Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Mulțumim din suflet,
Gabriela Cotfas 🥰!
Sus #ȘtafetaPtConstituție 🙂
Cu toți, dragilor, cu mic cu mare, suntem chemați să ne
#ApărămConstituția 🇷🇴
Implică-te și tu alături de sute de români; trimite-ne pe
https://t.me/ConstRO
clipul cu exprimarea voinței tale, pe scurt, în căteva zeci de secunde, în sprijinul supremației Constituției în statul român. Răspunde la timp, activ, pe măsura provocărilor vremii.
Fapta ta #Contează!
Gabriela Cotfas 🥰!
Sus #ȘtafetaPtConstituție 🙂
Cu toți, dragilor, cu mic cu mare, suntem chemați să ne
#ApărămConstituția 🇷🇴
Implică-te și tu alături de sute de români; trimite-ne pe
https://t.me/ConstRO
clipul cu exprimarea voinței tale, pe scurt, în căteva zeci de secunde, în sprijinul supremației Constituției în statul român. Răspunde la timp, activ, pe măsura provocărilor vremii.
Fapta ta #Contează!
👍16❤5
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
În continuare felicitările
merg la Ban Rux (altfel spus, Ruxandra), care, la apelul lui Claudel, ca întotdeauna, nu ne lasă la greu. Sincer să fiu, îs atât de #zăpăcit încât am încurcat iar Baia Mare (reședința Ruxandrei) cu Satu Mare 😂😂😂, dar am fost iertat 😏...
În fine, Felicitări și mii de mulțumiri Ruxandra, pentru toată implicarea ta 🥰!
#ȘtafetaPtConstituție
#Apărăm_Constituția 🇷🇴
merg la Ban Rux (altfel spus, Ruxandra), care, la apelul lui Claudel, ca întotdeauna, nu ne lasă la greu. Sincer să fiu, îs atât de #zăpăcit încât am încurcat iar Baia Mare (reședința Ruxandrei) cu Satu Mare 😂😂😂, dar am fost iertat 😏...
În fine, Felicitări și mii de mulțumiri Ruxandra, pentru toată implicarea ta 🥰!
#ȘtafetaPtConstituție
#Apărăm_Constituția 🇷🇴
👍17
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Claudel Cotfas
hotărât ca întotdeauna 🙂!
Mulțumiri pentru implicarea
în campania de conștientizare
#ȘtafetaPtConstituție 🇷🇴
Hai și tu!
hotărât ca întotdeauna 🙂!
Mulțumiri pentru implicarea
în campania de conștientizare
#ȘtafetaPtConstituție 🇷🇴
Hai și tu!
👍20❤3
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Multumim din suflet,
dl dr Damian Baciu 🤗!
Toți românii vii și conștienți de situația de cumpănă în care se află România pun umărul activ la această campanie, la acțiune. Căci vor mai urma; nu vom mai lăsa niciodată țara pradă nimănui. Gata, ne-am pornit... Cu toți, dragilor, cu mic cu mare, suntem chemați ACUM să
#ApărămConstituția 🇷🇴
Implică-te și tu alături de sute de români; nu fii spectator în propria ta viață, trimite-ne 39 de secunde cu voința ta fermă într-un material video pe whats app la nr tel 0757355023, sau aici, în privat, în sprijinul Constituției și a poporului din care faci parte tu, moșii și strămoșii, copiii, urmașii și urmașii urmașilor tăi. Nu lăsa istoria să te înfrângă, ci scrie-o cu mâna ta. Acum. Că POȚI! Au avut grijă nemernicii să te facă să crezi că ești de nimic. Dar NU este adevărat. Tu ești cel ce poate înclina ÎNTOTDEAUNA balanța; refuză înșelătoria lor!. #Răspunde la timp, activ, pe măsura provocărilor vremii.
Fapta ta chiar #contează!
A ta!
Bună dimineața 🌝... !
dl dr Damian Baciu 🤗!
