість піти до отакого храму? Що вони відчували, як заходили туди й бачили отаке?

По-друге, окремий вид задоволення це коментарі під відео від прихожан (воїстину божих людей) московського патріархату: виття стоїть таке, як у росіян після прильоту по Кримському мосту. Звісно я нічого не очікувала від цих біснуватих, але задалися запитанням: чи справді вони були прихожанами цієї церкви? Адже якщо так, то люди, які вчора плювалися на українських військових, регулярно могли відвідувати храм, який знаходиться на території військового обʼєкту.

Все це виглядає як сюрреалістичний сон, від якого ми нарешті прокинулися. Московській нечисті не місце не те що у військовому шпиталі – їй не місце в українському інформаційному та духовному полі. Дякую всім, хто зробив цей перехід можливим. Сподіваюсь, що вчорашня історія стане початком для гарного флешмобу.

Ярослава Вітко-Присяжнюк
👍61💯19🔥163
У Кам'янець-Подільському триває демонтаж покажчиків зі старими назвами вулиць, після наших звернень.

Далі буде.
52👍20🔥5
Київська обласна адміністрація створила робочу групу для напрацювання розпорядження про перейменування вулиць в рамках деколонізації.

А таких в області ще більш, ніж достатньо.

Чекаємо на позитивні результати.
43👍10👏2
Оновили мапу об'єктів для деколонізації.
Активно працюємо над її актуалізацією.

🔴 позначки - те, що треба демонтувати в рамках законів про декомунізацію/деколонізацію/нацпам'ять.

🟡 - ті об'єкти, що формально не підпали під букву закону, проте їх треба прибрати по духу.
🟢 - вже демонтоване.

Якщо у вас є доповнення чи виправлення - пишіть в коментарях.

Дуже просимо продивитися і додати ваші коригування чи доповнення, бо масив роботи величезний і помилки та недопрацювання бувають.

Посилання:
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1YnX8G3D9z4QPvCkyjolQztPyRSQ
36👍7🔥3
‼️ПІДТРИМАЙ ОЧИЩЕННЯ КРАЇНИ ГРИВНЕЮ

Триває велика робоча деколонізаційна поїздка містами України і нам потрібна ваша допомога.

Проводимо багато різноманітної роботи, аби весна була дуже продуктивною на результати.

Допомогти пришвидшити очищення країни можна задонейтивши за рекзвітами:

https://send.monobank.ua/jar/42TT6qqjCS
5457082255107893 (Приват) decommunization.ukraine@gmail.com (PayPal)
26🙏3👍2🔥1