Банкларда бўш иш ўринлари
Канал орқали баъзи банклардаги бўш иш ўринлари ҳақида маълумот бериб бормоқдамиз. Бунда “hh.uz” порталига жойлаштирилган вакансиялардан фойдаланилмоқда.
Батафсил
Uzum компанияси эса 201 та фаол вакансия жойлаштирган. Офис менежери, IT қўллаб-қувватлаш муҳандиси, адвокат ва бошқа бир қанча йўналишларда ходимлар қидирилмоқда.
“Агробанк”да айни пайтда 8 та бўш иш ўрни бор. Ахборот хавфсизлиги бўйича мутахассис, Жава дастурчиси, кибер-хавфларни бошқариш бўлими бошлиғи ва бошқа номзодлар ишга таклиф қилиняпти.
“ТBC Bank”да — 65 та. Булар солиқ бўлими бошлиғи, карта операцияларини қайта ишлаш бўйича етакчи мутахассис, корпоратив молия бўлими бошлиғи ва бошқалар.
“Ҳамкорбанк”да ҳозирда умумий 64 та бўш иш ўрни бор. Улар орасида аандроид дастурчиси, банк карталарини етказиб бериш бўйича мутахассис, таҳлил бўлими бошлиғи ва бошқалар мавжуд.
“Инфинбанк”да айни пайтда 13 та бўш иш ўрни бор. Оператсион хавф менежери, техник қўллаб-қувватлаш бўйича стажёр, маълумотлар таҳлилчиси ва бошқа номзодлар ишга таклиф қилиняпти.
“Аво банк”да — 20 та. Булар ахборот хавфсизлиги методисти, маълумотлар таҳлилчиси, фирибгарлик мониторинги бўлими бошлиғи ва бошқа мутахассислар.
“Тенге банк”да айни пайтда 29 та бўш иш ўрни бор. Бизнес таҳлилчиси, транзаксион бизнес бўлими бош мутахассиси, Java дастурчиси ва бошқа номзодлар ишга таклиф қилиняпти.
“Капиталбанк”да — 35 та. Бизнес таҳлилчиси, дизайнер, катта аудитор ва бошқа бир қанча вакансиялар эълони берилган.
“Ипак йўли банки” 29 нафар мутахассис қидирмоқда — PHP дастурчиси, лойиҳа менежери, IOS дастурчиси ва бошқалар.
“Халқ Банки” эса 27 та фаол вакансия жойлаштирган. IT мутахассиси, бўлим ғазначиси, ахборот хавфсизлиги методисти ва бошқа бир қанча йўналишларда ходимлар қидирилмоқда.
“Ipotekabank”да — 95 та. Булар банк хавфсизлиги бўйича мутахассис, лойиҳа менежери, маълумотлар таҳлилчиси ва бошқалар.
“Микрокредитбанк”да ҳозирда умумий 60 та бўш иш ўрни бор. Улар орасида оператсион хавфларни бошқариш бўйича мутахассис, лойиҳалар бўйича менежер, хатарларни бошқариш департаменти мутахассиси ва бошқалар мавжуд.
Банклар жойлаштирган вакансиялардан келиб чиқиб, сўнги ҳафталарда хавфсизлик бўйича мутахассис ва дастурчиларга талаб ошганини кўриш мумкин.
Бундан ташқари “Paynet” va “Alif” компаниялари хам бир қанча вакансиялар жойлаштирган.
“Paynet” да ҳозирда 19 та бўш ўрни мавжуд. Булар ахборот хавфсизлиги муҳандиси, PR менежери, маркетинг таҳлилчиси ва бошқалар.
“Alif”да эса — 22 та. Call-center мутахассиси, омбор ходими, фронтенд дастурчиси каби вакансиялар жойлаштирилган.