Toți românii vii și conștienți de situația de cumpănă în care se află România pun umărul activ la această campanie, la acțiune. Căci vor mai urma; nu vom mai lăsa niciodată țara pradă nimănui. Gata, ne-am pornit... Cu toți, dragilor, cu mic cu mare, suntem chemați ACUM să
#ApărămConstituția 🇷🇴
Implică-te și tu alături de sute de români; nu fii spectator în propria ta viață, trimite-ne 39 de secunde cu voința ta fermă într-un material video pe whats app la nr tel 0757355023, sau aici, în privat, în sprijinul Constituției și a poporului din care faci parte tu, moșii și strămoșii, copiii, urmașii și urmașii urmașilor tăi. Nu lăsa istoria să te înfrângă, ci scrie-o cu mâna ta. Acum. Că POȚI! Au avut grijă nemernicii să te facă să crezi că ești de nimic. Dar NU este adevărat. Tu ești cel ce poate înclina ÎNTOTDEAUNA balanța; refuză înșelătoria lor!. #Răspunde la timp, activ, pe măsura provocărilor vremii.
Fapta ta chiar #contează!
A ta!
Bună dimineața 🌝... !
👍21❤9
Versurile Campaniei
#ȘtafetaPtConstituție 🇷🇴
Autor: AnaMaria Coja (doamna din videoclipul de mai sus. Să ne fie de folos!
#Ascultă! Ce se-aude-n deal?
Plâng clopote și toaca urlă...
Privesc în sus, sevă sorbind,
Din Sfânta Cruce de pe turlă.
Ne este răstignită țara,
De cei ce i-au jurat credință,
Niște romunculi ipocriți,
Ce nu au suflet, nici conștiință.
Acești ceva ce se cred domni,
Cu diplome și doctorate,
Morminte seci, silabisind,
Din truda noastră-și fac palate.
Or noi, așa, umili și ca sub vrajă,
Stăm și-i lăsăm să ne subjuge?
Privim, inert, cum totul e vândut,
Cum sărăcia ne distruge?
O țară mândră și bogată,
Acuma zace-n agonie.
Ce s-a întâmplat cu ea, români?
Cu scumpa Maică Românie?!
Ajunge! #Gata, e prea mult!
Ci să ne lase-n pace, toți!
Îs doar o mână de fățarnici,
De nesătui și idioți.
Ridică-te, popor român
Nu-i mai lăsa să te distrugă!
Cheamă-ți eroii din morminte,
Ești voievod, nu ești tu slugă!
Cum vor trăi pruncuții noștri,
Chiar nu te frânge, nu îți pasă?
Voi, mamelor, ce-aveți de spus,
#Aceste gânduri nu v-apasă?
De ce nu v-apărați copiii?
Care e datoria voastră?
Vreți să-i vedeți robind la alții,
Când România-i casa noastră?!
"Ce pot să fac, sunt doar un om"... ?!
Eu voi lupta că nu mi-e teamă,
Prefer să mor cu frunteal #sus -
făcând, luptând - deplină mamă!
În inimă port Crucea Sfântă
Și-n Trei Culori sunt îmbrăcată,
Nu-mi este frică de nimic,
Doar Dumnezeu îmi este Tată.
E frig și clopote ne strigă,
O cruce sacră ne 'narmează,
"Grădina Maicii" e aici...
Credința ne e scut și pază,
#Ridică_te și tuturor #arată,
Că ești român,
că ești..... în viață! "
#ȘtafetaPtConstituție 🇷🇴
Autor: AnaMaria Coja (doamna din videoclipul de mai sus. Să ne fie de folos!
#Ascultă! Ce se-aude-n deal?
Plâng clopote și toaca urlă...
Privesc în sus, sevă sorbind,
Din Sfânta Cruce de pe turlă.
Ne este răstignită țara,
De cei ce i-au jurat credință,
Niște romunculi ipocriți,
Ce nu au suflet, nici conștiință.
Acești ceva ce se cred domni,
Cu diplome și doctorate,
Morminte seci, silabisind,
Din truda noastră-și fac palate.
Or noi, așa, umili și ca sub vrajă,
Stăm și-i lăsăm să ne subjuge?
