1–5 млн сўм оралиғидаги ўтказмалар 16,8 фоиз, 5–10 млн сўм оралиғидаги ўтказмалар эса 8,6 фоиз улушни ташкил этган.
200 млн сўмдан ошиқ пул ўтказмалари улуши атиги 2 фоиз бўлди.
20 февраль. Банклараро тўловларни қабул қилиш 18:00 гача узайтирилди.
👍21👎5🔥3🤔3
2025 йилги натижаларига кўра, TBC Uzbekistan рақамли банк экотизимида етакчилигини мустаҳкамлади.
Банкнинг ўсиш динамикаси чакана банк хизматлари сегментида барқарорлигича қолмоқда. Энг муҳим кўрсаткич депозитлар портфелининг сифати ва ўсишида бўлиб, уларнинг ҳажми 38 фоизга ошиб, 6,68 трлн сўмга етди. Кредит портфели ҳам ортда қолмайди — 41 фоизлик ўсиш билан 11,4 трлн сўм. Payme ва TBC интеграцияси натижасида мамлакатдаги транзакцияларнинг 20 фоизи айнан ушбу экотизим орқали ўтмоқда.
“Биз омонат маҳсулотларига бўлган қизиқиш барқарор ошиб бораётганини ва фойдаланувчиларнинг ўз молиясини бошқаришга онгли ёндашaётганини кўрмоқдамиз. Депозит портфелининг кўпайиши мижозларнинг рақамли молиявий ечимларга бўлган ишончи ортиб бораётганини, шунингдек, экотизим доирасида маблағларни сақлаш ва бошқаришнинг оддий ва тушунарли воситаларига юқори талаб мавжудлигини акс эттиради”, - деб таъкидлади TBC Uzbekistan CEO’си Ника Курдиани.
Бундан ташқари, 2025 йил якуни бўйича TBC Uzbekistan соф фойдаси 581 млрд сўм, умумий операцион даромад эса 3,17 трлн сўмни ташкил этди. Карталар сегментида ҳам фаоллик юқори: Salom дебет карталарининг фаол фойдаланувчилари сони 1 миллиондан ошган бўлса, Osmon кредит карталарининг фаол фойдаланувчилари сони 146 мингга етган.
TBC йил якунлари учун банк CEO’сининг AI-аватарини ишга туширди. Видео анча сифатли ва креатив чиққан. Уни бу ерда кўриш мумкин.
👍19👎14🔥9🤔3
🌙 Рамазон туҳфаси! Энди хонадон харид қилиш янада қулай!
Тошкент шаҳар Яшнобод туманида жойлашган «Muhabbat shahri» лойиҳасида Рамазон ойи муносабати билан махсус имкониятни қўлдан бой берманг:
20% бошланғич тўлов асосида;
Ойлик тўловни 50 ойгача бўлиб тўлаш мумкин!
Орзуингиздаги хонадонга янада яқинлашинг!