Росія вбиває цивільних!

За 15 серпня росіяни вбили 3 жителів Донеччини: 2 у Верхньокам'янському і 1 у Миколаївці.

Ще 5 людей в області за добу дістали поранення.

Загальна кількість жертв росіян на Донеччині подана без урахування Маріуполя та Волновахи.
__
Russia kills civilians!

On 15 August, the number of the victims of the Russians in Donetsk oblast increased by 3 killed, 5 injured.

Total number of victims of Russia in Donetsk oblast doesn't include killed and injured in Mariupol and Volnovakha.

#StopRussia
#RussiaKillsCivilians
🤬13😢6👍1