Privim, inert, cum totul e vândut,
Cum sărăcia ne distruge?
O țară mândră și bogată,
Acuma zace-n agonie.
Ce s-a întâmplat cu ea, români?
Cu scumpa Maică Românie?!
Ajunge! #Gata, e prea mult!
Ci să ne lase-n pace, toți!
Îs doar o mână de fățarnici,
De nesătui și idioți.
Ridică-te, popor român
Nu-i mai lăsa să te distrugă!
Cheamă-ți eroii din morminte,
Ești voievod, nu ești tu slugă!
Cum vor trăi pruncuții noștri,
Chiar nu te frânge, nu îți pasă?
Voi, mamelor, ce-aveți de spus,
#Aceste gânduri nu v-apasă?
De ce nu v-apărați copiii?
Care e datoria voastră?
Vreți să-i vedeți robind la alții,
Când România-i casa noastră?!
"Ce pot să fac, sunt doar un om"... ?!
Eu voi lupta că nu mi-e teamă,
Prefer să mor cu frunteal #sus -
făcând, luptând - deplină mamă!
În inimă port Crucea Sfântă
Și-n Trei Culori sunt îmbrăcată,
Nu-mi este frică de nimic,
Doar Dumnezeu îmi este Tată.
E frig și clopote ne strigă,
O cruce sacră ne 'narmează,
"Grădina Maicii" e aici...
Credința ne e scut și pază,
#Ridică_te și tuturor #arată,
Că ești român,
că ești..... în viață! "
🥰10❤7👍1
#Apărăm_Constituția 🇷🇴 pinned «Versurile Campaniei #ȘtafetaPtConstituție 🇷🇴 Autor: AnaMaria Coja (doamna din videoclipul de mai sus. Să ne fie de folos! #Ascultă! Ce se-aude-n deal? Plâng clopote și toaca urlă... Privesc în sus, sevă sorbind, Din Sfânta Cruce de pe turlă. Ne este răstignită…»
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Mulțumim din suflet dlui Dr Răzvan Constantinescu pentru promptitudinea cu care a răspuns apelului nostru 🥰!
#ȘtafetaPtConstituție 🇷🇴
#ȘtafetaPtConstituție 🇷🇴
❤17👍9🥰3
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Cerul, Codrul și Pârăul,
întreaga țară preia
#ȘtafetaPtConstituție 🇷🇴
E rândul #Tău acum 🙂.
Mulțumim Vlad Pârău!
http://cerulcodrulsiparaul.ro/
întreaga țară preia
#ȘtafetaPtConstituție 🇷🇴
E rândul #Tău acum 🙂.
Mulțumim Vlad Pârău!
http://cerulcodrulsiparaul.ro/
👍10❤8
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Mulțumim, Vlad-Mihai Agache 🤗!
"Mă alătur campaniei #ȘtafetaPtConstituție [*], împreună cu blogul www.theodosie.ro și predau mai departe "provocarea" către Octavian Prioroc şi Robert Alecu.
Totodată, întrucât chestiunea supremaţiei Constituţiei pe teritoriul României este una care ne priveşte pe toţi, clerici şi mireni, îi rog şi pe părintele Ciprian Mega şi pe părintele ieromonah Eftimie Mitra să îşi exprime un punct de vedere în favoarea Constituţiei noastre..."
----------------------------------
[*] Din ce în ce mai mulți români iau atitudine, expune-ți și tu voința printr-un mic material video pe care postează-l pe pagina ta și trimite-l la
https://t.me/ConstRO pt a-l populariza alături de celelalte
Cu toții #Apărăm_Constituția 🇷🇴
Hai, preia ștafeta 🙂...
#dă_mai_departe
"Mă alătur campaniei #ȘtafetaPtConstituție [*], împreună cu blogul www.theodosie.ro și predau mai departe "provocarea" către Octavian Prioroc şi Robert Alecu.
Totodată, întrucât chestiunea supremaţiei Constituţiei pe teritoriul României este una care ne priveşte pe toţi, clerici şi mireni, îi rog şi pe părintele Ciprian Mega şi pe părintele ieromonah Eftimie Mitra să îşi exprime un punct de vedere în favoarea Constituţiei noastre..."
----------------------------------
[*] Din ce în ce mai mulți români iau atitudine, expune-ți și tu voința printr-un mic material video pe care postează-l pe pagina ta și trimite-l la
https://t.me/ConstRO pt a-l populariza alături de celelalte
Cu toții #Apărăm_Constituția 🇷🇴
Hai, preia ștafeta 🙂...
#dă_mai_departe
👍16❤2
Vreau să vă întreb ceva la modul foarte, foarte, serios. DEFINITORIU, aș spune:
- Credeți că ne permitem să mai stăm captivi în #iluziile unor "eu nu pot face/frumoasă inițiativă, dar Doamne ajută/m-aș implica, dar n-am timp de toată grija cea lumească..." și alte asemenea stăvilare ale vieții noastre?
Iar acum, cea mai #importantă întrebare:
- Crezi că-ți permiți TU, da, tu, nu altcineva, să fii generația care #va_răspunde în fața Istoriei Românilor că ai pierdut Constituția, că ai pierdut România? Dar în fața Celui care necontenit bâlbâiești fără să pricepi ce spui "...păcatul MEU înaintea mea este mereu...", nu ale altuia? Credeai că-i altul vinovat de ce a ajuns țara înaintea ta?
- Îți permiți să fii tu rușinea Neamului tău, doar pentru că - orice "argumente" de scuze ai avea - preferi să zaci în nemișcare?
Știu, unii vor spune că fac și dreg. Așa este. Dar martoră le este conștiința că ar fi putut face mai mult, dar NU AU VRUT. Din motive de orgoliu personal, alții din pură prostie, alții, cum spuneam, din înșelarea că nu pot face ei nimic și tot așa, cârpe lepădate de Dreptul Judecător când o veni sorocul...
- #Îți_permiți?
Vai, acelora...
C.
- Credeți că ne permitem să mai stăm captivi în #iluziile unor "eu nu pot face/frumoasă inițiativă, dar Doamne ajută/m-aș implica, dar n-am timp de toată grija cea lumească..." și alte asemenea stăvilare ale vieții noastre?
Iar acum, cea mai #importantă întrebare:
- Crezi că-ți permiți TU, da, tu, nu altcineva, să fii generația care #va_răspunde în fața Istoriei Românilor că ai pierdut Constituția, că ai pierdut România? Dar în fața Celui care necontenit bâlbâiești fără să pricepi ce spui "...păcatul MEU înaintea mea este mereu...", nu ale altuia? Credeai că-i altul vinovat de ce a ajuns țara înaintea ta?
- Îți permiți să fii tu rușinea Neamului tău, doar pentru că - orice "argumente" de scuze ai avea - preferi să zaci în nemișcare?
Știu, unii vor spune că fac și dreg. Așa este. Dar martoră le este conștiința că ar fi putut face mai mult, dar NU AU VRUT. Din motive de orgoliu personal, alții din pură prostie, alții, cum spuneam, din înșelarea că nu pot face ei nimic și tot așa, cârpe lepădate de Dreptul Judecător când o veni sorocul...
- #Îți_permiți?
Vai, acelora...
C.
👍17
Buna seara!
Suntem 1441 membri pe acest canal.
După cum bine știți, CCR urmează să se pronunțe cu privire la excepțiile de neconstituționalitate privind legile justitiei, pe 9 noiembrie 2022.
Circa 50 dintre dvs s-au inregistrat si au postat video opinia lor referitor la decizia pe care urmează să o pronunțe CCR.
Nu este suficient.
Suntem prea putine voci.
Rugamintea este ca pana marti sa inregistrati video si sa postati pe paginile dvs de socializare cu privire la acest aspect.
Daca nu puteti sa inregistrati video, macar scrieti un text.
Este esential ca sa se vada in mediul public că un numar semnificativ de cetateni sunt interesati si asteapta decizia pe care o va pronunța CCR, decizie care va avea un impact covarsitor pe viitor asupra noastra a tuturor.
Nu contează vocea câtorva cetățeni. Multe voci fac diferența.
Totodată, nu uitati sa semnati si scrisoarea deschisa catre CCR: https://www.petitieonline.com/cetatenii_romaniei_solicita_ccr_sa_isi_respecte_rolul_de_garant_al_suprematiei_constitutiei_romaniei
Suntem 1441 membri pe acest canal.
După cum bine știți, CCR urmează să se pronunțe cu privire la excepțiile de neconstituționalitate privind legile justitiei, pe 9 noiembrie 2022.
Circa 50 dintre dvs s-au inregistrat si au postat video opinia lor referitor la decizia pe care urmează să o pronunțe CCR.
Nu este suficient.
Suntem prea putine voci.
Rugamintea este ca pana marti sa inregistrati video si sa postati pe paginile dvs de socializare cu privire la acest aspect.
Daca nu puteti sa inregistrati video, macar scrieti un text.
Este esential ca sa se vada in mediul public că un numar semnificativ de cetateni sunt interesati si asteapta decizia pe care o va pronunța CCR, decizie care va avea un impact covarsitor pe viitor asupra noastra a tuturor.
Nu contează vocea câtorva cetățeni. Multe voci fac diferența.
Totodată, nu uitati sa semnati si scrisoarea deschisa catre CCR: https://www.petitieonline.com/cetatenii_romaniei_solicita_ccr_sa_isi_respecte_rolul_de_garant_al_suprematiei_constitutiei_romaniei
Petitieonline.com
Cetatenii Romaniei solicita CCR sa isi respecte rolul de garant al suprematiei Constitutiei Romaniei
Scrisoare deschisă către Curtea Constituțională a României
Subsemnatii semnatari ai prezentei, cetățeni ai României, solicităm Curții Constituționale a României să își respecte cu bună-credință rolul de garant al supremației Constituției României, prevăzut…
Subsemnatii semnatari ai prezentei, cetățeni ai României, solicităm Curții Constituționale a României să își respecte cu bună-credință rolul de garant al supremației Constituției României, prevăzut…
👍15
Potrivit art. 1 alin. (3) din Constituție, România este stat de drept, democratic şi social, în care drepturile și libertățile cetățenilor sunt garantate.
Unul dintre drepturile garantate de Statul Român cetățenilor săi este dreptul la un proces echitabil, astfel cum este prevăzut la art. 21 alin. (3) din Constituție, garanție ca implică dreptul la o instanță independentă și imparțială, având în vedere dispozițiile art. 20 alin. (1) din Constituția României coroborat cu art. 6 parag. (1) din Convenția Europeană a Drepturilor Omului.
Totodată, obligativitatea asigurării de către Statul Român a independenței și imparțialității judecătorilor și procurorilor este prevăzută în mod expres la art. 124 alin. (2) și (3) și art. 132 alin. (2) din Constituție. Pentru asigurarea acestei garanții, în Constituție fiind prevăzute în mod expres și incompatibilități pentru funcțiile de judecător și procuror cu orice altă funcție publică sau privată, cu excepția funcțiilor didactice din învățământul superior, conform dispozițiilor art. 125 alin. (3) și art. 132 alin. (2).
Având în vedere principiul supremației Constituției României reglementat de art. 1 alin. (5) din Constituție, toate legile adoptate de Parlamentul României, inclusiv cele care reglementează statul judecătorilor și procurorilor trebuie să respecte dispozițiile constituționale și să cuprindă norme care asigură independența și imparțialitatea judecătorilor, astfel încât dreptul cetățenilor români la un proces echitabil să fie garantat și efectiv.
În exercitarea rolului său prevăzut de art. 142 alin. (1) din Constituție, de garant al supremației Constituției, Curtea Constituțională trebuie să vegheze la respectarea de către Parlamentul României a dispozițiilor constituționale în procedura de legiferare, iar legile adoptate de către Parlament să fie conforme cu Constituția României și cu voința exprimată de poporul român cu ocazia referendumului în exercitarea suveranității naționale care îi aparține potrivit art. 2 din Constituție.
Totodată, având în vedere rolul deosebit pe care îl are în Statul Român, Curtea Constituțională trebuie să vegheze ca deciziile sale să fie respectate de către toți cetățenii și toate autoritățile publice din România, având în vedere că acestea sunt general obligatorii potrivit art. 147 alin. (4) din Constituție, iar prin intermediul legilor adoptate de către Parlamentul României să nu se deroge de la principiile și normele constituționale și nici să nu se creeze categorii de cetățeni care sunt exonerați de obligația constituțională de respectare a deciziilor pronunțate de Curtea Constituțională a României, deoarece într-o asemenea situație s-ar încălca principiul legalității reglementat de art. 1 alin. (5) din Constituție, principiul nediscriminării reglementat de art. 16 alin. (1) și (2) din Constituție și chiar rolul Curții Constituționale de garant al supremației Constituției, prevăzut de art 142 alin. (1) din Constituție.
Unul dintre drepturile garantate de Statul Român cetățenilor săi este dreptul la un proces echitabil, astfel cum este prevăzut la art. 21 alin. (3) din Constituție, garanție ca implică dreptul la o instanță independentă și imparțială, având în vedere dispozițiile art. 20 alin. (1) din Constituția României coroborat cu art. 6 parag. (1) din Convenția Europeană a Drepturilor Omului.
Totodată, obligativitatea asigurării de către Statul Român a independenței și imparțialității judecătorilor și procurorilor este prevăzută în mod expres la art. 124 alin. (2) și (3) și art. 132 alin. (2) din Constituție. Pentru asigurarea acestei garanții, în Constituție fiind prevăzute în mod expres și incompatibilități pentru funcțiile de judecător și procuror cu orice altă funcție publică sau privată, cu excepția funcțiilor didactice din învățământul superior, conform dispozițiilor art. 125 alin. (3) și art. 132 alin. (2).
Având în vedere principiul supremației Constituției României reglementat de art. 1 alin. (5) din Constituție, toate legile adoptate de Parlamentul României, inclusiv cele care reglementează statul judecătorilor și procurorilor trebuie să respecte dispozițiile constituționale și să cuprindă norme care asigură independența și imparțialitatea judecătorilor, astfel încât dreptul cetățenilor români la un proces echitabil să fie garantat și efectiv.
În exercitarea rolului său prevăzut de art. 142 alin. (1) din Constituție, de garant al supremației Constituției, Curtea Constituțională trebuie să vegheze la respectarea de către Parlamentul României a dispozițiilor constituționale în procedura de legiferare, iar legile adoptate de către Parlament să fie conforme cu Constituția României și cu voința exprimată de poporul român cu ocazia referendumului în exercitarea suveranității naționale care îi aparține potrivit art. 2 din Constituție.
Totodată, având în vedere rolul deosebit pe care îl are în Statul Român, Curtea Constituțională trebuie să vegheze ca deciziile sale să fie respectate de către toți cetățenii și toate autoritățile publice din România, având în vedere că acestea sunt general obligatorii potrivit art. 147 alin. (4) din Constituție, iar prin intermediul legilor adoptate de către Parlamentul României să nu se deroge de la principiile și normele constituționale și nici să nu se creeze categorii de cetățeni care sunt exonerați de obligația constituțională de respectare a deciziilor pronunțate de Curtea Constituțională a României, deoarece într-o asemenea situație s-ar încălca principiul legalității reglementat de art. 1 alin. (5) din Constituție, principiul nediscriminării reglementat de art. 16 alin. (1) și (2) din Constituție și chiar rolul Curții Constituționale de garant al supremației Constituției, prevăzut de art 142 alin. (1) din Constituție.
👏15👍3
O mărgică nu mai poți să faci cu nebunii ăștia 👆. Nici cu aiuritoritățile imbecil aservite. Acum, când încă mai avem Constituție și legi, așa puțin cum se respectă ele... Dacă acum te mutuiește, oare ce o fi când singura lege ar fi diktatul lor? Simplu - #REEDUCARE. Cu de-a sila. În draci, cu o sfidare și plăcere patologică, psihopată, demonică.
Ai fi - îhîm, exact tu ăsta care citești și nu iei foc - ai fi obligat să vorbești #numai ceea ce spun ei. Nu obligat să taci dau să te abții de la anumite idei, ci să vorbești neaparat, să te alături obligat nebuniei, ai fi obligat să fii nebun, torționar ca ei, sau să ajungi o mizerie. Sau, ce crezi tu? Că vine salvarea din cer? Ea a venit, tu nu o apuci. Ceea ce vine dacă nu te scoli acum e cel mult de la dsu, să te bage ori la nebuni, ori la intubare. Next time, next level. În lagăr poate; moarte ta e prea puțin pentru ei, chinul e placerea lor. Chinul tău.
Ține minte și acționează cât mai e vreme: psihopatul #nu_are_limite, cu el singura soluție este să fie el limitat (oprit). Altfel, sadismul nu are capăt, nu se oprește, nu se impresionează; e socio-pat, te urăște până în măduva oaselor lui hâde și leproase.
Deci e care pe care, cale călduță nu mai există! Crezi că stai bine în culcușul tău? Nimic mai iluzoriu - va veni după tine. Așa că, ori îți urnești prostia, o arunci la coș și pornești tu după el, ori... tic-tac, tic-tac, tic-tac, tic-tac, tic-tac. Se apropie, e deja aici. Și te minte. Nu, nu sunt doar 21 de ore, ci poate deveni o viață întreagă, într-un chin upgraded necontenit. #Tic-tac, tic-tac, tic-tac, tic...
#Ce_ai_să_faci? Totul ține de tine. Exact de tine. Pt că nu e vorba de numai 21 de ore, ci de...
Ai fi - îhîm, exact tu ăsta care citești și nu iei foc - ai fi obligat să vorbești #numai ceea ce spun ei. Nu obligat să taci dau să te abții de la anumite idei, ci să vorbești neaparat, să te alături obligat nebuniei, ai fi obligat să fii nebun, torționar ca ei, sau să ajungi o mizerie. Sau, ce crezi tu? Că vine salvarea din cer? Ea a venit, tu nu o apuci. Ceea ce vine dacă nu te scoli acum e cel mult de la dsu, să te bage ori la nebuni, ori la intubare. Next time, next level. În lagăr poate; moarte ta e prea puțin pentru ei, chinul e placerea lor. Chinul tău.
Ține minte și acționează cât mai e vreme: psihopatul #nu_are_limite, cu el singura soluție este să fie el limitat (oprit). Altfel, sadismul nu are capăt, nu se oprește, nu se impresionează; e socio-pat, te urăște până în măduva oaselor lui hâde și leproase.
Deci e care pe care, cale călduță nu mai există! Crezi că stai bine în culcușul tău? Nimic mai iluzoriu - va veni după tine. Așa că, ori îți urnești prostia, o arunci la coș și pornești tu după el, ori... tic-tac, tic-tac, tic-tac, tic-tac, tic-tac. Se apropie, e deja aici. Și te minte. Nu, nu sunt doar 21 de ore, ci poate deveni o viață întreagă, într-un chin upgraded necontenit. #Tic-tac, tic-tac, tic-tac, tic...
#Ce_ai_să_faci? Totul ține de tine. Exact de tine. Pt că nu e vorba de numai 21 de ore, ci de...
👍14
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Din ce în ce mai mulți români iau atitudine, expune-ți și tu voința printr-un mic material video pe care postează-l pe pagina ta și trimite-l la
https://t.me/ConstRO pt a-l populariza alături de celelalte
Cu toții #Apărăm_Constituția 🇷🇴
Hai, preia ștafeta 🙂...
#dă_mai_departe
#ȘtafetaPtConstituție
https://t.me/ConstRO pt a-l populariza alături de celelalte
Cu toții #Apărăm_Constituția 🇷🇴
Hai, preia ștafeta 🙂...
#dă_mai_departe
#ȘtafetaPtConstituție
👍19